Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet félreértések...

Hogy lehet félreértések nélkül tudtára hozni valakinek, hogy szereted? Nem szerelemes vagyok, "csak" szeretem.

Figyelt kérdés

Van egy barátom. Van felesége, gyerekei. Amellett, hogy nő vagyok nagyon jó barátok voltunk pár hónappal ezelőttig. Banális félreértés okozta összezördülés, de mindketten hatalmasat csalódtunk egymásban. Neki ráadásul az asszony benyomta a féltékenység gombot, hozzá teszem, ezt is megértem, mert velem beszélte meg a problémáit, nem a feleségével, max néha mindkettőnkkel, én viszont független vagyok, és az is szeretnék maradni. Soha semmilyen okot nem adtam a féltékenysegre, inkább segíteni próbálok a házassagukat egyben tartani, mint rombolni. Mint férfi soha sem tetszett, abszolút nem vonz szexuálisan. Ezek nem csak szavak, tényleg nem.

Mégis rendkívül fontos szerepet töltött be az életemben, hiszen legjobb barátom, bizalmasom. Volt. Szeretném elmondani neki, hogy milyen fontos volt számomra, és, hogy tényleg szeretem. De hogy lehet ezt úgy, hogy nulla legyen a félreértés esélye? Vagy ez a fajta őszinteség nem kifizetődő?



2020. szept. 17. 10:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
55%

Ne reagálj arra, aki nem tud válaszolni a kérdésedre. Ezek csak ide hánynak valamit. Az adminok meg leszarják az oldalt, pedig lehetne sokkal jobb.


Őszinte barátságról beszéltek. Nem tudom, miről szól a kérdés, számomra annyira egyértelmű a válasz. Ha ilyen közel álltok egymáshoz, miért ne mondhatnád, "nem szeretném hogy félreérts, nem úgy gondolom, ezt úgy éreztem fontos leszögeznem, stb... De nagyon szeretlek és jól érzem magam veled."


Én több lány barátomnak is elmondom ugyanezt. Van, akit szerelmemnek is hívok, mert aranyos, de semmi nincs köztünk. Sokkal jobb egy kapcsolat ha kifejezitek ezt, én nagyon bátorítalak ebben.


A helyedben egyáltalán nem aggódnék a távolság miatt. Ez az érzésed. Ezt akarod kifejezni. Nincs mit elrontani. Ha ő félreérti, a házastársa megtudja és begurul se történt semmi, hiszen te csak barátként szereted és az, hogy ezt kifejezed csak jó lehet.


Mondd el neki, fejezd ki magad, legyél önmagad. Nagyon jó az ilyen, és te is jó vagy.

2020. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ez
2020. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%

Hú, de ismerős sztoriiii!!!


Még a kor is stimmel. Az egyik legjobb barátnőmnél ugyanez volt. Még az amin összekaptak is egyezik kbra. Elsőre azt is hittem, ahogy olvasgattam majdnem biztosra vettem, hogy te ő vagy... Ahonnan tudom, hogy mégsem, mert vagy két hete békültek ki, és én voltam a közvetítő, postás, és az alibi a találkozásnál, de azért rá is kérdeztem. :D


Ha tanácsolhatom, mondd ki amit gondolsz. Mindig. Minden hülye havert zárjatok ki, mert úgy is azt fogja mondani, amit éppen hallani akarsz, vagy amit épp ő hallani akar. Arról nem beszélve, hányszor hallottam kettőjüktől ugyanazt a sztorit, csak nagyon más szemszögből, és rájöttem, mindkettő az igazat mondja, csak valahogy másként hangzott az egész, mindkét felvonásban.

De zárjátok ki még a nejét is. Ez kettőtökre vonatkozik, senkinek nincs köze hozzá. Leírtad, nem akarsz bele piszkálni a családi életébe. Véletlenül a mostani felesége nem elmarta az előző feleségétől-gyerekeket szülve neki, hogy biztosítsa a helyét? Akkor magából indul ki, és ezért féltékeny... Naaaa, innentől kezdve min agyalsz?


Barátnőméknél megbeszélték én ott leszek, és mindkettőt támogatom, ha mérgesedik a helyzet, de nem volt rám szükség.


A válaszok nagy részéről süt, hogy elképzelni se tudnak csajszi-pasi barátságot, vagy lenyúlta a pasijukat egy másik nőci -vagy másik pasi a nőcijüket-, és most úgy érzik megmondják neked a frankót, mert biztos te voltál az... :D

2020. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat. Még azoknak is, akik éppen attól féltek, hogy éppen az ő férjüket "lopom" el... ezt továbbra sem teszem, se nem fogom soha megtenni. Keresztyén tanításokban hiszek!


Ma együtt ebédeltünk, bár mindkettőnknek csak az ebédszünet állt rendelkezésre, pont elég volt mindenre. Megfogadtam amit írtatok, és őszinte voltam. :-)

Sokkal nagyobbnak láttam a problémát, mint ami szerinte volt.

Szoktákvoltmondani, hogy a lányok túl bonyolítanak mindent, nekem is sikerült. ;-)

2020. szept. 18. 16:10
 25/25 A kérdező kommentje:

A szeptemberek mindig a drámáról szólnak. Megint ugyanott tartunk mint egy éve.

Viszont bele fáradtam az egészbe. Lelki szemetesnek használ. Ha problémája van, azonnal rám ír, panaszkodik, mindent velem akar megbeszélni -elméletileg-. Gyakorlatban ha olyat mondok, ami neki nem tetszik, akkor pár napig vitatkozik velem.

Most megsértődött, mert a munkám miatt másik városba kell költöznöm, pedig még mindig ritkán találkozunk. Továbbra is hiszek a férfi-női barátságban, de egyre kevésbé gondolom, hogy egészséges a kapcsolatunk.


Én még mindig szeretem, imádom, nagyon fontos nekem, de úgy érzem rámtelepedett. És nem tudom hova tenni azt, hogy a költözésem ekkora gondot jelent számára.


Egy évvel ezelőtti tanácsokat köszönöm, most nem kérek semmi ilyesmit. Csak le akartam írni, hogy kifejezetten baráti kapcsolatokvan is folyamatos a hullámvölgyek, aztán egy év múlva meglátjuk barátok vagyunk-e még, vagy sem.

2021. okt. 4. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!