Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki örökké egyedül él,...

Ha valaki örökké egyedül él, mennyire maradhat meg a barátság a családosokkal?

Figyelt kérdés
Én azt figyeltem meg, hogy ez nagyon nagy vízválasztó az emberek életében, hogy gyerekük lesz. Utána a baráti kör általában leszűkül, lehet, hogy tényleg nincs is már rá idejük, meg a témák nagyrészt a gyerekek körül forognak. Ilyen esetekben hogyan tudnak egy egyedülálló élethelyzetéhez kapcsolódni? Én is, ha visszagondolok a szüleimnek nem igazán voltak olyan barátai, akik egyedülállók lettek volna, szinte csak más családosok. Nagymamámnak volt egy barátnője, aki nem ment férjhez és idős korukig megmaradt a kapcsolat, de ez ritka szerintem. Rokonságban más mondjuk, mert ott tartják valamennyire a kapcsolatot, de ott is azért kicsit ferde szemmel nézik, ha valaki egyedül él, mindig megy a sunnyogás a háttérben, de miért nincs párja, mi a baj vele, stb.

szept. 13. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez azért szokott lenni, mert a vendéglátóhelységekben eltöltött éjszakák megritkulnak, és a családosok nem tudnak annyit bulizni járni. A családos barátaimmal is ritkán találkozunk, mert nehéz összehozni.

Igazából az egyedül élő baráttal nem lenne baj, ha jönne látogatóba. Csak nem szoktak jönni, nem tudom miért.

szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy írtad, a családosoknál a téma a gyerek lesz. És őszintén szólva ki akar állandóan mások gyerekeiről beszélni? Sajnos elvész az a beszédtéma, ami korábban volt.

Tisztelet a kivételeknek, mert mindig vannak.

szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Baráti körünkben két egyedülálló férfi volt. Egyiküknek a legközelebbi barátja nős volt, két gyerekkel. Középiskolás koruk óta barátok voltak, és ez meg is maradt, sok közös programjuk volt, még együtt is nyaraltak. A gyerekes család majdnem minden évben az egyedülálló barátjuk Balatonon élő családjánál nyaralt. A társaság többi tagja is nős volt, 1-2 gyerekkel, nekünk nem volt gyerekünk. A "srácok" együtt fociztak, utána söröztek, gyakran utaztak el együtt pár napra vagy egy hétre. Mindenesetre ez egyáltalán nem jellemző, sőt, inkább szokatlan.
szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Másféle élet, más dolgok foglalkoztatják őket, más a beszédtémájuk. És a legtöbb embernek a világképe is egy kicsit megváltozik, ha gyereke lesz. Megváltozik attól, hogy felelős lesz valaki másért.


Ebből adódóan az a természetes, hogy az ilyen barátságok elkopnak és a családos családosokkal, az egyedülálló egyedülállókkal barátkozik. Van példa az ellenkezőjére is, de az elég ritka.

szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk ez nem igaz, mert egyedülállóként lettem keresztapa és azóta kétszeres keresztapa vagyok. Kapcsolatomban pedig nem tervezünk gyereket és párom nem kedveli a családot. Simán működőképes önmagában a helyzet.
szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
75%
A szülői mibenlét sajátossága, hogy MINDEN GONDOLATUNK csemetéink körül forog. Amíg a gyerek fel nem nő, érte élünk, nincs saját életünk.
szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Van, akinek akkor sincs saját élete, ha a gyerek már kirepült. Megy utána, rátelepszik, segítség címén mindenbe beleszól, főleg, ha ár unoka is van.
szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Atalakul es ritkul.A csaladosok nezik a programok szempontjabol hogy a gyereknek is megfelelo legyen pl.legyen jatszoter a kozelben,legyenek mas gyerekek is.Igy lehet tobbet fognak talalkozni a hasonlo korosztalyu gyerekek szulojevel,a bolcsis anyukakkal es nekik az termeszetes ha osszefutnak,osszejarnak hogy kozben vigyaznak a gyerekekre meg kozben megvitatjak a gyerek koruli dolgokat es igy vegul veluk jobban megbeszelnek mas dolgokat is. Illetve gyakrabban fognak eljarni egymashoz( amennyire idejuk engedi)mint a szingli baratnohoz meg a jatszoteren valo talalkozas is mar egy jo alap.A szingli baratnonel ha mindig odajarnanak a gyerek halalra unja magat vagy a szingli baratno nem fog allandoan a jatszoteren logni veluk,mert nem biztos hogy azt elvezne.Meg nyilvan akinek kis gyereke van szeretnek csaladi programokat is szervezni pl.ha mindket szulo szabad elmennek az allatkertbe,plazaba,kozos setara,a nagyihoz videkre...Masok az igenyek.Pl.szinglikent a gyerekes baratnoket nem hivhatom este nyolckor setalni,vagy hogy elmenjunk vacsorara,kirandulni,szorakozni igy azokkal akik hasonlo helyzetben vannak konnyebb meg mas problemak,gondok foglalkoztatjak egyikuket,masikukat es az eltavolit egymastol
szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szüleimnek megmaradt több olyan barát, aki egyedülálló maradt. Én is jóban lettem velük felnőve, már kicsinek is szerettek, felnőttként már barátok vagyunk mi is. Volt olyan, aki látott 2 naposan is, és ott volt az esküvőmön is.
szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem fontos, hogy szülőként se veszítse el a barátait az ember. Sok olyan pár válik 25 év házasság után, miután kirepulnek a gyerekek, mert rajonnek, hogy hirtelen egyesül maradtak ketten.
szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!