Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Le lell mondani a régi barátok...

Le lell mondani a régi barátokról, ha sosem keresnek?

Figyelt kérdés

3 jó barátom volt, akikkel együtt nőttünk fel. Mindhárom másfelé ment az életben és csak ritkán találkozunk. Azt vettem észre az utóbbi 2 évben, hogy egyáltalán nem keresnek. Én mindig meghívom őket a szülinapomra meg húsvétkor, de ha belegondolok, ők sosem hívtak sehova. Egyiknek sem voltam a szülinapján vagy 5 éve. Persze, persze vannak emberek, akik nem verik nagy dobra a szülinapozást és csak szűk családi körben ünneplik,de nem értem,... Minden barátom ilyen lenne?

Most volt egy nagyobb esemény az életemben (vizsgakoncert), amire meghívtam őket.

Egyik sem jött el. (a három közül 2 szeret fontoskodni és betelt naptárakkal villogni, elkésni és épp akkor nem ráérni)

Pedig beírták a naptárukba és énis úgy szerveztem, hogy ráérjenek... Utána, pedig egyik sem szólt, hogy "bocs elfelejtettem" vagy valami. Nekem kellett külön ráírni legalább az egyikre, aki azt mondta, hogy kiment a fejéből. Semmi bocs vagy valami.

Egyiknek nemrég (kb 1 éve) barátnője lett. Azóta csak vele lehet látni. Volt, hogy elhívtam magunkhoz és hozta a barátnőjét is, én meg csak néztem, hogy what? Nem is szólt. Így akkor, szintén mindent át kellett szervezni. Lassan érzem, hogy megérik bennem a döntés, hogy megmondom nekik, hogy ne jöjjenek húsvétkor vagy újévkor vagy a szülinapokkor. Bár, talán felesleges az egész, mert nem is igazán kérdeznék, hogy jöhetnek-e.

Mindenkinél így van ez 20-22 éves kor körül?

Mert nekem is van barátnőm, mégis fenntartom a kapcsolatot.

Nem akarok érzékenyítő terápiát tartani nekik, hogy jó lenne, ha keresnének, nekem ez rosszul esik stb. Ha ez nem jön maguktól. Mit ajánlotok?



júl. 4. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
mindenki el fog hagyni, ahogy telnek az évek, egyre inkább
júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 retektorta ***** válasza:
100%
Engedd el. Ez ilyen. Változnak az emberek, változik, hogy kinek mi a fontos. Nekem mondjuk életkorban később kezdődött, és én is csodálkoztam, nem értettem hogy mi a gond, különösen mert volt olyan barátom, ahol azt éreztem, hogy tudatosan lettem leépítve. Pedig nem volt semmi oka rá. Szóval ne rágódj rajta, éld az életed.
júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Tudod, egyre inkább így gondolkodnak az emberek, együnk-igyunk ki tudja holnap úgyis meghalunk.

Tehát gyorsan repül az idő és a saját céljaik a legfontosabbak számukra.

Az emberek még jobban megfognak változni, sőt több milliárd ember jelképesen a széles úton jár ami a pusztulásba visz.

Csak néhány millió ember választja a keskeny utat amely életet jelent majd számukra.

A Biblia segít ezt felismerni!

júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ahogy #1 mondja ahogy telnek az évek egyre több és több...


Főleg ahol lesz feleség, férj és pláne gyerek...el is költöznek sokan, vagy te költözöl el....eleinte még tartják a kapcsolatot aztán már csak évente írnak h boldog szülinapot....

júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ez a teátrális "ne gyertek" viselkedés, egyszerűen nem keresed őket aztán ennyi.


Amúgy barátok jönnek, mennek az életben, a legtöbb esetben a közös környezet, közösség, iskola, stb. miatt barátkozunk azokkal, akikkel. Aztán ahogy egy 20+ évesen megszűnik keresünk/találunk más barátokat.


Ezt el kell fogadni. Ami nem jelenti azt, hogy el kell törölni minden kapcsolatot, csak el kell fogadni, hogy van az az ismeretség amiben ennyi van, évente 1-2 összefutás és kész.

júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ilyen "akkor ne gyertek" szintű üzeneteket írogatni nekik, szimplán nem hívod át/meg őket, és ezzel el is van intézve. Ha van bennük annyi, úgyis érezni/tudni fogják, miért van ez így.


Megértem, hogy rosszul esik, huszonéves korunkban kopnak el leginkább és leglátványosabban a barátaink - ettől tudom, hogy nem lesz könnyebb a helyzet. Te megtettél mindent, a tőled telhetőt, hogy ezek a barátságok fennmaradjanak, erre viszont ők nem voltak kaphatóak. Bármilyen fájdalmas, kellemetlen, sajnos ezt el kell fogadnod. Lehet, hogy egyszer felkeresnek, és valamelyest tudjátok majd folytatni a dolgot, de ez majd idővel kiderül. (volt már ilyenre példa az életemben, ezért írtam le)

júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell őket elengedni, mivel ők már rég elengedtek téged, csak ezt te nem akarod tudomásul venni..A leírásod alapján olyan, mintha nem is kedveltek volna téged és csak te tartanád őket barátnak ők viszont téged még havernak sem.
júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki soha nem keres, az nem barát.
júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgyan így vagyok, lassan 24 leszek, és kb nincsen egy olyan barátom se, akivel bármiről tudnék beszélni tabuk nélkül.

Nekem is volt 2 ilyen ember, akikkel együtt jártunk általánosba meg gimibe is, az egyikkel összebalhéztunk egy tök értelmetlen dolgon, pont holnap lesz egy éve hogy nem beszéltünk. A másikkal meg átmentünk sajnos ilyen felületes, udvariaskodos formába, néha megkérdezzük hogy van a másik, azt írjuk hogy jól és ennyi, őt se láttam személyesen már majdnem 3 éve.

Új barátokat meg nem találok, munkahelyen mindenki csak érdekből meg muszájból haverkodik, amúgy meg nem nagyon járkálok bulizni, mert időm se nagyon lenne, meg már nincs is kivel

júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!