Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kihasznál a segítségemért...

Kihasznál a segítségemért mindenki és ezzel tisztában vagyok. Kezdem felemészteni magam mit tegyek? 13/L

Figyelt kérdés

Na szóval... Megprobalom leroviditeni a dolgokat mert reggelig irhatnam. Az osztalyban jo tanulo vagyok és ez sokszor atok. Szeretek segiteni masoknak és meg is teszem barmirol legyen szo akar hazi vagy doga vagy barmi. Ugy erzem sokan kihasznalnak emiatt pedig nekem tenyleg az esik jol ha segithetek. Pl. A fiu aki tetszik is mindig segitseget ker hazi vagy rajz orara az elmaradt munka vagy ha hianyzik az anyagokat elkuldeni. Ketsegbe vagyok esve hogy csak ez miatt kellek az osztalytarsaimnak. Foleg neki mivel ma mar szolga modjara a kezembe nyomta a konyvet hogy irjam meg a hazijat. Nemes egyszeruseggel hozzavagtam hogy nem vagyok a csicskaja. A szivem szakad meg hogy nem segitettem neki és lelkifurdalasom van miatta. Holnap temazarot ir és megigertem hogy melle ulok de mar annyira faj ez az egesz hogy kiterveltem hogy megmondom neki hogy nem és ha megkerdezi hogy miért azt mondom hogy mondja a szemembe hogy nem is kedvel mint barat csak kihasznal. Nagyon rossz otlet? Dolgozatoknal is mindig szetszednek hogy ki melle uljek. Mindenkinek szeretnek jo jegyeket szerezni. Kezdem felemeszteni magam foleg azert hogyha nekem kell segitseg le vagyok szarva.


Bocsi az ekezetekert csak gyorsan kellett irnom és koszi mindenkinek aki tamogat hogy hogy keveredjek ki ebbol.



2016. febr. 22. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Hosszú választ írtam, de a net miatt elveszett.

Lényegében: örvendj hogy te ilyen jó tanuló vagy.

Házikat csak akkor add oda ha közös, ne csináld meg senkinek, hivatkozz arra hogy fáradt vagy.

A szerelmeddel meg szervezz sulin kívül programokat, ha nem akar jönni akkor hanyagold.

Üdv,

Anonim Pszichológus

2016. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors valaszt! Igazabol nem is kedvel mint baratot sem csak nekem tetszik de nem tudom megmondani miért... Eddig barmit megtettem hogy megkedveljen mint embert de le se sz*r szóval kezd betelni a pohar hogy latja hogy kedves vagyok vele kihasznal erre belem rug.
2016. febr. 22. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha úgy érzed, hogy nem kapsz semmit a segítségedért, csak kihasználnak, akkor inkább ne segíts nekik. ne érezd magad rosszul miatta, hogy megtagadod tőlük. ez nem jár nekik, hanem ki kell érdemelniük minimum azzal, hogy barátságosak veled...


az persze érdekes kérdéseket vet fel, hogy vajon mennyivel vagy előrébb, ha csak azért szeretnek és barátkoznak veled, mert segítesz.


az pedig egy további morális kérdés, hogy vajon tényleg jó-e (akár nekik, akár neked) ha ők érdemtelen előnyöket élveznek a segítséged által. mert így te dolgozol az ő jobb boldogulásukért, ők meg nem tanulnak semmit...

2016. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Teljes mertekben igazad van és valamilyen szinten tudom hogy ez nem helyes csak lelkifurdalasom van ha nem segitek. Ilyenkor van bennem ez a harc ami miatt napok ota szomoru vagyok és ez masoknak is feltunt. Nem tudom hogy ez a szerelm miatt is van-e de mar eddig az osszes fiuban csalodnom kellet foleg igy hogy nem is kedvel. Vagy nem tudom hogy kedvel-e. Mindenesetre elegge bunko velem de kerni azt tud. Mindig szol bennem az a hangocska hogy ne tedd meg de nem tudom megallni.
2016. febr. 22. 21:54
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

"szolga modjara a kezembe nyomta a konyvet hogy irjam meg a hazijat"

"mit tegyek?"

