Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm mindig...

A legjobb barátnőm mindig invalidálja a depressziómat, függesszem fel vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A depresszióm olyan, hogy sokszor fürdeni sincs erőm. Nem bírom a fényt, nem bírok utcára menni, pánikolok. Most kezdtem terápiát és gyógyszert. Most kezdek a gyógyulás útjára lépni, bár még nem sok változást érzek.

A legjobb barátnőm viszont folyton felhozza a beszélgetésbe, hogy én milyen lusta vagyok, nekem semmi dolgom, a kishúga is produktívabb nálam, több pénzt keres diákként (igen, jelenleg nem dolgozok), hogy szerinte semmi más bajom nincs mint a balf@szság. Nem mindig mondja meg szó szerint, de nagyon tudatosan és nyomatékosan érezteti.

Én próbálok gyógyulni, fejlődni, de nagyon lassan megy. Amikor valami kicsit elérek, akkor az orrom alá dörgöli, hogy bezzeg mások gyerek és munka mellett mennyi mindent megtesznek. Ezt annyira lehúzónak és az érzelmeim invalidálásának érzem. Teljesen átgázol rajtam, semmibe néz, rohadjak meg a problémámmal ahol vagyok, ő csak annyit lát, hogy nem vagyok produktív jelenleg.

Ez barát? Vagy én reagálom túl?


júl. 5. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Hogy vagy képes legjobb barátnődnek nevezni? Még ha egy harmadrangú haverod viselkedne veled így, az is gáz lenne.
júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem, az ilyen nem barát, főleg nem legjobb.


A gyógyulásod szempontjabol most jobb lenne ha támogató és pozitív emberekkel vennéd inkább körbe magad.


Aki nem volt depressziós, soha nem tudja, mit érez egy ilyen ember. Nyilván nem is kell tudnia, de azért egy csepp empátia nem ártana egy ilyen "barátba".

júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
64%

Szia!


Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy… a depresszió komoly betegség, és a gyógyulás nem mindig lineáris vagy gyors folyamat. A legjobb barátod viselkedése sajnos nem segítőkész és nem támogató.


A depresszióval való küzdelem nem jelenti azt, hogy lusta vagy. A terápia és a gyógyszeres kezelés időbe telik, és mindenki saját ütemében halad előre. Fontos, hogy türelmes legyél magaddal és ne hagyd, hogy mások kritikái vagy összehasonlításai megbélyegezzenek.


Igaz barátságban az elfogadás, türelem és empátia alapvetőek. Ha valaki folyamatosan kritizál és összehasonlít másokkal, az nem segítőkész magatartás. Lehet, hogy a legjobb barátnőd ismeretlenül magyarázatot keres a viselkedésére, de neked fontos, hogy határozd meg, mi elfogadható és mi nem a kapcsolatban.


Fontos, hogy kijelölj határokat az ilyen típusú viselkedéssel szemben. Ne tűrd el, hogy érzelmileg sérülj és invalidizáljanak. Mond neki világosan, hogyan érzed magad, és hogy mire van szükséged tőle támogatás helyett kritikára.


Keresd azokat az embereket, akik támogatnak és megértik helyzetedet. Lehet, hogy a terápiában is találsz olyan embereket, akikkel könnyebben tudsz megosztani dolgokat.


Ha úgy érzed, hogy a barátod viselkedése vagy a depresszióddal kapcsolatos érzéseid túl sok terhet jelentenek, ne félj segítséget kérni egy szakembertől, például a terapeuttól vagy pszichológustól.


Ne feledd, hogy a gyógyulás útja személyes és egyedi, és senkinek sincs joga bántani vagy leértékelni téged azért, mert ezen az úton jársz.


Sok sikert kívánok!

júl. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Járok pszichológushoz 4 hónapja, és most kezdtem a gyógyszeres kezelést pszichiáterrel.


Az az egy problémán van, hogy rajta kívül nincsenek emberi kapcsolataim, csak az anyám. Jobb lenne nekem ha ezt az utolsót is jégre tenném, és inkább ne legyen senkim, mint ez az invalidáló kapcsolat?

júl. 5. 00:14
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ez az ember nem a barátod. Sőt,megkockáztatom, hogy a viselkedésével hozzátesz a depressziódhoz.
júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Inkább legyen semleges kapcsolatod\semmi, mint a lehúzás. Mert utóbbi csak ront az állapotodon.
júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Igen, jobb lenne.

