Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet félreértések...

Hogy lehet félreértések nélkül tudtára hozni valakinek, hogy szereted? Nem szerelemes vagyok, "csak" szeretem.

Figyelt kérdés

Van egy barátom. Van felesége, gyerekei. Amellett, hogy nő vagyok nagyon jó barátok voltunk pár hónappal ezelőttig. Banális félreértés okozta összezördülés, de mindketten hatalmasat csalódtunk egymásban. Neki ráadásul az asszony benyomta a féltékenység gombot, hozzá teszem, ezt is megértem, mert velem beszélte meg a problémáit, nem a feleségével, max néha mindkettőnkkel, én viszont független vagyok, és az is szeretnék maradni. Soha semmilyen okot nem adtam a féltékenysegre, inkább segíteni próbálok a házassagukat egyben tartani, mint rombolni. Mint férfi soha sem tetszett, abszolút nem vonz szexuálisan. Ezek nem csak szavak, tényleg nem.

Mégis rendkívül fontos szerepet töltött be az életemben, hiszen legjobb barátom, bizalmasom. Volt. Szeretném elmondani neki, hogy milyen fontos volt számomra, és, hogy tényleg szeretem. De hogy lehet ezt úgy, hogy nulla legyen a félreértés esélye? Vagy ez a fajta őszinteség nem kifizetődő?



2020. szept. 17. 10:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem keresel magad mellé egy FÜGGETLEN gyerektelen férfit?

Miért jó neked a nős több gyerekes?

Férfi és nő közt soha nincs csak barátság.

Szerintem örülj, hogy a felesége nem verte be az orrod.

Vagy dobta ki a kisbarátod azonnal.

Szerintem hagyd békén, jobban tennéd ha egy független férfivel ismerkednél és lelkiznél.

2020. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

1 neki igaza van.

Mit szeretsz?

Hogy sajnaltatja magat?


Mindenkivel ezt csinálja.

Bírom ezt a lelki társ dumát.

Másnak is ugyanúgy panaszkodik,nem csak neked.

Legfeljebb azok szetteszik neki a lábukat..


Keress magad mellé egy nagybetűs férfit ne egy kisgyereket, aki másnak panaszkodik.

2020. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Aha. Köszi.

Éppen válas közel voltak, hónapok óta tartó beszédszünettel, amikor találkoztunk. Nekem köszönhetik, hogy együtt maradtam. Tanácsaimmal egyengettem, hogyan tud kibékülni vele, és ha vitáznak, hogyan kérjen bocsánatot.

Miért is verte volna be az orrom? Mert velem beszélte meg a problémáit? Tudod, hogy nagyon sok férfi azért csalja meg az asszonyt, mert nem tudja megbeszélni a poblémáit vele? Nos, velem nem csalhatta meg, mert ilyen szempontból érdektelen számomra. Ahogy már kifejtettem. De látom, csak feketén-fehérben gondolkodóknak teljesen mindegy, hogy mit írok.


Barátságról, nem férfi-női kapcsolatról beszélek...

2020. szept. 17. 10:47
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Házasodj meg, szülj 2 gyereket valakinek, aztán viseld el a tudatot, hogy a férjed, akit mindennel jobban szeretsz, ha baja van, nem hozzad megy elsőnek, hanem valami másik nővel jár össze folyamatosan.

Tudom én, hogy fontos a barátság, de valahol határt kell húzni. En is adtam mar tanácsot férfi barátnak nővel kapcsolatban, és én is nyújtottam lelki támaszt nős férfinak, de ott a nő meg se érezhette hogy mi beszélünk, vagy hogy kettőjükről. Valamit rosszul csináltatok, valahol volt egy határ amit átléptetek. El kell választani egymástól a család és barátok fogalmát.

2020. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A kérdésem továbbra is arra vonatkozik, hogy tudok őszintén beszélni arról, hogy fontos, és, hogy most is szeretem. De nem szerelem, és nem testiség, vagy nemiség, ezeknek meg a gondolatgyanuját is visszautasítom.

Határozottan állítom, ő sem gondolt semmi ilyesmire.


Vagy tényleg nem lehet őszintén beszélni, mert félreérthető? Vagy ennyire sztereotípiákban élünk tovabbra is?

2020. szept. 17. 10:52
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

"Miért is verte volna be az orrom? Mert velem beszélte meg a problémáit? Tudod, hogy nagyon sok férfi azért csalja meg az asszonyt, mert nem tudja megbeszélni a poblémáit vele"


Na, az egy car házasság. Az en párom mindig hozzám fordul elsőnek, ha baja van, és en is hozza, neki öntöm ki először a lelkem.

Masodreszben pedig volt már, hogy én is hu de jo fej kívülálló csajnak éreztem magam, aki segít megmenteni a masik kapcsolatát. Komolyan, vért izzadva küzdöttem értük, erre a pasi nem elhagyta, mert belem lett szerelmes? Szerintem hagyjuk ezt. Ha rad volt szüksége hogy kapcsolatot mentsen ott baj volt, vagy akkor is, ha meg mindig szuksege van rád ahhoz, hogy kibeszélje valakinek magát. Ha igazan szeretne a feleseget, hozza fordulna elsőnek. Nem támogatnod kelett volna ezt, hanem ott hagyni őket a pitsaba, hogy ha nem illenek össze, akkor menjenek szét.

2020. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Tudom miről beszélek.

Itt is van lelkitársa.

Már a mindennapjait is vele beszéli meg.


Lehet, hogy jobb lett volna ha szétválnak. Mert ha nem is hozzád, de akkor is máshoz szaladgál majd.


Én soha nem adok senkinek sem magánéleti tanácsot.

Nem piszkitok be masnka az élete, mert tudom hogy játszanak és milyen színészek ezek a "férfiak".


Amikor otthon agyonvert az asszonyt, és meg ő sír a tanácsadojanak, hogy bántják otthon. O a meg nem értett kisfiú, kozbe meg ő csinálja a bajt.

És hidd el senki sem nézne ki belőle.

Ő olyan jó ember.

Ahhhaa

2020. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#4 ok. Tény, hogy volt egy határ, amir biztos túlleptünk. De ez nem igazán válasz, az én kérdesemre...

Egyáltalán honnan tudod, hol az a határ? Hiszen ha barátoknak tekintitrk egymást, és nincs benne semmi testiseg, vagy szerelem, akkor minden természetesnek tűnik, és persze, hogy segíteni akarsz mindig.


Ha két azonosnemű között van mindez a barátság, az már nem megbotránkoztató, hanem szuper barátság? Ott már biztos nincs az, keress magadnak egy valakit, akivel házasodj össze....

2020. szept. 17. 10:57
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

Elmondhatod neki hogy "jajj Tibi, én szeretlek, de csak barátilag, és nem szeretném ha megszakadna köztünk a kapcsolat, mert te is támasz voltal nekem."

Olya nehéz ezt leírni? Vagy elmondani neki?

Viszont felteszem a kérdést, mit vársz ettol a bejelentéstől? A legvalószínűbb eset: a pasi megérti, újra találkozgattok, feleség féltékeny, tönkreteszed a javuló házasságukat, elválnak, de legalább neked van egy barátod. Haha.

2020. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen. Nehéz elmondani.

Mert nem tudom hogyan lehet kellően távolságot tartva elmondani mindezt.


Mit várok? Őszinteseget.

A barátságunk 5 éves. Azóta néha vannak mélypontok a házasságában, de hiszem, hogy segítségemmel, nem zuhannak be annyira, mint amikor megismerkedtünk. De ez miért is fontos? Persze, hogy segítek.

2020. szept. 17. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!