Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van így értelme segítenem?

Van így értelme segítenem?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem vagyok matektanár, sőt nem is nagyon értek matekhoz csak annyit, hogy lett egy informatikus egyetemi diplomám és úgy tudok valakinek segíteni, hogy egyszerre tanulom vele az anyagot, de beszélőkém az nincs és nem tudom hogy kéne normálisan tanítani. Igazából kicsit vak vezet világtalant a helyzet. És még rosszabb, hogy online, mert tőlem 300km-re él...

Lány haverom 12. osztályban matekból bukásra állt 2022-ben. Júliusban megkért, hogy készítsem fel 1500ft/óra bérben. Pár napot vállaltam közös tanulást, ekkor úgy nézett ki érti valamennyire. Augusztusban a pótvizsgán így átment kegyelemkettessel. Októberre is felkészültünk, heteket "tanultunk" folyamatosan de egyszerűen kiderült, hogy nem értett meg semmit és az egész neki csak pénz- és időkidobás volt, a pótvizsgán is a kegyelemkettest összesírta mert ott sem alakított semmit. Elég lusta volt és nagyon sok napot kihagytunk vagy halogatott mert minden más fontosabb volt neki mint a tanulás. Októberben annyira le sem tojta az egészet, hogy nem ment el a pótérettségire.

Most egy hete újra rámírt, hogy akkor mi lenne ha újra megpróbálnánk a tanulást. Mivel infláció van ezért kedves lesz és 2000ft/óra bérben szeretne órákat venni tőlem. Megbeszéltük, hogy akkor októberig van 26 alkalom és akkor minden kedd-csütörtök-szombat lesz összeülés múlthéttől kezdve. Na ebből nem lett semmi múlt héten, és a tegnapi alkalom és elmaradt. Tehát már csak 22 alkalom. És ki tudja mennyi alkalomnál fog ugyanúgy annyit írni, hogy "bocs, ez a nap gatya".

Én kezdem feladni és azon gondolkodom, hogy ennek így semmi értelme. A pénz is egy nagy semmi amit kapok, nekem ennyiért nem éri meg az óráimat erre pazarolni, neki meg szerintem ez a pénz annyira nem durva veszteség ha esetleg megint elbukna érettségin. A másik, hogy sikerélmény az nuku. Nem ért semmit sem amit magyarázok és az érettségire bemenni is magasról letojta múltkor, tehát semmi értelmét nem látom megint segíteni. De közben meg jó lány haverom és nem akarom cserbenhagyni...



2023. aug. 23. 16:25
A kérdező szavazást indított:
Van értelme, segíts neki!
Ennek az égvilágon semmi értelme, hagyd magára
9 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbeszéltétek a 22 alkalmat, mindet fizettesd ki akkor is, ha elmaradt. Rögtön motiválva lesz, hogy ne sunnyogja el. Még annyival emeled a tétet, hogy mostantól a harmadik elmaradt óránál befejezted, és kéred egyben az összeget, addig nincs folytatás míg ki nem fizette. Utána úgy szórakozik a tanulással ahogy akar.
2023. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát... megírtam ezt neki. 1 órája írta, hogy akkor pótoljunk, fürdik és kezdhetünk. Én nem tudom de lehet megdöglött fürdés közben mert semmi reakció azóta. Én meg itt várok mint egy láncra vert kutya. Kicseszettül elegem van ebből, ugyanezt csinálta tavaly... Eltűnik random órákra.
2023. aug. 23. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pofatlan. Lehetne szepiteni, de nem erdemes. Es el sem jut hozza, mekkora lovagiassag mar ez is toled.
2023. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Már korábban ráhagytam volna, rajtad múlik mennyire kell a pénz.


Random vannak az időpontok, ahogy épp ráér és ugraszt téged? Azzal csak magadat szívatod. Még itt tudsz szigorítani ha előkerül, akkor megbeszélitek, hogy melyik nap hány órától lesz tanulás. Azzal te is tudsz tervezni, és megvan a rendszere amihez kötni lehet. Max 15 perc késést meg tudsz várni, utána vége aznapra, és nincs több óra amíg ki nem fizeti azt is. Így legrosszabb esetben is csak egy negyed órát várattak.

2023. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elvileg 4 órára beszéltük meg, de egyáltalán nem tud fix időpontokra igazodni. Össze-vissza él, egyszer nappal egyszer éjjel. Nincs napirendje, van hogy reggel 10-kor alszik el és hajnali fél 5-kor írogat, hogy ráér amúgy most (amikor én alszom természetesen)..

