Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most erre tényleg ennyire oda...

Most erre tényleg ennyire oda kellene figyelnem, és én vagyok a rossz barát, hogy "szomjan kell halnia a gyereknek nálam"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szituáció röviden: Van egy barátnőm, akinek van egy 5 éves fia. Ma felugrottak hozzám egy kicsit beszélgetni, de nem volt megbeszélve, hogy jönnek. A gyerek szerintem kissé el van kényeztetve, és csak Coca Colát iszik. Nem jó se a Lidl- ös Cola, se Pepsi, se más üdítő, ásvány vagy csapvíz pedig végképp szóba sem jöhet. Na már most, meleg van, a gyerek pedig szomjas volt. De nálam nem volt itthon Coca Cola, mert nem iszom, sem én, sem a barátom. Ha tudom, hogy jön ez a barátnőm a gyerekkel, a gyerek miatt veszek, és ami marad, azt oda szoktam nekik adni, hogy vigyék el. Hát most nem volt. Ajánlottam a gyereknek vizet, de nem kellett neki. Az anyja kiakadt, hogy tarthatnék itthon egy üveggel ilyen esetekre.

Lehet, hogy tényleg tarthatnék, de ha most az egyszer nem volt itthon, nem kellene leharapni a fejem, ha máskor mindig kap.

Szerintetek?


2014. júl. 4. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én biztos nem vennék csak azért hogy hátha beállítanak, sőt ha lenne se biztos hogy adnék, elég bunkó a gyerek anyja
2014. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd nem normális, nem csak azért, mert elvárná, hogy csak azért tarts otthon valamit, mert ha véletlenül kedve támad és beállít hozzád, akkor a drága kisfiának legyen mit innia, másrészt pedig azért, mert szegény gyereket tönkreteszi, hogy csak kólával itatja, aztán majd lesnek, ah a gyereknek rossz lesz a foga, el fog hízni, cukorbeteg lesz, stb.
2014. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az egészségügyi oldalát végiggondolva én is beleborzongok, hogy ez a gyerek mit iszik. Régebben én is "kólás" voltam, úgy kamaszként, de beláttam, hogy nem tesz jót, és leszoktam. Én ittam mellette mást is, mégis meglepően nagy súlyt sikerült leadnom, miután nem volt több kóla. Ezért nem is iszom már.

Egyelőre nincs gond a gyerek súlyával, de szerintem ebben a melegben csak még szomjasabb rá. Hosszú távon pedig biztos, hogy nem tesz neki jót. Ezt egyszer mellékesen megemlítettem, akkor is kiakadt, hogy "De ha csak ezt issza, mi a jó eget csináljak?"

2014. júl. 4. 18:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel ő is vihetett volna magával. Kisgyerekkel amúgy sem szoktak elindulni innivaló nélkül.
2014. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
de mi az hogy ő az anyja és nem tud mitkezdeni a gyerekkel aki csak kólát iszok, egyet jobbról egyet balról aztán megtanulná a gyerek hogy mit igyon, és nem mellesleg hogy hogy viselkedjen, pontosan az ilyenek miatt jönnek létre a sok hülye követelőző elkényeztetett kölykök
2014. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem iszik mást csak coca kólát? Hát van náluk luxus az szent. Meg arrogancia is ahogy olvasom az írásod.

"Ha tudom, hogy jön ez a barátnőm a gyerekkel, a gyerek miatt veszek, és ami marad, azt oda szoktam nekik adni, hogy vigyék el."

Akkor egyszer nincs, és máris te vagy az antikrisztus?

Te megkínáltad őket mindennel ami otthon volt, megtetted a magad részét, szerintem nincs szégyellni valód, mert jó vendéglátó vagy. Különben aki tényleg szomjas, az még a vizeletet is megissza, szóval erről ennyit.

A "barátnődet" meg a kölykét egy ilyen hiszti után úgy b*sztam volna ki a helyedben a lakásomból, hogy a taknyukon csúsztak volna hazáig.

2014. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. :) Rosszul érzem magam, ha nem tudok a vendégnek olyat adni, amit szeret, és kicsit elgondolkodtam rajta, hogy lehet, tényleg be kellene egy üveggel szereznem ilyen alkalmakra, de ha felbontják, utána elmegy az ereje, és aztán nem finom. Ezért is szoktam nekik adni, ha elmennek, mert nem innám meg, kiönteni pedig sajnálok másfél liter kólát. Mert kb. két pohárral iszik meg a kisgyerek, ha itt vannak. Én nem is értem, hogy bírják anyagilag, mikor egy üveg kb. 400 Ft, és a gyerek otthon állítólag 1.5 üveg kólát iszik.
2014. júl. 4. 20:03
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ő a rossz barát, nem te. Nem lehet elvárni mindenkitől, hogy a baráti társasága igényei szerint tartson otthon ételt/italt, hátha beesik valaki. Ha nem akarja hogy "szomjan haljon" a gyerek, és menjen le a boltba.



Nem kell "egyet jobbról, egyet balról", ez is nagyon primitív. A gyerekeket nem ütni-vágni kell, hanem ténylegesen nevelni. Egy 5 éves gyerek még "alakítható", teljesen felesleges megütni.

2014. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én máskor sem tartanék kéznél kólát. Ha mindenáron tönkre akarja tenni a gyereke egészségét, gondoskodjék róla saját maga, de én soha nem lennék hajlandó támogatni ebben. Ha szomjas a gyerek, vizet kap, már csak azért is, mert kólával nem lehet szomjat oltani. És ha igazán szomjas, bizony meg is fogja inni azt a vizet. Te teszel nekik szívességet azzal, hogy fogadod őket, nem lehetnek elvárásaik.
2014. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. Eldöntöttem, hogy soha többet nem lesz itthon kóla még a kisfiú kedvéért sem. Ha ezen megsértődik, nem is értem, miért barátkoztunk eddig. Tényleg nem tesz jót a kicsinek, és legalább nálam ne igyon, ha már mindenkor máskor azt iszik. Olvastam róla, ez függőséget is okoz, lehet ezért nem is iszik mást a fiúcska. De erre egyértelműen barátnőm szokatta rá. Nagyon sokszor volt olyan kb. 3 éves korában, hogy "Gyere kicsim, veszünk neked kólát", és aztán rendszeressé vált. Most meg már nem issza a szűrt gyümölcslevet sem, ha az van előtte, nem nyúl hozzá. A vizet ki szokta köpni.
2014. júl. 5. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!