Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem családi kérdés hanem az...

Fannybaba8 kérdése:

Nem családi kérdés hanem az egyik barátnőmről lenne szó, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Egy furcsa de annál fontosabb kérdéssel fordulok hozzátok.Az egyik legjobb barátnőm 13 éves. Mostanában amióta elkezdődött a suli egyre durvább dolgokat csinál. Elösször csak feszült és ideges volt meg kedvetlen.Soha nem akart beszélgetni.Gondoltam biztos szerelmes úgyhogy rá hagytam.Viszont 2 hete rá szokott a cigire. Napi 2 szállal szív. Az ereit megpróbálta vagdosni, több kevesebb sikerrel.Egyre EMO-sabban öltözködik.És meg akar halni és néha ölni szeretne (a volt barátnőjét) A barátnőmmel beszéltünk vele.Azt mondta hogy a szülei lelkileg bántják, szerelmi bánata van (Nem tetszik senkinek) és hogy utál élni.Szóval egyre hülyébb dolgokat tesz.Mit tegyek?? Nagyon félünk.Segítsetek ? !

2012. nov. 14. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudtok róla, hogy esetleg a nyáron történt-e vele valami, ami kiválthatta ezt? Ha jó barátnők vagytok, akkor valamit csak tudtok! Szóljatok esetleg egy tanárotoknak, akivel jóban vagytok, hátha tud valami tanácsot adni! Valahogy ki kéne deríteni, hogy mi történt vele :S
2012. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudok róla hogy történt volna vele valami nem árulja el.Mindent megbeszélünk de ha ezekről a dologról kérdezünk ideges lesz.Talán a szülei bánthatják? Mivel sokszor mondja hogy nem szereti a családját.Azt tudom hogy az apja nagyon keményen bánik vele.Mindentől eltiltja, elveszi a cuccait, rengeteget üvöltözik vele és néha meg is veri.Az anyja viszont jófej csak lelkileg bántják.Lehet innen ered a baj.Anyum óvónő beszéltem vele erről.Mondtam neki hogy egyenlőre ne szóljon senkinek csak adjon nekünk tanácsokat.De az a legdurvább hogy egy félénk lány és nagyon sokat változott mintha bele bújt volna az ördög...
2012. nov. 14. 16:50
 3/13 Skywalker33 ***** válasza:

Küldj felé pozitív gondolatokat!

Ha tudsz imádkozz érte.

Mi is megpróbálhatjuk, mármint akik olvassák ezen bejegyzést...

T

2012. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ma beszéltünk az egyik tanárral ő szólt a szüleinek.Tegnap fel akarta magát akasztani csak anyuja pont akkor jött haza és elrakta a kötelet.Most pszihologushoz viszik.mert megakar halni és megakarta ölni az egyik osztálytárunkat
2012. nov. 15. 15:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Jézusom! Akkor ennek valami súlyos dolog van a hátterében! Jól tettétek, hogy szóltatok felnőtteknek is, a pszichológus remélhetőleg tud segíteni, mert nem vagyok pszic. párti, de ide már tényleg az kell. Örülhet, hogy ilyen barátnői vannak! Azért meg ne okold magad, hogy szóltál a tanárotoknak és ő emiatt ilyet tett/akart tenni, ez nem a te hibád! Ha az apja így bánik vele, akkor lehet, hogy az az oka a viselkedésének és az is lehet, hogy internetes oldalakon telebeszélték a fejét. Biztos hallottál róla, hogy vannak olyan oldalak, ahol buzdítanak az öngyilkosságra, meg ilyenek. Az, aki meg akart ölni, tett vele valamit? Úgy értem megbántotta, összevesztek, volt oka haragudni rá? (oké, ilyet akkor se teszünk, hogy megölünk valakit, mert haragszunk rá, csak próbálok rájönni, hogy mi lehetett a háttérben, bár ezt szerintem nem csak egy ok váltotta ki)
2012. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvasom, hogy előtte akarta felakasztani magát, nem miután szóltatok a tanárnak, de akkor se okoljátok magatokat, jól tettétek, hogy szóltatok!
2012. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amikor szóltunk a tanárnak azt vágta a fejünkhöz hogy : Pedig én bíztam bennetek és már titeket is a halálba kívánlak...Az a lány akit meg akar/akart ölni egy nagyon jófej lány a csajnak az a baja vele hogy szebb mint ő és hogy állítása szerint elvette a barátnőjét tőle.Pedig ez nem így van csak egyik nap át kellett mennie hozzá a leckéért ennyi... Az öngyilkossági dolog úgy történt hogy 2 napja egyedül volt otthon elő vett egy kötelet fel akarta magát akasztani de az anyja pont akkor lépet be a lakásba ő pedig gyorsan eldobta a kötelet.A keze nagyon csúnya, napi szinten vágta magát és hosszú pólóba járt hogy ne lássuk neki...
2012. nov. 15. 17:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul irtam tegnap akarta magát felakasztani
2012. nov. 15. 17:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen hölgyismerősöm, ráadásul a tanulmányaim alapján tudtam kezelni a dolgot. Ilyet általában akkor csinálnak emberek, ha úgy érzik, nem kapnak elég figyelmet, ez persze nem jelenti azt, hogy valóban nem kapnak. Oda kell rá figyelni, programokat csinálni vele, és éreztetni, hogy szeretitek. Akkor minden jó lesz. Ha komolyan fel akarta akasztani magát, akkor viszont pszichiátria.
2012. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szóltunk a szülőknek kiíratták a suliból..De ami még rosszabb felakasztotta magát.:'(
2012. nov. 22. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!