Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok! Miért vagytok...

Fiatalok! Miért vagytok ennyire érzékenyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok. Lány.

Azt vettem észre, hogy túl sok fiatal érdekel mások véleménye. Miért? (Rossz vélemények) Miért kell ezzel törődni?


Miért szenvedtek a szerelemtől sokan? Mármint volt már olyan barátnőm, aki belezúgott egy fiúba, akivel beszélt is egy darabig, volt egy-két csók..és semmi. A lány magába zuhant és karcolta is a kezét egy darabig. Ez kb. 2 hónap leforgása alatt. 16 volt akkor. Miért nem próbáljátok elfelejteni? Egyszer szerelmes voltam. Hosszú hónapok múlva gondoltam rá úgy, elmondtam neki, nem tetszettem neki, elfogadtam és próbáltam nem rá gondolni. Elég hamar sikerült, utólag visszagondolva lehet nem is szerettem..csak túl gondoltam az érzéseimet.



Egyszerűen szörnyű, hogy látom a tízen éves fiatalokon, hogy mag akarnak hallani, bántják magukat és minden. Ami persze nem is segít.


Instagram szomorú szerelmes oldalak: egyszerűen annyira lehangoló némelyik..szörnyű. lájkolók: 13-15 éves fiatalok, akik majdnem belehalnak a szerelembe..Miért játsszátok túl?


Annyira túl bonyolítják sokan az egyszerű dolgokat.


Sokáig azt gondoltam, hogy csak nem érzem át a helyzetüket..de nem. Ők bonyolítják túl és reagálják túl.


2019. nov. 21. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki olyan mint te, nem mindenki úgy fogja fel a dolgokat mint te. Valakinek valami többet jelent, mint neked és a valami ami neked többet, neki kevesebbet. Persze, hogy érdekli őket mások véleménye, ha úgy nőttek fel hogy ezt nevelték bele, plusz az embert amúgy is érdeklik mások véleményei mert...közösségben élünk. Ezen kívül fiatalok. Életükben először élnek át egyes érzelmeket mint a csalódás, a szerelem. Egyeseknél pedig igen, ez többet jelent. Egy csillagszemű romantikus lánynak többet fog jelenteni a szerelmében való csalódás mint egy másiknak, aki bár szerelmes nem száll köd a szemére. Nem túljátszás ez, ők így élik meg. Ez a tinikor: minden érzelmet fokozottan éreznek. Persze, vannak kivételek, én is kivétel vagyok mindig van ilyen.

Szerinted bonyolítják túl, de nem tudod a pontos helyzetüket, gondolkodásmódjukat, neveltetésüket, félelmeiket amik bonyolíthatják a szerinted egyszerű helyzetet. Ezen kívül nem is mindig az ő hibájuk, hogy túlgondolják a dolgokat. Az osztályomból tudod hány gyerek jár terápiára valami mentális betegség miatt? Sok. Anyukám tanár, az osztályából tudod hány gyerek áll gyógyszeres kezelés alatt szintén mentális betegségek miatt? Még több.

Először gondoltad jól. Nem érzed át a helyzetüket. És nem is kell, nem kell mindig más cipőjébe passzíroznod magad, de nem is kell félresöpörni mindenkit azzal, hogy "csak túl érzelgősek".

2019. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

18 éves fiú vagyok. A barátnőm, akivel lassan 3 éve együtt vagyunk megcsalt engem. Amióta elmondta, úgy érzem hogy nem vagyok elég jó senkinek/semmiben, nem érdeklek senkit, le vagyok szarva minden helyzetben.

Jöhet a kérdés, hogy miért nem szakítottam vele ha megcsalt? Azért mert szeretem, és az érzelmeim uralkodtak felettem, nem az eszem. Mostmár úgy gondolom hogy szakítanom kellett volna vele, és keresni valakit aki megbecsül és hűséges hozzám.

Van igazság abban, amit leírtál, de azért vannak kivételek is.

2019. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a leírás alapján te tűnsz úgy, hogy átlagon aluli szinten vagy képes érzelmekre.....
2019. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!