Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barát vagyok ezért?

Rossz barát vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, kivel 6 éves korunk óta vagyunk barátok. Nagyon szeretem, szerintem nagyon rendes lány, de a suli nagy rész nem kedveli. (Évfolyamtársak vagyunk.)


Én sem vagyok az a tipikusan menő lány, de elég sok barátom van az évfolyamról, és az osztályom nagy részével nagyon jóban vagyok, és az osztályból néhány lánnyal nagyon jó barátok lettünk.

Ők sem kedvelik a másik barátnőmet, és a srácok sem az osztályból. Nem cs*szegetik, nekem nem beszélik ki, mert tudják, hogy zavar, és tényleg mindig megvédem, de szokták mondani, hogy ha lehet akkor őt ne hívjam valahova, ne velünk legyen...


Van egy esemény, pl. a szalagavató after. Tudom, hogy jönne a másik barátnőm is, csak rajtam kívül nem tudna kivel lenni. Én pedig nem lennék vele egész este... persze beszélnék vele, de inkább a nagyobb társaság felé húznék...

Meg jövő szombaton is lesz egy a koncert, ahova a fél suli megy. Utána az egyik srác oszttársaim anyukája hazavisz éjfél fele (egy fele lakunk.) Mikor mondtam a barátnőmnek, hogy így lesz, akkor mondta, hogy ő inkább nem is jön...


Ilyenkor önzőnek érzem magam. Sajnálom nagyon őt, de nem vagyok képes arra, hogy egész este vele legyek. Szoktam vele is külön találkozni, beülni valahova, tényleg fontos nekem, de ilyenkor az osztálytársaimmal szeretnék kicsit szórakozni. Mondanám, hogy jöjjön oda, de mindig kínos, mert egyszerűen nem kedvelik őt..


Nem teszi soha szóvá, de tudom, hogy zavarja..


Mit csinálhatnék? Rossz barátja vagyok ezért neki?


17/L (11.o.)


2015. jan. 22. 18:59
 1/5 anonim válasza:
Szerintem nem! :) miert van az, hogy vele senki nem baratkozik? Lehet benne van a hiba, ezzel kapcsolatban viszont neked kene felnyitnod a szemet..
2015. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kedvelik?
2015. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden ember önző, ez bennünk van. Szalagavató után értelemszerű, hogy az osztálytársaiddal szeretnél lenni, de ha gondolja ő is elmehet. Előtte megbeszélheted, hogy lehet eltűnsz vagy kicsit tudtok csak beszélni, így talán rendben lesz neki is. Vagy egy másik időpontban ketten is eltudtok menni valamilyen koncertre, taxival meg hazamentek. Meglehet ezt oldani értelmesen.


Neki van amúgy rajtad kívül barátja?

2015. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt mondják, hogy idegesítő és beképzelt..

Egyébként van benne valami abban, hogy beképzelt, az idegesítő meg relatív.. Nekem nem idegesítő. És szerintem van neki még egy halom jó tulajdonsága, amit én megtapasztalhattam a 11 év alatt, amióta barátok vagyunk.


Egyébként nem szoktam neki hazudni, ha kérdezi, hogy miért nem bírják, elmondom neki mindig. De nem változtat rajta..

2015. jan. 22. 19:09
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, mondtam neki, hogy ha jön szalagavatóra leszek vele is, nem azt mondom, de nagy részben az osztálytársaimmal..

Meg elszoktunk járni ketten is, csak az ilyen 'sulis eseményekre' az osztálytársaimmal szeretek menni.


Rajtam kívül 4-5 barátja van neki. De ők nem a suliból.

2015. jan. 22. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!