Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jó vagy rossz barát az, aki...

Jó vagy rossz barát az, aki csak a bajban áll mellettem?

Figyelt kérdés
Úgy kell elképzelni, hogy ha segítség kell, akkor elsőnek terem ott, de ha bulizni, vagy ünnepelni kell, akkor felszívódik. Egy közös barátunknak még az esküvőjét is kihagyta.
2014. szept. 20. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes szitu, pont fordítva szokott lenni. Nem akarom a hibát keresni benne, de kicsit érdemhajhász típus lehet.
2014. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szereti a társaságot.
2014. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy közhelyes, de akkor is nagy igazság! :)

Bajban ismerszik meg a barát!


Nem egy közösségi ember, van ilyen, így kell elfogadni. Nincs ebben semmi rossz. Mire mész egy olyan "baráttal" aki minden buliban ott van, de ha segítségre lenne szükséged, nagy ívben elkerül?


Pont ezek a próbatételek, az élet próbája azok a dolgok, ami alapján elválik, ki az igazi barát, és ki az, aki csak jól érzi magát egy társaságban.


Én is hasonló beállítottságú vagyok, (ha nem is ennyire) és elmondhatom, hogy ennek az éremnek is két oldala van!


Ha én valakiben azt látom, hogy nem a tetteim alapján minősít, nem az igazán lényeges dolgok fontosak neki, hanem felszínes értékrend alapján ítél (pl ki melyik buliban volt ott) akkor az előbb utóbb nem is lesz akkora barátom, mert nem érdemli meg a barátságomat.

2014. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazat adok a harmadik hozzászólónak, de ahogy írta is, az éremnek két oldala van.

A barát nem hagy el a bajban, ez tiszta sor, de a barátsághoz szerintem kellenek a közös pozitív élmények és a közös kikapcsolódások is. Ha a bulik meg a nagy társaság nem az ő műfaja, akkor más programok.

2014. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jo barat, csak utalja a tarsasagot, maganak valo. Gondolj bele, meg mindig jobb, mintha a forditott eset lenne..
2014. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom,hogy esetleg nem annyira szeret társaságban lenni. Kérdezd meg tőle,hogy miért hagyja ki a bulikat.Illetve ha ez a baja,akkor csak 2-3-4 legyetek vkinél.

Persze jobb így mint fordítva.De a barátság arról is szól,hogy legyenek közös hülyéskedések,kikapcsolódások. Én is és legjobb barátnőm is csak egymás társaságában tudjuk magunkat elengedni,meg érezzük egymást igazán jól.Szóval buliba csak közösen járunk.Illetve otthon náluk vagy nálunk iszogatunk kicsit,zenét hallgatunk,táncolunk elvagyunk.

Egy barátságban szerintem ez egy fontos pont.

Bajban is megmutatkozott már,hogy ő is és én is számíthatok rá :)


Viszont pozitív dolgok kellenek,hogy legyenek.

2014. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!