Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet félreértések...

Hogy lehet félreértések nélkül tudtára hozni valakinek, hogy szereted? Nem szerelemes vagyok, "csak" szeretem.

Figyelt kérdés

Van egy barátom. Van felesége, gyerekei. Amellett, hogy nő vagyok nagyon jó barátok voltunk pár hónappal ezelőttig. Banális félreértés okozta összezördülés, de mindketten hatalmasat csalódtunk egymásban. Neki ráadásul az asszony benyomta a féltékenység gombot, hozzá teszem, ezt is megértem, mert velem beszélte meg a problémáit, nem a feleségével, max néha mindkettőnkkel, én viszont független vagyok, és az is szeretnék maradni. Soha semmilyen okot nem adtam a féltékenysegre, inkább segíteni próbálok a házassagukat egyben tartani, mint rombolni. Mint férfi soha sem tetszett, abszolút nem vonz szexuálisan. Ezek nem csak szavak, tényleg nem.

Mégis rendkívül fontos szerepet töltött be az életemben, hiszen legjobb barátom, bizalmasom. Volt. Szeretném elmondani neki, hogy milyen fontos volt számomra, és, hogy tényleg szeretem. De hogy lehet ezt úgy, hogy nulla legyen a félreértés esélye? Vagy ez a fajta őszinteség nem kifizetődő?



2020. szept. 17. 10:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%
Ha egyenes ember lennél és nem hazudnál még saját magadnak is, akkor nem erőltetnéd ezt az érzelmi vallomást. Általában nem szoktak az emberek az azonos nemű barátaiknak se ilyeneket mondani. Mert egyértelmű, hogy egy jó baráttal van egy érzelmi kapocs, szimpátia. Te csak magadhoz akarod édesgetni ezt a férfit, de még magadnak sem mered ezt bevallani, mert nem akarsz magadra rossz emberként gondolni.
2020. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Üdvi cimbi.ma egy bowling?:)"


(Ilyen semmit mondo par aprosaggal siman lehet ereztetni, nem kell drámàt meg nagy bevallàsokat sinalni belöle)

2020. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom magamhoz édesgetni. Nagyon nem.

Többnyire lazán beszélek ezekről. Van három másik.jóbarátom, félevente megkapják tőlem ugyanezeket, pedig kettőjüknek ugyanúgy ott az felesége, és a gyerekek is. És ott a gyerekek is imádnak. De nem a legjobb barátom egyik sem. Őt annak tartottam, de tényleg azt hiszi most a vitánk óta nem szeretem. Mindenhol azt keresi, hol akarom bántani. Tudom, érzem. Pedig ez nincs így. Tény, hiába közeledett, békülni akart, én voltam elzárkózó. Aztán fordult a dolog, és ő tette mindezt.

Kifogásnak hat, ha azt mondom, ő ilyen típus?


Valószínüleg ez egy szokásos, hétköznapi történet. Ha nen lenne introvertált, vagy a kapcsolatunk nem lett volna olyan kimért, távolságtartó, mégis őszinte és mély, könnyebb lenne kifejtenem mindezt. Így csak agyalok hogy tegyem, ne tűnjön másnak, mint ami.

Elengedni? Nem. Ezt sem szeretném. Pont kielégítő volt számomra a kettőnk barátsága, hogy ne pszichológushoz járjak, és fentebb kifejtettem, ő hasonlóan nyert az "ügyletből."

2020. szept. 17. 11:55
 14/25 A kérdező kommentje:
#12 bár ilyen könnyed kommunikáció lett volna köztünk bàrmikor. Dr inkább a dráma, mint a habkönnyű cseverészések.
2020. szept. 17. 11:56
 15/25 A kérdező kommentje:
Jah es bocs. De én léptem ki a "kapcsolatból". Hirtelen döntes volt, és pár hónalig azt hittem, hiába örlődök, helyesen cselekedtem. Ő pedig szenvedett közben. Ezt pont tudom, és ő volt többször kezdeményező, hogy tegyük rendbe a dolgot. Szóval most csak szimplán seggfej akartál lenni. Sikerült. Annak tartalak.
2020. szept. 17. 12:24
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

Szia

Nos, aha, értem, valami nagy csalódás után elsőnek te voltál vele rideg, aztán pedig ő volt durci ahogy kiveszem.

Nos, ha legutoljára te probáltad megtörni a jeget ami hirtelen köztetek termet, akkor szerintem most nála a labda és ha ugyanúgy hiányzik a barátságotok neki is mint neked, akkor üzenni fog neked, és nem hagyja hogy elvesszen.

