Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van így értelme segítenem?

Van így értelme segítenem?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem vagyok matektanár, sőt nem is nagyon értek matekhoz csak annyit, hogy lett egy informatikus egyetemi diplomám és úgy tudok valakinek segíteni, hogy egyszerre tanulom vele az anyagot, de beszélőkém az nincs és nem tudom hogy kéne normálisan tanítani. Igazából kicsit vak vezet világtalant a helyzet. És még rosszabb, hogy online, mert tőlem 300km-re él...

Lány haverom 12. osztályban matekból bukásra állt 2022-ben. Júliusban megkért, hogy készítsem fel 1500ft/óra bérben. Pár napot vállaltam közös tanulást, ekkor úgy nézett ki érti valamennyire. Augusztusban a pótvizsgán így átment kegyelemkettessel. Októberre is felkészültünk, heteket "tanultunk" folyamatosan de egyszerűen kiderült, hogy nem értett meg semmit és az egész neki csak pénz- és időkidobás volt, a pótvizsgán is a kegyelemkettest összesírta mert ott sem alakított semmit. Elég lusta volt és nagyon sok napot kihagytunk vagy halogatott mert minden más fontosabb volt neki mint a tanulás. Októberben annyira le sem tojta az egészet, hogy nem ment el a pótérettségire.

Most egy hete újra rámírt, hogy akkor mi lenne ha újra megpróbálnánk a tanulást. Mivel infláció van ezért kedves lesz és 2000ft/óra bérben szeretne órákat venni tőlem. Megbeszéltük, hogy akkor októberig van 26 alkalom és akkor minden kedd-csütörtök-szombat lesz összeülés múlthéttől kezdve. Na ebből nem lett semmi múlt héten, és a tegnapi alkalom és elmaradt. Tehát már csak 22 alkalom. És ki tudja mennyi alkalomnál fog ugyanúgy annyit írni, hogy "bocs, ez a nap gatya".

Én kezdem feladni és azon gondolkodom, hogy ennek így semmi értelme. A pénz is egy nagy semmi amit kapok, nekem ennyiért nem éri meg az óráimat erre pazarolni, neki meg szerintem ez a pénz annyira nem durva veszteség ha esetleg megint elbukna érettségin. A másik, hogy sikerélmény az nuku. Nem ért semmit sem amit magyarázok és az érettségire bemenni is magasról letojta múltkor, tehát semmi értelmét nem látom megint segíteni. De közben meg jó lány haverom és nem akarom cserbenhagyni...



2023. aug. 23. 16:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én már rég hagytam volna a pcsába, ha annyit nem képes megtenni a saját erettsegijéért hogy részt vegyen az órákon és készüljön akkor nem tudom mit vár. Azt sem értem, hogy a mostani érettségire miért csak most kezd el készülni, ha ennyire nem megy neki a matek, akkor miért nem készült már régebb óta rá? Nem véletlenül 4 éves a gimnázium. Mi konkrétan 12.-ben szeptembertől kezdve heti 2 órát készültünk, 2. félévtől csak érettségiztünk, a leggyengébb képességű tanulóknak is sikerült, sőt kettes nem is lett senkinek. Pedig szimplán csak begyakoroltuk a típusfeladatokat.


Azt pláne nem értem, hogy ha ennyire nem marad meg neki semmi abból amit te tanítasz neki, akkor miért a te idődet húzza ezzel. Nem mindenkinek válik be ugyanaz a tanár, módszer. Feltételezem örülnek a szülők, hogy nem kell óránként 5-6000 Ft-ot fizetni, de ennek így semmi értelme. Én a helyedben megpróbálnék beszélni erről a szülőkkel még akkor is ha nem különösebben erdekled őket, mert ez így nekik is pénzkidobás.


Amit a 9-es írt azt ajánlanám igazából én is, legyél vele szigorúbb, ne variáljon ennyit. Ha jól értelmezem dolgozni se dolgozik, akkor gyakorlatilag ráér bármikor veled ellentétben, akinek nem az ő érettségije az elsődleges.

2023. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!