Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből hogyan tudnék kilábalni?

Ebből hogyan tudnék kilábalni?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de megpróbálok lényegre törően fogalmazni.


20 éves lány vagyok, aki nagyon súlyos szorongásos problémákkal küzd. Értsétek ezt úgy, hogy a mindennapi életemet is befolyásolja ez, olyan dolgokat is, ami a legtöbb embernek teljesen természetes cselekvés. Komoly okok húzódnak az egész hátterében, szerintem ez a része most nem releváns.


Egy hete azt mondta a párom, hogy jelenlegi állapotomban nem való nekem egy párkapcsolat, szeretne segíteni abban, hogy kilábaljak ebből, hogy újra tudjuk gondolni a közös jövőnket. Megbeszéltük, hogy fel kellene keresnem egy szakembert, aki tud használható ötletekkel szolgálni, ugyanúgy szeret, mint eddig, de megcsömörlött a mindennapos szorongásos rohamaimtól, pár napra szüksége van. Ezzel eddig nincs is gondom, mert akár így, akár úgy alakul kettőnk sorsa, magamon akkor is segítenem kell.


Itt jön viszont képbe a család. Sosem volt jó kapcsolatom a szüleimmel, más szintekben gondolkozunk, teljesen máshogy látjuk a világot. Kiskoromban is sokszor volt, hogy láttam egy másik családmodellt, ami nem olyan, mint a miénk (20 éve senyvednek egymás mellett a szüleim, minősíthetetlenül beszélnek egymással) és boldogan újságoltam otthon, hogy milyen kedves volt az XY anyukája, erre a reakció mindig valami elmarasztalás volt, illetve az, hogy ha ő annyira jófej, akkor "bújjak a seggébe". Vigaszt sosem kapok, csak szidalmazást, pedig én évek óta próbálom rendezni a kapcsolatunkat.

Valami eszméletlen hülye ötlet folytán elmeséltem, hogy szeretném pszichológus segítségét kérni (próbáltam közel engedni őket magamhoz?), erre természetesen záporoztak rám a megjegyzések, hogy én simán kibírhatatlan vagyok, azért hagytak el, törődjek bele, hogy én ilyen semmirekellő ember vagyok, hisztis p*csa és egy sor olyan dolgot sorakoztattak fel, amit az ember akkor mond, amikor fogalma sincs a dolgok komolyabb hátteréről, valamint nem is izgatja. Kinevettek, kigúnyoltak, pedig ma reggel igazán úgy ébredtem, hogy mindenre képes vagyok, már kontaktoltam is egy szakemberrel.


Hogyan lépjek túl ezen, hogyan erősödjek meg? Ha most zaklatni kezdem a páromat, az egyetlen embert, aki átélte velem a mindennapos gondjaimat, akkor biztos vagyok benne, hogy nem tud kitisztulni az agya és végleg elveszítem emberként is. Viszont így mélységesen egyedül érzem magam, egy idegennek. Végig szeretném csinálni magam miatt is a segítségkérést, de ez az incidens borzalmasan visszavetett.


(Becsúszott gyerek vagyok egyébként, mindig jó tanuló voltam, jó egyetemre járok, amikor épp nem beadandókat írok/tanulok, akkor mindig segítek, amiben tudok. Tehát sosem voltak velem igazi, nagy problémák, csak talán nem jó helyre akartam jönni)


Segítsetek kérlek, mert nagyon elkeseredtem.



2012. nov. 1. 08:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon hosszú lett, elnézést, ha valami értelmezhetetlen, akkor leírom tömörebben.
2012. nov. 1. 08:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is csak véletlenül lettem, de ez sosem látszott meg a velem való viselkedésükben. Nagyon örültek, hogy lettem.

Ha valóban magadból kiindulva ilyen rossz a helyzeted, akkor tényleg szakember kell. De azt is mérlegeld, hogy nem a környezeted miatt vagy-e ilyen szorongós?

Nehéz úgy élni, ha az embert a saját szülei nap mint nap leszólják stb.

A párodtól kérj bocsánatot és támogatást. Eddig melletted állt, ezután is melletted fog valószínűleg, csak úgy is kell vele bánnod.

Sok kitartást kívánok Neked!

2012. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Végül is leírtad a probléma gyökerét: a szüleid elutasító magatartása. Ezt itt két sorban nehéz megoldani, tényleg szakember kell és sok-sok idő.


A helyzet akkor fog változni, amikor sikerült érzelmileg elkülöníteni magad a szüleidtől és a szakember segítségével rájössz, hogy a velük való rendellenes érzelmi viszonyból ered a szorongás. Akkor már képes leszel érzelmileg leválasztani magad és egy úgynevezett új, magadra irányuló hitrendszert kidolgozni.

2012. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érthetően fogalmazol és választkosan, úgyhogy aki nem étri, az nem akarja, persze plussz infóra még szükség lehet.

Olyan pozitívan állsz a dologhoz, hogy megkepő és egyben figyelmet követel. Nagyon jól indítottad, átlátod a helyzetet és tudod, hogy szakemberre van szükséged. Ez eddig remek. Az, hogy a párod szünetet kér, sajnálatos, de ezt most nem minősítem, mert nem látom át a dolgot, és nem szeretnék pálcát törni a feje felett, indokolatlanul, pedig jó lenne ha most melletted állna és lenne, ugymond, kiért harcolj és jobban légy.

A családodról a véleményem nem túl jó! de ez nem fontos, gondolom a tied sem, épp ezért kell erőt venned magadon, és próbálni felejteni, átlépni rajtuk, a hozzádállásukon, mert ahogy te is írtad, ez visszavetett a lenduletedből.

A legfontosabb, hogy most a problémamegoldásra öszpontosíts, hiszen neked most ez a legfontosabb, sem a család véleménye, sem a párod, hanem te magad. Nem kell sem egyiknek, sem másiknak bizonyítsd, egyedül magadnak. Magad miatt változz és magad miatt ébredj reggel, hidd el eljönnek majd a barátok és melléd állnak, nem pedig otthagynak, amikor legnagyobb szükséged lenne rájuk.

Sok kitartást kívánok! Szorítok neked!

2012. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első: köszönöm a választ! A környezetem is nyomós ok, ezért az elköltözés is folyamatban van, tisztában vagyok vele. Már bocsánatot kértem tőle többször is, tisztáztuk, hogy ő szeretné, ha megoldódna a problémám és elkezdhetnénk együtt valami újat, de nem tud semmit ígérni, mert nagyon maga alatt van most ő is. Amit megértek, mert életvidám, mindig pozitív emberként ismertem meg, aki mindig meg tudott vigasztalni, de kicsit felőrölte magát is ezzel. Azért kérte, hogy most egy ideig ne vegyük fel a kapcsolatot egymással, utána viszont mindenképp segíteni szeretne. Emberként is fontos nekem, nem csak párkapcsolati szinten.
2012. nov. 1. 09:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is, csak még nem láttam őket. Az első válaszadóra való reakciómban olvasható az, hogy a párom mit miért tesz, neki is bűntudata van, de attól fél, hogy ha most mindenáron elkezdünk találkozni bármilyen okból, akkor nem tudja magáról lerázni az eddigieket. De én is nagyon örülnék, ha rádöbbenne arra, hogy most neki kell erősnek lennie.
2012. nov. 1. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!