Nevesd ki és utasítsd el.

"A szivem szakad meg hogy nem segitettem neki és lelkifurdalasom van miatta."

Valamiféle logikus okkal tudsz erre szolgálni? ... Gondoltam.

"Nagyon rossz otlet?"

Félig. Mert nem válasz.

Válaszként valami ilyesmit írnék.

"Mert szánalmas amit művelsz. Hála helyett elvárást kapok... Észre vennéd magad kérlek? Örülj, még szóba állok veled. Nevetséges vagy... Te dolgod lesni rólam, nem segítek, nem válaszolok. Legyél olyan mint egy ember s majd hozzám szólhatsz... ezért...."

Te döntesz, ki mellé ülsz. Nem tudnak szétszedni. Vedd magadhoz kontrollt.

Nehogy még negatív érzéseket generálj ilyen szutykok miatt... Tönkre teszed magad.

Írj ha kell egy kis logikai segítség. :)

2016. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Ja és még valami. Szinte semmi esélyed nincs nála, illetve még meg sem érdemel. Keress okokat amiért tetszik neked s ha lesz olyan aki megérdemel.., közöld vele. Ne csak szenvedj 1 állapotban.
2016. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom és igazad van neked is... Csak nagyon meg kene erositenem magam hogy ilyenekt tudjak neki modnani. Pedig tenyleg kene mert tul sok az onbizalma és tudja hogy birtokolhat…ami meg is tortent mert nem figyeltem oda idoben…
2016. febr. 22. 22:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem neked kell dolgoznod mindenki jójegyéért. Azt hiszem, túlvállaltad magad, nem tudsz ennél többet adni. Nagyon rendes vagy, hogy segíteni akarsz mindenkinek, de nem kell szétszakadnod. Hát én azt hiszem, hogy jobb lenne, ha megmondanád nekik, hogy bocsi, de mostantól szeretnél egyedül ülni, mert már nem bírod ezt a stresszt, hogy megy rajtad a vita, hogy ki mellé üljél, meg a harc, viaskodás, verseny; de hát nem tudsz mindenkinek segíteni, és úgy érzed, szétszakadsz, kezdesz szétszakadni, és kicsit mintha háttérbe szorultál volna a saját életedben, mintha te már nem is lennél fontos, nem is számítanál, és az életed már arról szól, hogy másoknak segíts, nem is rólad, és ez már esetleg kezd egy kicsit megterhelő, őrjítővé válni, mert ez már így túl sok, és tényleg ne haragudjanak, de már ezt nem bírod ezt az érted való versengést. És nem is egy végtelenségig terhelhető használati eszköz vagy, hanem egy ember - mondjuk ha ezt akarod nekik mondani, azt nem tudom, lehet-e szebben, - és már frusztrál, hogy annyian kérnek csak kérnek csak kérnek tőled, és sok lesz ez, ennyi embernek egyszerre már nem tudsz segíteni. És hiszel bennük,és meg tudják oldani egyedül; lehet, hogy elsőre nehéz lesz,de meg fogják tudni oldani nélküled is, hát nem dolgozhatsz mindenki helyett, értsék meg. És te is megteszed a saját dolgodat, ők is csinálják, tanuljanak, saját magukért, mert mi lesz, ha már külön iskolában lesztek, és most kell megszokniuk, hogy magukért dolgoznak, mert ott már tényleg nem lehetsz ott mindenki mellett.
2016. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

neveld meg! állj a sarkadra és közöld vele, hogy talán akkor megcsinálod, ha megtanul szépen kérni, udvariasan köszönni, kedvesen viselkedni.

gondolom feltűnt neki, hogy tetszik neked, vagy csak azt vette észre, hogy bármit megtehet és élvezi ezt a helyzetet, amivel pofátlanul vissza is él...

2016. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A többieknek mondd meg, hogy csinálják meg maguknak a házit és tanulják meg, hogy az életben te nem leszel mindig ott nekik, hogy mindent helyettük csinálj.

Annak, aki tetszik, annak kicsit finomabban mondd meg és esetleg felajánlhatod, hogy mondjuk pl.: korrepetálod valamiből...

2016. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!