Az nem.fog működni, hogy gyógyulni próbalsz, de a bántalmazókhoz ugyanúgy visszajarsz. Nem jön ki a matek.

Nagyon hosszú út áll előtted, most tudom, hogy nehéz, hiszen egyedül érzed magad, de amint mászni fogod a Himalájat, be fognak csatlakozni olyan emberek is idővel, akik tényleg támogatóak lesznek.

júl. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Én is megkaptam már párszor,hogy mennyire negatívan gondolkodom,meg hogy nem igaz,hogy nem tudom összeszedni magam.Ilyenkor megcserélném a helyzetünket 1 napra,aztán kíváncsi lennék,ki mennyire bírna pozitív lenni,amikor minden erőfeszítése hiábavaló lenne.


Tessék komolyan venni a depressziót,és ha segíteni nem tud valaki a betegnek,legalább ne súlyosbítsa a helyzetet.

júl. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem jó lenne, ha egyszer bele is gondolnál abba, amit mond. Pl. mondja már el, hogy más gyereke/akárkije mit csinál máshogy és jobban és gondold végig azt is, hogy miért tartja ő a viselkedésedet balfaszkodásnak. Igen, tudom mi a depresszió és nekem pl. csak az segített, hogy eldöntöttem, hogy befejezem a szenvedést, ha megölni magam gyáva vagyok, akkor annyi erővel akár élhetnék is.

Külső hallgatónak rettenetesen fárasztó egy depressziós embert hallgatni, aki a semmin problémàzik, mert a probléma a fejében van, de azt átadni nem tudja, így kívülről annyi látszik, hogy árnyékboxol.

Igen, nekem is nehéz felkelni, zavar a fény stb., de döntés kérdése.

Ha ki akarsz keveredni ebből az állapotból, akkor ne szakítsd meg vele a kapcsolatod, hanem inkább vondd be, segítsen, csináljatok közös programot, beszélgess vele, de mélyen, kérdezz rá, hogy miért mondja azt, amit.

Ha a sebeidet akarod tovább nyalogatni, akkor persze irtsd ki őt is az életedből, a terapeuta pláne nyalogatni fogja a sebeidet, és akkor még egy vagyont költhetsz el a "gyógyulásra".

júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 rettentő fárasztó, pont ezért egy büdös szót nem mondok soha neki. Magától kezd rá. Megírja a semmiből, hogy a húga elmegy diákmelózni, én meg milyen lusta vagyok. Beszélgetésindító téma. Akkor azt is hozzámvágja, hogy miért nem kezdek edzeni, nekem úgy sincs semmi dolgom? (Honnan tudja mi dolgom van, amikor egy éve nem is látott rendesen, meg nem is mesélek neki pont ilyenek miatt?)


Igen, pont hogy nem fogok szenvedni tovább, ezért is kezdtem a terápiát. Ősszel, ha felvesznek, egy képzést is elkezdek, majd ott lesz esélyem ismerkedni. A sebeimet pedig ez a nő csak feltépi, átgázol rajtam, valószínűleg mert ő se 100-as lélekben, és ebből szerez önbizalmat. Rajtam kívül egy barát sem maradt mellette. Múltkor erről panaszkodott, hogy nincs senkije. Hát most majd ez az egy se marad, aztán nézegethet, hogy kibe törli a lábát.


“Ha ki akarsz keveredni ebből az állapotból, akkor ne szakítsd meg vele a kapcsolatod, hanem inkább vondd be, segít“.

Ez a nap vicce. Sosem vevő ilyenre. Semmi olyanra, ami számomra egy kicsit is jó lenne. Én csak akkor kellek neki, ha valakinek jól meg akarja mondani a tutit, vagy akkor találkozik velem, ha kell valaki, aki jó képeket készít róla. Ma reggelre átgondoltam, önző majom ez a nő, nulla empátiával, a kérdés nélkül is eldöntöttem, hogy leépítem.

júl. 5. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!