Miért nincsenek normális emberi kapcsolataink?
Itt a gyakorin, meg neten, fb-on egy csomószor jön szembe, hogy "nincs barátom, nem tudok ismerkedni, hol szorakozzak, kihasználnak ha kedves vagyok, jó lenne találni valakit", stb. jellegű kérdések.
Olvastam arról is, hogy az ember társasági lény, tehát pszichés szükséglete, amit ki kell elégíteni.
De akkor mégis miért van annyi bunkó ember, kihasználás, felszínes kapcsolat, és miért nem tudnak egymással ismerkedni, normális kapcsolatokat fenntartani az emberek?
Azért látod ezt, mert ha valakinek jó kapcsolatai vannak, az nem kiáltja szét az egész világnak.
Ez olyan, mintha bemennél az egészség kategóriába, látnád hogy mindenkinek mjnden baja van, és azt hinned, hogy nincsenek is egészséges emberek.
Akinek nincs baja, az nem írja ki az örömét.
Teljesen igaza van az #1 válaszolónak, de csak részben válasz a kérdésedre.
Az emberek nem mind egyfajta kapcsolatra vágynak, valakinek nem fontos, hogy minőségi és bizalmas kapcsolatokat alakítson ki a többi emberrel, mert más célok vezérlik, így könnyebben kihasználja az embereket.
Az 1990-es évek közepére nagyon feltornyosult a válások száma, a munkanélküliség, a hajléktalanság száma. Megjelentek a csonka családok, ezekben szocializálódtak a mai középidősek egy része. A lényeg: nincs évek óta megfelelő minta, ami alapján az emberek beszélgethetnének egymással.
Másrészt pedig az unalomig hangoztatott net, TV, kütyük, stb. miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!