Hogyan tudnak boldogulni a mai világban a pályakezdő fiatalok? Lesz ez valaha jobb?
Sajnos azt tapasztalom, hogy ha nincs örökölt ház/lakás, vagy valaki nem gazdag család sarja, akkor vért izzadva, magától megvonva mindent spórol azért az illető, hogy legalább meglegyen az önerő a hitelhez.
A hitelt is aztán fizetheti jobb esetben élete végéig. A másik dolog meg a munka. A legtöbb helyen elvárják a szakmai tapasztalatot, viszont hogyan dolgozzon a frissen végzett fiatal, ha nincs gyakorlat?
Elmondhatatlanul kilátástalannak látom a helyzetünket, ugyanis én jómagam és a párom is ezt tapasztaljuk. Nem tudunk egyről a kettőre jutni.
Nem tudom lesz-e jobb, én félrerakok annyi pénzt amennyit csak tudok, abból talán jut majd egy élhető házra vidéken. Oké, hogy piacképes szakma meg minden, de milyen pénzekbe van az szerintetek? most ha nem valami okj-s tanfolyamról beszélünk.
Egyetemhez nyelvvizsga 30 ezer, emelt érettségi 25 körül, félévente a tandíj 300 ezer....
Egy pályakezdő ezt nem tudja megengedni magának, akit nem tudnak támogatni a szülők. Ha megtudja akkor meg kuporog amíg el nem végzi az egyetemet/fősulit...ami azért nem pár hónap, jobb esetben is 3-4 év, de inkább több...
De ha már ennyien írjátok, hogy tanuljunk piacképes szakmát, akkor írjátok már le mik azok. Mert mindenhol ezt olvasni, de konkrétumot senki nem ír.
#14, én 3 nyelvvizsgát tettem le, és egy fityinget nem kaptam vissza.
12 félév egyetem ingyen van, igen - feltéve, ha van egyáltalán államilag finanszírozott szak azon a karon belül, ugye.
Ha nincs, akkor alsó hangon is 140 rugó a tandíj, amit aztán vagy visszakeres, vagy nem...
58% no ne mond, mivel pár éve vezették be ezt, és csak az első utan fizetik vissza, s
teljesen felesleges teny, hogy 3 nyelvvizsgád van. És a piackepes szakok vannak allamilag támogatottan, felesleges az olyanokról beszélni, ahol nincs, mert azok nem tartoznak ide
"teljesen felesleges teny, hogy 3 nyelvvizsgád van."
Nem, nem teljesen felesleges.
Ilyet kb. az mond, akinek egy sincs.
"És a piackepes szakok vannak allamilag támogatottan, felesleges az olyanokról beszélni, ahol nincs, mert azok nem tartoznak ide"
Egyre kevesebb, ugyanis sorra számolják fel az államilag finanszírozott szakokat.
Hogy honnét tudom?
Onnan, hogy egyetemre járok, köszi, hogy kérdezed.
Van amit te hiszel, és vannak a tények. A kettőnek pedig semmi köze egymáshoz.
"Szeri ted mégis kit érdekel, hogy van 3 nyelvvizsgád, még sem tudod hogy az utóbbi években bevezették, hogy az első után visszakapod a pénzt."
Nem most nyelvvizsgáztam, hanem jóval korábban, már középiskolában. Mindezt úgy, hogy akkor még nem találták ki, hogy nyelvvizsga nélkül nincs diploma.
Ez mit fáj neked ennyire amúgy? Az utolsó utáni pillanatban jöttél rá, hogy fúbaze, nincs nyelvvizsgám?
Hogy kit érdekel, hogy van-e 3 nyelvvizsgám? A munkáltatót, édesapa. És ha tőle függ a megélhetésed, akkor nagyon is fontos, hogy érdekelje.
"Na látod, teljesen irreleváns infó a kérdezőnek az, hogy van e 3 nyelvvizsgád vagy sincs, mert egy nyamvadt kérdésre sem tudaz érdemben válaszolni."
Már válaszoltam a kérdésre, és SZVSZ hasznosabbnak ítélték meg a válaszomat, mint a tiédet. Valószínű nem véletlenül.
"Es nem, nem szüntetik meg az állami helyeket, csak az olyan szakokon, amik amúgy is rengetegen elvégeztek és nem kell már több."
Az, hogy megismétled a hazugságot, még nem fogja igazzá tenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!