Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Emósok és a Gótok között...

Az Emósok és a Gótok között mi különbség?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

A kulso lehet hasonlo.

A gotok full feketeben jarnak kb ugy neznek ki mint a vampirok. Nagy horror fanok. Ugy oltoznek ahogy a vilagot latjak. Az emberek szarok stb. Meg asszem death es goth metal zenet hallgatnak...


Az EMOsok azok EMOcionalisan labilisak. Ok azert jarnak feketeben mert ez tukrozi az erzeseiket. Ok is utaljak a vilagot, gyakran onmagukat is. Es a gotokkal ellentetben ok vagdossak magukat. Utobbi a jellemzobb.

Total depisek. nem mind jar feketeben.

En is utalom a vilagot es magam, mindig depis vagyok es ongyilkos gondolataim vannak megse jarok feketeben. Csak feher ruhaim vannak pont azert hogy takarjam amit erzek.

2013. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a zenei ízlés.

Gótoknál post-punk, deathrock, gothic, darkwave, gothic rock / gothic metal, esetleg doom vagy black metal, rivethead-eknél industrial és ebm, cybergothoknál dark electro, aggrotech).

Emo-k "emo" zenét hallgatnak, ez zömmel valamilyen hardcore irányzat, ha jól tudom, de teljesen más.


Gótok régi szubkultúra, 80-as évektől kezdve vannak, az eredeti emo-t is talán erre teszik zenében de szubkultúra, a szcéna már bőven a 2000-es években terjedt el, míg (Magyarországon) simán a 90-es években is voltak "darkosok" (gótok), "emós" kifjezést sokkal később hallottam, nem is ismerek ilyeneket.


Gótok nem feltétlenül fiatalok, 30-asok is lehetnek (vagy akár afölött), emosok tizenéves szubkultúra inkább, ritka 20 fölött.


Másról szól a kettő. A gótok nem feltétlenül beborult arcok (lehetnek azok, de nem attól függ), valamiféle romantikus elvágyódás jellemzi őket régebbi korokba vagy pont a cyberpunk, posztapokaliptikus irányzat felé. Általában jellemző a sötétebb hangulatú helyek, témák, irodalom és filmek kedvelése, a horror szeretete, de sokan (a legtöbben) elég humorosan fogják fel, kissé morbid humor általános jellemző. Eredendően nonkonformista, apolitikus szubkultúra, a sajátos ízlésvilág a fő összetartó elem.


Az Emo ezzel szemben (azt hiszem, majd az emósok kijavítanak) inkább arról szól hogy az ember ne fojtsa vissza az érzelmeit, érzelgősségét, a zenéjük is vagy visítozós (screamo), vagy "nyávogós".



Kinézetre a gótnak több stílusirányzata van, a zömmel fekete ruházat általános, a romantikusabb gótokra jellemzőbb a csipkés, régies, elegáns ruházat, a batcave-sek színesebbek, punkosabbak, a rivetheadek military-beütésűek, a cybergothok kb olyan raver-goth keverék ruházatúak, de természetesen nem kell kicsicsáznia magát valakinek, hogy gót legyen.


Az emo jobban ad a külsőségekre, sokat a gót szubkultúrából vett át, amúgy jellemző a csőgatya, a vasalt, szembelógó haj, esetleg a "dorky" szemüveg vagy a retro stílus.

2013. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár kép, jól mutatja az eltéréseket öltözködésben (is), szerintem jól átjön a különbség. Még valami, a gótok rühellik, ha emosnak nézik őket. Fordítva fogalmam sincs.


Gótok:

[link]

[link]

[link]

[link]


Emosok:

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem értem a különbségeket.
2013. szept. 5. 16:50
 5/5 anonim válasza:
Emo 1986 óta van.
2017. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!