Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm rendkívül...

A legjobb barátnőm rendkívül elkezdett idegesíteni, felnőttek vagyunk, hogy lehetne ezt szépen lekommunikálni?

Figyelt kérdés

31/N vagyok, tehát már nem gyermek.

A legjobb barátnőmmel 5 éve ismerjük egymást. Rengeteget fejlődtünk együtt, sok közös élmény, stb. Amikor megismertem, párkapcsolatban volt.

Kb. egy fél éve, amióta szingli lett, kezdett el megromlani a barátságunk.

Rendkívül énközpontú kezd lenni. Egész nap írogat nekem messengeren, függetlenül attól, hogy munkában vagyunk. Magáról küld napi 2-3 képet, van, hogy egészalakosat, van, hogy épp adott testrészéről, hogy pl. milyen itt a bőre, stb. 30 percnyi hangüzenetet küld. Napközben, ha én írok neki, azokra nem reagál, hanem attól függetlenül küldi tovább a saját maga dolgait. Van, hogy mondom neki, hogy most nem tudom meghallgatni a hangüzeneteit, és erre hangüzenetben válaszol. :)

A másik az egészséges életmód-elkezdett egészségesen étkezni, sportolni, ami tök jó-viszont kb. minden téma eköré épül, hogy mi hány kalória. Rólam tudni kell, hogy kamaszkoromban evési problémáim voltak, egy hét alatt 6 kiló ment le rólam, féltem enni, stb, szóval elég evészavaros voltam, és amióta ezt elkezdte csinálni, kezd visszatérni-igyekszem kordában tartani, járok ezzel pszichológushoz.


Illetve nem nyitott már velem semmilyen új programra-minden héten, ha találkozunk, ugyanarra a helyre ülünk be. Mondom neki, hogy nézzünk más helyet, menjünk máshova, moziba, stb, de semmi ilyenre nem nyitott-csak az az egy hely. És most már ott tartunk, hogy rendkívül unom a vele való találkákat. Elmondja részletesen mi történt vele, aztán én is, és ennyi, nincs már semmi közös. (az viszont jó pont, hogy mindig érdeklődik felőlem is-miután magáról megosztott mindent).


Na összefoglalva, a régi, közös programok, a humor, a spontaneitás már nincs jelen, mint egy kihűlt párkapcsolat. És nagyon leszívja az energiámat, már nem ad nekem feltöltődést egy fél éve. Azt hittem, hogy csak ingerlékenyebb vagyok, és ez egy ilyen gyorsan múló állapot, hullámvölgy, de nem...

Hogy lehetne szerintetek ezt úgy közvetíteni, hogy ne bántsam meg a személyét? Nem vagyok az eltűnés híve, és nem szeretnék belerúgni sem. Viszont valahogy muszáj erről beszélni, mert egyre jobban távolodok el tőle. (Nem, ő nem érzi ezt.)


júl. 19. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Kinövitek egymást. Felnőttkorban nem is egészséges ez a nagy barátkozósdi, mert nem egy az életetek, mint gyerekkorban (csak iskolába járni, csak egyetemre járni, stb).

Felnőttként már különbözőek az élethelyzetek, arra kell koncentrálni.

júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírod neki ugyanígy a problémáidat, és megmondod hogy régen nagyon szeretted, és örülnél ha visszatérne a kapcsolatotok oda, ahol volt, viszont ha továbbra is így viselkedik, akkor kénytelen leszel véget vetni a barátságotoknak, mert ez így nagyon megterhelő számodra.


A nyílt kommunikáció baromi kínos és nehéz tud lenni, és általában nem is lehet az ilyesmit szépen megfogalmazni, viszont ez az egyetlen módja a konfliktusaid kezelésének.


(és nem; nem azzal van a baj hogy van közeli barátod felnőttként. elsorvadsz lelkileg, ha nincs. pont ezért olyan az emberek többsége manapság, amilyen)

júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kb. egy fél éve, amióta szingli lett, kezdett el megromlani a barátságunk."


