Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm mért csak velem...

A barátnőm mért csak velem bunkó és toxikus?

Figyelt kérdés
Már alsóban összebarátkoztam egy lánnyal, akivel nagyon jó barátok lettünk, egy középiskolába is járunk már. 9. elején, mikor elmélyült a barátság, egyre bunkóbb volt velem. Hisztizett sokszor és ha valaki piszkált vagy odaszólt nekem, ő a másikat támogatta. Van több barátja is, velük egyáltalán nem ilyen. Engem többször is hátba szúrt és mindenben is próbál felém kerekedni. Másokkal nincs ez így. Minden más barátja imádja. Lehet az topp modell kinézetű vagy szuper okos, velük nem ilyen. Mikor elkezdtem kamaszodni, voltak olyan vicceim, ami sértő lehetett számára vagy szarkasztikus voltam. De hátba egyszer sem szúrtam és ő sem vette komolyan a vicceket, ő is ugyanúgy vissza szólt. Nagyon jóban voltunk általánosban, de most... És csak velem. Mért lehet ez? Nem vagyok álszent, és tényleg soha nem szúrtam még hátba, ha hívott ott voltam neki. Engem ismer a legrégebb óta, mégis konkrétan semmibe vesz vagy támad, hogyha van rá lehetősége... Velem van a baj?

szept. 8. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj el, hogy érdemes-e ezt a barátságot folytatni
szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem hagyd ezt az egészet. Mondd meg neki hogy ezt te nem akarod így tovább.
szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen barátnőm. Másfél éve szakítottuk meg a barátságot. Most a suliban egy barátom sincs, és rengeteget ülök egyedül, de eddig ez volt életem legjobb döntése.

Az embernek semmi szüksége nincs ilyen emberekre, csak az időt meg energiát lopják. Ki kell őket zárni, és új barátokat keresni.

Azóta sokkal több energiám van, sokkal boldogabb és nyitottabb vagyok, és sokkal könnyebben szerzek barátokat.


Ha a témáról akarsz beszélgetni, nyugodtan írj privátban.

szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos csak a pubertás...
szept. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megmondani, hogy mi a baja, néhány opciót le tudok írni, amiket tapasztaltam már.


1: rivalizál veled. Tini korban tipikus - általánosban még attól is gombóc volt a torkomban, amikor a legjobb haverom nagyot nőtt a nyári szünetben, és magasabb lett, mint én. Vannak, akik elképesztő szarul tudnak versengeni; volt olyan haverom nekem is, aki megállás nélkül próbált lenyomni. Rohadt fárasztó volt.


2: "voltak olyan vicceim, ami sértő lehetett számára vagy szarkasztikus voltam" - ez jó tipp, nem vetném el. A kóstolgatós poénkodás vékony jég. Könnyen lehet, hogy amit te kis viccnek szántál, azt ő megalázásnak élte meg. Meg lehet persze magyarázni, hogy ő messzebb ment, mint te, de egy sértett tinilánytól felesleges precíz, arányos választ várni. Ő sem tudja, miért csinálja, csak vissza akarja adni a fájdalmat.


3: idegesíti a viselkedésedben valami, de nem tudja kommunikálni. Csomó ilyen hülyeség volt közöttünk a legjobb haverommal általánosban. Mittudomén, zavar a csámcsogása, de ahelyett, hogy megkérném, csendben zsörtölődöm, meg beszólogatok.


4: talán a legkérdekesebb: gyakran megesik, hogy egy emberi tulajdonság teljesen váratlan hatást vált ki két ember kapcsolatában. Van egy jó tulajdonságod, mindenki szeret miatta, egy-egy kapcsolatodat meg pont ezek mérgezik meg.


Talán egy példán keresztül jobban érthető: a feleségemnek bármit javasoltam, minden jó volt neki. Ez tök pozitív nem? Konkrétan a fejemet a falba tudtam volna verni miatta. Évekbe tellett míg meg tudtam fogalmazni, hogy a minden jó az esetek többségében azt jelenti, hogy minden MINDEGY. Ő elvileg csak rugalmasan állt hozzám, bennem meg ez úgy csapódott le, hogy teljesen jelentéktelennek és értéktelennek éreztem magam.

szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!