Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs munkatapasztalatom...

Ha nincs munkatapasztalatom 22 évesen, mert pályakezdő vagyok, hogy fogok valaha munkát találni?

Figyelt kérdés

Gondolom az önéletrajzban majd be kell hazudni, hogy itt meg ott dolgoztam, hogy ne kössenek bele ebbe.

Ha egyáltalán hajlandóak lesznek egyszer behívni valahova...

Ebben a kis városban sajnos nincs semmi munka, a környező városokban sem, az egész megyében sem.


2013. márc. 22. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyenkor az jön, hogy ingyen elmész valahova dolgozni, hogy legyen tapasztalatod! A nyári gyakorlatot beírhatod a CV-be mint szakmai taapasztalat, ha tényleg dolgoztál valahol. Ha kamuzol az az első pár napban kiszokott derülni.
2013. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

marha nagy kérdés, hogy mi a szakmád.


volt itt a napokban egy emberke aki ki volt akadva, hogy eladói végzettséggel nem kell sehova.

2013. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én beírtam egy kis Bt-t( kamu) valami egyszerű névvel megkérdezték hol dolgoztam mondtam hogy ennél és ennél a bt-nél fél évet iskola után meg 2 évet gyakorlaton.Megkérdezték miért nem dolgozom már ott azt feleltem mert fél év után sem jelentet be mindig csak elkérte az adataim , kevés volt már a meló a végén ( építő ipar ) meg nagyon gyanús volt hogy nem hivatalos a cég így jobban láttam hogy eljövök,ha utána néznek még nekem adnak igazat hogy valóban nincs ilyen.Persze kell azért látniuk hogy értesz valamihez .Én sem mondom hogy önállóan tudnék dolgozni teljesen de ezt ne is várják el pár hónap gyakorlattal suli után.Bár valóban dolgoztam 4 hónapot suli után szakmában de ott is a főnöknél úgy kezdtem hogy mivel most végeztem és elég pocsék gyakorlati helyen voltam ezért ne várja hogy mindenhez értsek de gyorsan tanulok és maximumot fogok nyújtani , így nem is volt nagy elvárás és kezdem átlátni a dolgokat .Villanyszerelő vagyok és szerencsére most már 21 évesen már vannak kisebb önálló saját fusi melóim.Persze nehéz elindulni mert volt ahol fogalmam sem volt mit kell csinálni és eladtam magam szakembernek de végül összehoztam :D
2013. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én is 22 éves pályakezdő vagyok. Sehova se hívtak még be se eddig. Én rossz helyen voltam gyakorlaton, mert adatrögzítésen kívül mást sem csináltam. Így hát szakmai tapasztalat is egyenlő a 0-val. Én sok helyen megfordultam már diákként, így ezeket beírtam az önéletrajzomba és a gyakorlati helyemet is természetesen. Igaz, hogy csak betanított munkáim voltak, de hátha jó fényt vett rám hogy legalább már egy pár helyen megfordultam még ha nem is szakmaiak voltak. Én hazudni nem látnám értelmét a saját "szakmámban" mert 2 perc alatt 1 kérdésből kiderül. Így én nem kamuzok. Amúgy is felesleges mert ha pályakezdő vagy akkor az úgyis kisül.
2013. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Ingyen el ne menjél dolgozni, ember!!! Nem tudom ,hogy gondolják egyes emberek, hogy majd ingyen elmegy az ember dolgozni, csak azért, hogy gyakorlatot gyűjtsön, x hónapokon át, igen ám , de akkor meg miből lesz pénze??? Ja majd biztos anyuka meg apuka fizeti a 22 éves gyerekének a havi megélhetést, mind kajára, mind bulizásra, mind ruhára..stb Na meg a nagy büdös francot. Egy 22 éves felnőtt ember nehogy már ezek után is a szülei tartsák el. Én 23 éves koromban már rég külön laktam szüleimtől, sőt ekkor már megvettem az első kocsimat is, ergó semmilyen anyagi támogatásra nem szorultam.

Azt tanácsolom neked kedves kérdező, hogy ha a szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, akkor igenis másban kell dolgozni. El lehet menni árufeltöltőnek, mekibe, pizzát sütni,fornettibe stb minden olyan helyre, ahová hamar betanítanak és nem tudod nagyon elrontani a dolgokat. Belehazudni meg nem érdemes, mert amikor mondják, hogy akkor végezd el az adott munkát, és látják hogy bénázol meg ügyetlenkedsz, sőt fogalmad sincs az egészről, abból egyből leszűrik , hogy kamuztál. Ha a városodban nincs munka, akkor el kell menni olyan városba, ahol van munka. Ilyen egyszerű a történet, vagy ha nem akkor szépen éhen döglesz mint nagyon sok ember. Sajnos ezt a világot éljünk, hogy minél több ember haljon éhen, mert már így is túl sokan vagyunk a földön.

2013. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
22 évesen már 3 év munkatapasztalatom volt, mert az egyetem mellett telefonos ügyfélszolgálatosként dolgoztam.
2013. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehová nem kell semmit sem behazudni.


Le kell írni korrektül, hogy még pályakezdő vagy (de hatalmas motiváltságot érzel, hogy elhelyezkedj a munka világában).

Lehet, hogy nem a pályakezdőséged miatt nem hívnak be, hanem emiatt az önsajánlkozásod miatt.


Én évente egyszer hirdetek, és akár pályakezdőt is behívok. Persze a kb 80-szoros túljelentkezés miatt szűrök az önéletrajzokból és motivációs levelekből.


Ha olyat ír valaki az önéletrajzba, hogy "nincs munka", "eddig sehova sem kellettem", "nem kell hogy bejelentsen, mert ennek a szemét kormánynak nem akarok adót fizetni", "3 éves fiamat kell eltartanom", "hetente kétszer edzésre kellene mennem" akkor az egyből megy a kukába.


Nem azért, mert szemét vagyok, hanem mert van jobb jelentkező.


Nálam az ideális jelölt képes legyen elvégezni a munkát, közelben lakjon (hogy hamar beérjen), rugalmas legyen (pl be tudjon olyankor is jönni amikor egyébként nem lenne munkanapja akkor, ha valamelyik másik ember kiesik) és legyen nagyon motivált abban, hogy ott dolgozzon.

Lehet, hogy azok a pozíciók, ahova jelentkezel hasonló kvalitásokat követelnek.

2013. nov. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!