Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm mindig...

A legjobb barátnőm mindig invalidálja a depressziómat, függesszem fel vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A depresszióm olyan, hogy sokszor fürdeni sincs erőm. Nem bírom a fényt, nem bírok utcára menni, pánikolok. Most kezdtem terápiát és gyógyszert. Most kezdek a gyógyulás útjára lépni, bár még nem sok változást érzek.

A legjobb barátnőm viszont folyton felhozza a beszélgetésbe, hogy én milyen lusta vagyok, nekem semmi dolgom, a kishúga is produktívabb nálam, több pénzt keres diákként (igen, jelenleg nem dolgozok), hogy szerinte semmi más bajom nincs mint a balf@szság. Nem mindig mondja meg szó szerint, de nagyon tudatosan és nyomatékosan érezteti.

Én próbálok gyógyulni, fejlődni, de nagyon lassan megy. Amikor valami kicsit elérek, akkor az orrom alá dörgöli, hogy bezzeg mások gyerek és munka mellett mennyi mindent megtesznek. Ezt annyira lehúzónak és az érzelmeim invalidálásának érzem. Teljesen átgázol rajtam, semmibe néz, rohadjak meg a problémámmal ahol vagyok, ő csak annyit lát, hogy nem vagyok produktív jelenleg.

Ez barát? Vagy én reagálom túl?


júl. 5. 00:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok. Kérdező, így hogy kifejtetted a kapcsolatotok minőségét, teljesen egyértelmű, hogy semmi előnyőd nem származik belőle és tényleg jobb, ha leépíted.
júl. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Semmi empátia nincsen benne, bunkó veled, és még rendszeresen beléd is rúg, képletesen értve, és lerombolja az önbizalmad. A leírtak alapján nem csodálkoznék azon, ha igazából az ő hozzáállása is jelentősen hozzátesz/hozzátett volna a depressziódhoz. Ha nem is a kialakulásához, de a fennlétéhez mindenképp.

Ilyen embert nem lenne szabad barátnak nevezni, nemhogy legjobbnak. Hidd el, sokkal jobb lesz neked nélküle.

júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!