Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hová tűntek az emósok? Mi...

Hová tűntek az emósok? Mi lett ezzel a szubkultúrával?

Figyelt kérdés
Emlékszem 8-10 éve kb. minden 3. gyerek emós volt, mindenhol fekete ruhás, szembe fésült hajú, fekete sminkes fiúk és lányok voltak láthatóak, most meg egy ideje kb. egyet se láttam. Mi lett az emósokkal, hova tűntek?

2019. okt. 7. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg kinőtték. A legtöbbjüknél ez csak tinihóbort volt.

És ebben most semmi rosszindulat nincs. Nézz csak utána, hogy a Tokio Hotel milyen zenét játszik, és milyen stílust képvisel napjainkban. Anno tizenéves kiskölykökként ők voltak az emo stílus nagy képviselői, most felnőttként pedig teljesen átalakultak minden szempontból.

Az emo zenének pedig jelenleg nem igazán van híresebb képviselője, aki mögé be lehetne állni, így eléggé eltűnt ez a stílus.

2019. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kinőttek, ki ment a divatból.
2019. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttek :)

Most biztosan van helyette más. Pl. K-pop-osok, vagy azok a beöltözősek, Manga vagy Anime?

2019. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egyfajta divatirányzat volt, mint a "hordjunk bandás pólókat". Persze voltak olyanok, akik komolyan gondolták ezt az "életérzést", de idővel azért egyrészt ugye megkomolyodtak, nem ragaszkodtak ahhoz a színvilághoz, másrészt a munkahelyeken nem nagyon szokták preferálni az ilyen stílusokat. Meg miután lecsengett, nem volt divatos, nem is voltak sokan. Az én korosztályomból még voltak, akik nagy emok voltak, de már mi is huszonévesek vagyunk. Az utánunk jövő generációk pedig egyrészt nem nagyon ismerik, másrészt pedig már nem is divat. :) Ez is olyan mint bármely más felkapott stílusirányzat, van egy tetőző időszaka, később pedig lecseng. Visszajöhet még, de már nem lesz olyan nagy durranás.
2019. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Akiket ismertem hogy tíz - tízen éve emosok voltak, 14-15 évesen, azok már 17-18 évesen is röhögtek az egészen hogy mekkora tré volt.
2019. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emó akkor virágzott, amikor én kamasz voltam. Az pedig volt úgy 15 éve :D Volt pár sminkelt, rózsaszín hajú, kockás öves osztálytársam a gimiben. Most már normális kinézetű anyukák-apukák lettek, rájuk se lehet ismerni :)

Kiélték magukat, és még az egyetem előtt visszaalakultak. Semmi bajom nem volt velük, jófej volt némelyik.

2019. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A régi generáció kikopott, az újak meg más szubkultúrákat csinálnak maguknak. (eboy visco girl mittudom én mi)
2019. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kinőtték sokan.

De azért akadnak még felnőttek is. Mint ahogy léteznek punkok, hippik is..


De amúgy a fiatalok között még mindig divat.

Nincs olyan gimis osztály amiben ne lenne egy fekete bárány :)

2019. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Két okból: egyszerűen meggondolták magukat, vagy már akkor sem voltak benne olyan intenzíven a szubkultúrában, csak akkor még ez volt “menci”, nem Billie Eilish-t copyzni. 😂

Én is emlékszem erre a korszakra a gyerek-tini korom határáról.

2019. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mendes_girl98 válasza:
100%
Igazából, még most is van belőlük bőven, de eléggé közrejátszik, hogy manapság elég előítéletesek az emberek, és ahogy ez ,,kikopjatott" úgy a mai fiatalabb generáció már nem meri felvállalni, hogy ők bizony úgy éreznek, és olyanok akarnak lenni, mert ,,fekete bárány"-ként egy osztályban mondjuk meglehet, hogy kitagadják, és inkább megmarad mindenki a tömegben, aztán esetleg otthon kísérletezik a stílussal, így már nem észrevehető annyira a mindennapokban. De ott vannak és vannak. Bőven.
2019. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!