Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hová tűntek az emósok? Mi...

Hová tűntek az emósok? Mi lett ezzel a szubkultúrával?

Figyelt kérdés
Emlékszem 8-10 éve kb. minden 3. gyerek emós volt, mindenhol fekete ruhás, szembe fésült hajú, fekete sminkes fiúk és lányok voltak láthatóak, most meg egy ideje kb. egyet se láttam. Mi lett az emósokkal, hova tűntek?

2019. okt. 7. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

@Mendes_girl98


Manapság előítéletesek az emberek?!

Pont ugyan ilyenek voltak 10-15 éve is...

2019. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt is hozzátenném, hogy az emo stílusával és filozófiájával szerintem leginkább a fiatalabb korosztály tud azonosulni.

Zaklatás, kiközösítés, depresszió, első szerelmi bánatok utáni csillapíthatatlan fájdalom, - ezeket leginkább a kistinik/ fiatalok élik meg, ami fő jellemvonásnak, az “állandó szenvedésnek” szolgáltatja az alaphangulatot. Ezeket a “fekete bárány” gyerekeket általában kinézik, kiközösítik, és ők is tartozni akarnak valahová.

Nagyon sokan mondják ezért, hogy az emo pont ezért inkább tinidivat, tini életfelfogás.

Persze, nem ritka, hogy valaki annyira szereti a zenét és magát az öltözködés alapjait, hogy örökké emo marad. Bár szerintem sincsenek túl sokan.

Pl. a goth szubkultúra már egy “érettebb” stílus, amibe pont hogy idősebb korban, 20-25 évesen csöppennek bele véglegesen.

2019. okt. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Nem tűntek el teljesen ^^
2019. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevesen még mindig követik ezt a stílusirányzatot, de a legtöbben kinőtték. Én is nagyon régen nem láttam egyet sem.
2021. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Eltűntek valóban. Mostanában ez a drag queen, meg egyéb LMBTQ irányzatok lettek népszerűek.
2022. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak csak divat volt, ez az igazság, kevesen maradtak a mai napig emók, és talán ma már nem is nevezik magukat annak.

Ma már nem is az ecsethaj, hanem inkább a dauerolt haj a menő. Legalábbis fiúknak. Csajok lehetnek bármilyen stílusúak őket nem bántja senki emiatt :)

2023. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok keleti országban be is tiltották az emo stílust. Dél-Koreában ma is divat az olyasmi haj fiúknál, csak nem hívják emonak és nem is öltöznek úgy.
2023. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!