Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme bemenni a munkaügy...

Van értelme bemenni a munkaügy központba beregisztrálni, ha nem kapok munkanélküli járadékot? Segítenek munkát találni vagy csak látszat célt szolgál? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Pénzt nem kapnék,mert nem volt az elmúlt 3 évben folyamatos munkaviszonyom.Olvastam több oldalon is,és pár ismerős is mondta,hogy nem érdemes beregisztrálni,mivel nem munkát keresni nem segítenek,sokszor ha indul tanfolyam,akkor vagy nem is szólnak,vagy a csókosok kerülnek be.Esetleg még a tanfolyam miatt érdemes lenne beregisztrálni,de sok esetben nem is értesítik az embert ahogy hallottam.Ráadásul azt is hallottam hogy elég parasztul bánnak az emberekkel.Szóval nem tudom érdemes e beregisztrálni,és tudnak e segíteni egyáltalán.Mert akik voltak már,mondták hogy munka után is neki kellett menni ugyan úgy,ha volt tanfolyam nem szóltak,vagy elfelejtették stb.Nektek van valami tapasztalatotok?Érdemes beregisztrálni?
2014. nov. 25. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
azért érdemes, mert a munkáltatók kedvezményt kapnak a szocho-ra, ha olyant vesznek fel, aki 9 hónapon belül hat hónapig regisztrált álláskereső volt. Mivel nem kis összeg, sok munkáltató kizárólag ilyen dolgozót akar alkalmazni. Hátrányban leszel velük szemben, ha nem regisztrálsz.
2014. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké ez rendben van,de azzal nem vagyok kisegítve ha esetleg azt játsza a munkaadó,hogy 3 havonta felvesz egy ilyen embert,majd elküld.Ahogy hallottam,sokan játszák ezt a munkaadók.Mivel vannak olyan munkakörök,ahova mindig találnak valami embert.
2014. nov. 25. 12:11
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
nem három hónapra jár a kedvezmény... én közel 90 cég bérszámfejtését csinálom, nem szokás 3 havonta elküldeni őket.
2014. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha te azzal nem vagy kisegítve, hogy - még ha el is küld pár hónap után - nem 20 ezret kapsz kézhez, hanem 80-100 ezret, akkor ne menj be és ne regisztrálj.

Ezek szerint annyira jól élsz, hogy arra az esetleges havi több tízezerre nincs szükséged?

Néhány hónap munka is több, mint a 0 hónap munka, de a te döntésed...

Csak eléggé fel tud húzni, mikor egy munkanélküli így nyilatkozik, hogy "ezzel nem vagyok kisegítve".

2014. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ma 13:15


Van félretett pénzem,így annyira nem vagyok rászorulva hogy sz..rként kezeljenek és bánjanak velem,hallottam már ezt azt erről a látszat központról.Arról nem beszélve hogy állítólag munkát sem nagyon keresnek az embernek,magyarul ugyan úgy kereshetem magamnak ahogy eddig.A tanfolyamba meg vagy bekerül valaki vagy nem és hónapokat várhat rá,azt az energiát akkor inkább munkakeresésbe fektetem ahogy eddig.

10 emberből eddig kb 1 embernek találtak munkát,akiket ismerek és beregisztráltak.

2014. nov. 25. 13:35
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg nem fognak neked munkát keresni, és tényleg semmibe fognak venni, de nem is ezt írtam. Regisztrált álláskereső leszel, és így keresel magadnak továbbra is >>>> nagyobb eséllyel fognak felvenni olyan cégek, akik akár a neten, akár újságban hirdetnek.
2014. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Oké rendben,köszönöm.

Na de akkor ha egyszer beregisztrálok oda,és ugyan úgy keresek tovább munkát,akkor ugye nem kell oda hetente,naponta bemászkálni a láblógatók közé,hogy rajtam vezessék le,szánalmas életük feszültségeit?

2014. nov. 25. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

az első hozzászólást annyival egészíteném ki, hogy a munkanélküli utáni bértámogatás nem automatikus, erre pályázni kell a cégnek és nem mindig van!

egy ismerős bement egy céghez, mondta hogy regisztrált munkanélküli, az ügyvezető meg mondta neki, hogy ezzel ő most mit csináljon?!

2014. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

drága, ne egészíts ki, hanem értelmezd, amit leírtam.

Nem bértámogatásról volt szó, hanem szocho-kedvezményről.

Ahhoz semmi más nem kell, mint a dolgozó besétál a munkaügyibe és kér egy igazolást arról, hogy 9 hónapon belül 6 hónapig regisztrált álláskereső volt.

2014. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Naponta/hetente biztosan nem kell bemenni, tudtommal 3 havonta kell, vagyis nekem még így kellett, azóta változhatott. De a munkaerő-piac helyzetét tekintve nem hiszem, hogy ennél gyakrabban behívnának, teljesen felesleges lenne.
2014. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!