Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki kirak magáról egy...

Ha valaki kirak magáról egy NYILVÁNOS képet instagramra, és én azt kirakom újra amiben pl. elmondom róla, hogy egy gyökér akkor azért feljelenthet?

Figyelt kérdés

2019. nov. 17. 16:06
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Csinálj magyar lányokról "Instagram reality" fiókot, kezet csókolnék érte.
2019. nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
XDDDDDDDDDDD
2019. nov. 17. 16:49
 33/43 A kérdező kommentje:
most tartunk a 4. oldalnál de még nem kaptam egy normális választ sem xd
2019. nov. 17. 16:50
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéste, röviden, tömören. NEM teheted ki mások képét, és nem azért, mert xy van rajta, hanem azért, mert a képet szerzői jog védi attól a pillanattól kezdve, hogy azt ellőtték. A kép készítőjének a kizárólagos joga, hogy azt felhasználja, amibe beletartozik az is, hogy a netre feltöltse. Persze az emberek 99%-a tojik rá, de ha kifogsz egyet aki beperel szerzői jogsértés miatt, mész a dutyiba.
2019. nov. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd újra őket. Leírtam, hogy rágalmazás lehet belőle. Azt is, hogy az internet nagy nyilvánosságnak számít.


"226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el."


Amit nem írtad: ne hasonlítsd az USA-t hozzánk. Ott a szólásszabadság sokkal szabadabb, nálunk nem.

2019. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
és az instagram adatvédelmi szabályzata, hogy ha kiraksz valamit akkor az nem a te jogod alatt áll azzal mivan?
2019. nov. 17. 16:54
 37/43 A kérdező kommentje:
meg amugy ha adok creditet (tehat oda irom, hogy az o kepe) akkor nem valtozik semmi?
2019. nov. 17. 16:57
 38/43 A kérdező kommentje:
és ha jól tudom az instagram egy amerikában bejelentett cég, tehát attól függetlenül, hogy magyarországi vagyok az amerikai jogok lépnek érvénybe
2019. nov. 17. 16:58
 39/43 anonim ***** válasza:

En face adok veszek ildalon lattam olyat hogy vki a hastnalt cuccait dragabban kinalja a bolti àrnàl es van akit at is vàg.


Erre alairtàk hogy x boltban ugye uj termeszetesen es olcsobb.


Erre az adok veszek oldal adminisztratora vagy fenntartoja kiirta nagy betükkel hogy tilos màsok ajanlatait lejaratni meg konkurenset stb felhozni.


Komoly ez megy a neten. Ha vki kamu dolgot hirdet vagy kamu àron, még azt tiltjàk ki aki johiszemüen alairja hogy atverés.

2019. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

*adok veszek oldalon

Hasznàlt cuccait

2019. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!