Nem szereti a fix időpontokat, mert nem tud alkalmazkodni hozzájuk, öntörvényű teljesen. Ezért is munkaképtelen például.

2023. aug. 23. 20:56
 6/11 A kérdező kommentje:
8:35-kor amúgy írt, hogy mindjárt van, de már 9:02 van és még mindig sehol. Tegnap 9:29-kor írta, hogy neki késő van és ilyenkor nem fog az agya. Tehát gondolná az ember, hogy ha tegnap ekkor késő volt neki akkor ma is az lenne, de neem mert Ő össze-vissza működik és a társadalomnak hozzá kéne igazodnia, mert csillagállásfüggő nála minden. Szóval most várat jelenleg, de lehet simán megírja mindjárt, hogy gatya mert elféradt a fürdésben...
2023. aug. 23. 21:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha előre fizet és kifizeti az összes elmaradt alkalmat, felőlem úgy él ahogy akar. Ha nem így van, akkor engedd el, reménytelen eset. Meg a végén nehogy te legyél a bűnbak, hogy a szülők azt hiszik te korrepetálsz és pénzt kapsz érte, aztán semmi eredménye nincs. Ha be akarod védeni magad, minden egyes elmaradt alkalomról valami jelentést vagy üzenetet kellene hagyni az indoklással. Ettől már csak az lenne faszább, ha ezt vissza is igazolná, hogy tényleg így volt, mert több hét múlva senki nem fog emlékezni a részletekre és kifogásokra. De ez már olyan macera, hogy egyszerűbb az egészet hagyni a fenébe.
2023. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Előre biztos hogy nem fizet, hisz szülei finanszírozzák és akarják látni, hogy mennyi is az az annyi pontosan. Múltkor is úgy volt, hogy mindig változtak a tanulások hossza, 1-4 óra között voltak véletlenszerűen. Discordon (beszélgetős program) keresztül történik a tanulás és amikor lerakjuk a beszélgetést akkor kiírja a Discord, hogy hány órát tartott a beszélgetés (percet nem ír, tehát 2 óra 50 perc az 2 óra sajnos) Ezt megmutatja szülőknek és úgy küldik az összeget.
2023. aug. 23. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tudják a szülei is, hogy mit művel? Te itt nagyon hülyének vagy nézve, és még te érzed kellemetlenül magad.


Clockify másodperc alapú, és a következőt csinálnám: lefixálod a szülőkkel, hogy a kedd, csütörtök és szombat 16 óra (vagy ami életszerű) lesz a korrepetálások ideje. Te 16 órakor elindítod az órát (akár ott van, akár nincs), és akkor állítod meg amikor végeztetek, vagy amikor lemondja az aznapi session-t. Minden megkezdett óra 2 ezer forint, és minden nap este 8-ig vagy hajlandó befejezni. Tehát ha szépen leráztak szombat délután egy szó nélkül, akkor 4-től 8-ig ketyeg az óra, és fizessék ki. A session-ök neve Clocky-ban egyenként megadható, ott tételesen be lehet írni, hogy aznap mi (nem) történt, és a végén pl. heti/havi kimutatásban tételesen kinyomtatható, grafikonokkal, témakörökre osztással színkódokkal, költség elszámolással, hogy mi is történt. Te bevéded magad, ők pedig látják, ha a gyerek szarik az egészbe, és a semmire KELL fizetni, és hátha hatni fognak rá.


Ha azt mondják, hogy ez így nem oké, akkor viszlááát. Nem ők tesznek szívességet neked.

2023. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hogy megjósoltam... Most írtam neki, hogy mi van már, írta hogy mindjárt behány, úgyhogy gatya a mai nap. Mondjuk én is félreolvastam, mert 8:35-kor nem "mindjárt vagyok"-ot írt hanem "mindjárt beok"-ot. Amiről fogalmam nem volt mit jelent. Írtam neki, hogy jobbulást és akkor most mi lesz a holnapi nappal így, de csak egy banánjelmezes sírós macska gifet küldött.

Szülei magasról letojják, úgy teszi tönkre az életét ahogy akarja. Szerinted melyik értelmes szülő engedné a gyerekét megbukni matekból meg nem elmenni pótérettségire? Szülők velem nem állnak szóba csak a pénzt utalják amit a lány mutat. A clockifyt mindenképp fogom használni, köszi, mert már nem egyszer kaptam X óra 50 percre X óra bért, tehát ott fogom mérni innentől.

2023. aug. 23. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!