Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudjam ezt lerendezni...

Hogy tudjam ezt lerendezni magamban?

Figyelt kérdés
Egy 20 éves barátság lett vége 4 évvel ezelőtt. Én azelőtt kb. 2 évvel egy nagyon nehéz időszakon mentem keresztül, ezért kicsit bezárkóztam, de még ígyis mindig a barátnőm rendelkezésére álltam. Ugyanabban az évben ment férjhez, mint én egyetemre, ők elmentek külföldre dolgozni, de a barátságunk ugyanolyan erős maradt. A férjével sajnos nem igazán kaptuk meg a közös hangot és néha nagyon bunkó volt velem, a barátnőm többdzör bocsánatot kért miatta, de sosem mondtam, hogy rosszul esett, mert nem éreztem fairnek, hogy rajta csattanjon ez. Aztán egyre jobban eltávolodtunk, már nem találkoztunk kettesben, csak a férjével hármasban, azt is kb. 3 havonta, ha ráírtam alig válaszolt, a szülinapomat elfelejtette(ami nekem egy fájó pont, mert én mindenkiét tudom). Így visszagondolva a legtöbbször én voltam az alárendelt a kapcsolatunkban. A legutolsó csepp, ami után valami megtört bennem az volt, mikor lementünk egy barátnőmmel hozzájuk, hogy boldog új évet kívánjunk, akkor már 4 hónapja nem láttam és másik nap mentek vissza, erre kb. 15 perc kellett még valaki beengedett, erre csak annyi volt a válasz, hogy bejöhettetek volna, mert nyitva volt a kapu, nem kellett volna kimenjek meg sem ölelt, akkor mondtam, hogy nem szeretnénk zavarni, csak látni szerettem volna mielőtt elmegy, de láttam és inkább hazamegyünk. Erre ő annyit mondott, hogy menjünk be ha már itt vagyunk, elég flegma stílusba. Egész végig nagyon távolságtartó volt, bármit kérdeztem egyszavas választ adott, tőlem meg olyan dolgokat kérdett, amit kb. a szomszédom is tudna rólam, de ő nem tudott. Elbúcsúzáskor sem ölelt meg, én fordultam oda, de ő elhúzódott. Aznap este nagyon sokat sírtam, nagy szükségem lett volna rá, nagyon hiányzott. Aztán kitört a covid életem mélypontja következett és többet nem beszéltünk. Nem volt semmi lezárás. Nekem azóta is ellentétes érzéseim vannak az egésszel kapcsolatban, nagyon hiányzik, nagyon fontos volt nekem, ő volt az egyetlen, aki igazán meg tudott nevettetni, de közben mrg azt érzem, hogy nem akarok már megfelelni, sem alárendelni magam másoknak. Azóta is sokat álmodok vele, de nem vagyok benne biztos, hogy helyrehozható már ez. Hogy rendezzem ezt le magamban?

júl. 20. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ami elmúlt, engedd el. Keress mást magadnak.
júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond,hogy nem volt szép a lezaras,ha egy lezaras egyaltalan lehet szep...de ugy tunik nem voltak kimondva dolgok,elvarratlan szalak maradtak.A baratnod meg nagyon bunkon viselkedett.Nem ertem az ilyen embereket akikben ilyen hirtelen valtozasok tortennek es ennyire szemet modon tavolsagtartova valnak.Nekrm kozel egy eve ment tonkre ennel joval rovidebb baratsagom de nagyon megsinylettem.Nekem is olykor visszater almomba,es mindig pozitiv modon azt almodom kulonbozo helyszineken vagyunk es mosolyog,jol erezzuk magunkat.De csak alom az egesz.Javaslom probalkozz megbocsato levelet irni neki vagyis egy olyan levelet ahol leirod az erzeseidet,osszegzed a kapcsolatot,kifejezed ani faj,ami bant.Ezt a leveled azonban ne kuldd el neki hanem égest el és szórd szét a természetbe vagy huzd le a wc- n.Felszabadulast hoz.Segithet meg egy pszicholigus is hogy feltarjatok mi az a dolog ami miatt ilyen melyen bennemaradst dolgokban.Nekem ennek a kettőnek a kombinacioja segitett.Amiota azt a levelet megirtam felszabadultabb lettem.
júl. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, amiért így ért véget egy ilyen hosszú és számodra kedves barátság, megértem, hogy nem könnyű ezt feldolgozni. Főleg, mert úgy zárult le, hogy igazából csak úgy "annyiban maradt". Sajnos a leírtakból mégis úgy tűnik, hogy ő ezt lezárta, részéről ennyi volt, legalábbis a viselkedése ezt mutatja.


Nem vagyok benne biztos, hogy ez egy olyan helyzet, amit rendesen meg tudnátok beszélni - az ő kommunikációjából, annak stílusából kiindulva. Szóval én is inkább azt mondanám, hogy engedd őt el, bármilyen nehéz is ez. A 2. válaszoló által említett levelet pedig csak ajánlani tudom! Én is írtam egy ilyent egy olyan legjobb barátnőnek hitt lánynak, akivel nem túl szépen ért véget a barátság. Nagyon felszabadító érzés volt az egész; a megírása, elégetése.

júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jol irja a 3-as megbeszelni nem mindenkivel lehet.Foleg ha mar tettel is probalkozast.A levelet akar tobbszor is megirhatod ha elsore nem jut eszedbe minden vagy ugy erzed maradtak meg benned dolgok.
júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!