Itt a válasz a kérdésedre.


Lehet, hogy egyébként nem élt szociális életet, egyedül a párkapcsolata volt az ami szocializációt és társaságot adott neki. Ezt kirúgták alóla, ezért pótlékot keres, mivel nem tud megküzdeni az egyedülléttel. Kell hogy pittyegjen a telefon, hogy ventilálhasson, hogy fontosnak érezhesse magát, és most te vagy az aki figyelmet ad neki, még akkor is, ha ő ezt csak kierőszakolja nem pedig magától értetődően jön tőled.


Azért most már minden telefonon beállítható az értesítések némítása, akár pakkban gyűjtése és csak egy bizonyos időpontban megjelenítése.


Állítsd be a telefonodon, hogy a tőle érkező üzenetek legyenek némítva, délután 5-kor jelenítse meg őket, szánsz rá 10 percet, akkor elolvasod mit írt, ha 10 hangüzenetet küldött akkor abból meghallgatsz 2-t vagy az összeset, tök mindegy, amire akarsz reagálsz, amire nem arra nem, ha pedig ez meg volt, akkor bezárod a beszélgetést, aztán másnap 5 órakor elolvasod hogy miket írt.


Ha szóba hozza, hogy miért nem válaszolsz, akkor megmondod hogy dolgozol, nem tudsz sajnos telefont nyomkodni. Ennyi. Majd megritkulnak tőle az üzenetek.


Sajnos ezt ugye te magad is generálod, mert neki pont erre van szüksége. A figyelemre. Amit ugye nem kap meg senkitől, csak tőled. Ezt kell limitálni, ha nem kap instant vagy rövid időn belül válaszokat, lassacskán le fog állni.


Nem feltétlen tartom jó ötletnek, hogy belemész egy ilyen mély lelkizős "nagyon őszinte leszek veled" dologba, mert a vége úgyis az lesz, hogy megsértődik és te leszel a sz.r..


Telefon némít, legalábbis a tőle érkező üzeneteket némítod, 1 nap szánsz rá 10-15 percet, reagálsz vagy válaszolsz amire akarsz, aztán majd idővel rájön.

júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyre ritkábban keresed és nem válaszolsz mindig akkor sem amikor tudsz. Ez nagyon gáz, egy energia vámpír a csaj....
júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A barátnőd most tök normális, lehet te nem vagy az! Először magadban kéne keresni a hibát, nem másban.
júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Hívd ki egy kick-box meccsre.
júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De akkor k1 szabályrendszerben :D
júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a normális amit a 3-as mond.
júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Es ha megmondanad neki hogy kevesebbet irjon,kevesebb kepet kuldjon,a hanguzenetet meg csokkentse? Amit irsz az nagyon furcsa viselkedes a reszerol.Kezd mergezove is valni foleg hogy irod kezdesz visszaesni dolgokba.

Mielott tortent a szakitasa milyen kapcsolatba voltatok? Milyen gyakran talalkoztatok?Akkor is elofordult hogy igy ragadt rad? Irod mas volt a kapcsolatotok de nem voltak- e megis arnyalatnyi jelek mar akkor is csak nem vettel tudomast roluk mert mas dolgok jok voltak? Altalaban vannak arulkodo jelek csak sokszor utolag jovunk ra hogy az volt.

júl. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd depressziós lenni, és menekül az egészséges étkezésbe. Így hogy lett ez az új hobbija ami téged nem érdekel, távolodtok egymástól. Mondd meg hogy az új hobbijáról olyanokkal beszéljen akik szintén benne vannak, téged inkább érdekes, izgalmas helyszínek kötnének le. Mondjuk ebben a tartós hőségben ami már több int egy hónapja van (reméljük csökken) megértem hogy nem akart új helyeket "felfedezni", vagyis hőgutát kapni útközben, max légkondis kocsival.
júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!