Esetleg ha ezt nincs türelmed kivárni, akkor kérdezz rá :hogy van?

Ezzel kimutatod, hogy érdekel mi van vele.

De ha nem veszi fel a fonalat akkor valószínüleg ő jobban csalódott benned és úgy gondolja, hogy akkora törés keletkezett, amit nem tud semmissé tenni.

Viszont ha így van vele akkor el kell engedni, s barátkozni kell mással.

2020. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
46%

Igazuk van a válaszolóknak! Jobb lenne ha békén hagynád, és egy pszichológussal beszélgetnél.

Hagyd békén a srácot és a családját!

2020. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Jah. Békénhagyom. És mikor megint rám ír, higy beszéljünk, akkor elküldöm a fenébe - megint. Így gondoltátok?
2020. szept. 17. 13:23
 19/25 anonim ***** válasza:
28%

Akkor várjál. :) Így lenne helyes. Nem tolakodni, hanem megvárni hogy keressen. Először te fordultál el, most meg hogy ő sem akar téged, már egyből megy a durci, hogy "jajj szegény Andris nem tudja hogy szeretem, hogy tud így élni vajon nélkülem?". Hát ezek szerint könnyen, talán most a hazassagaba fekteti az idot, nem beléd. Ha nem keres, akkor így jártál. Ha keres, akkor megbestelitek hogy annak idején TE miért fordultál el tőle, hisz nem ő volt a hibás, a leírásod alapján.

Esetleg ha ennyire függője vagy a pasinak, nem ártana elgodnolodni hogy egészséges e ez a kapcsolat a pasira nézve, meg a házasságára.

2020. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem. Én fordultam el, ő próbálkozott. Aztán én kerültem olyan periódusban, hogy nyitott vagyok, akkor neki nem volt jó hangulata. Igen, legutoljára én voltam ismét aki hátat fordított. Van két gyönyörű gyereke, akiket imád. Van egy kiváló felesége. A kapcsolatuk néha rossz. Mindenkinek az. És ezt nem is szeretném tönkre tenni, nem is akartam soha. És ezt szeretném alá is húzni.

Túl közel lakunk, így nagyon sokszor futunk össze, autóból integetünk egymásnak, legtöbbször mosolyogva. De csak egy biccentés, és tovább rohanunk mindketten.


De ezt szeretném befejezni. Mert amúgy tényeg nagyon sokat jelent, csak nem mondtam ki soha. És lelkiismeret furdalásom is van miatta.


Hangsúlyozom, nem a kapcsolatára vágyom, se a gyerekeire,se semmire. Nem is értem miért keveritek bele ezeket. Ok. Neki nem az első házassága, de biztosan tudom, hogy nem a harmadiknak szánt volna bármikor is. És meg csak nem is ez volt a kérdesem, és már az ején leszögeztem, hogy gyerekei, házassága ott van. Sem az a kérés, hogy a házasságába fekteti-e az idejét, vagy sem, bár remélem így van.


Nem, nem ő volt a hibás. Vita, amiben nem értettünk egyet, egy harmadik személyről szólt, aki közös ismerősünk. Én azt éreztem, hogy féltékeny, és ezért csap egy haaaatalmas patáliát. Ezért fordítottam hátat. Pedig bizonyára csak félreértés volt, de nem engedtem, hogy befejezze a mondanivalóját, és otthagytam. Hátat fordítottam, és azt gondolom ez nagyon sértő, ha nem hallgatsz meg valalit, csak a hátad mutatod neki.


Egyedülálló vagyok, 27 éves, de akkor sem gondolom, hogy ezen változtatnom kellene, csak mert mindjárt itt a 30, és ketyeg a biológiai órám. Viszont kellően felnőttnek tartom magam, hogyha elkövettem egy hibát, azt helyre is hozzam, és tényleg próbálkozik. A kérdés az, hogyan mondjam mindezt. Erről szólt az egész kérdés, de mindenféle idétlen teóriát tesztek bele...


De ha már itt tartunk, valaki elmondaná mi egészséges kapcsolat egy férfi-nő barátságban?

Vagy ha valaki házas, akkor már nem lehet női barátja?

Komoly kapcsolatom volt egy pár, közös megegyezéssel értek véget. Mert kevesek voltunk egymásnak. Volt olyan, akinek volt egy aranyos gyerekkori barátnője. Mint az ovisok, amikor együtt voltak, de egy percre sem merült fel bennem, hogy féltékeny legyek. Vagy az a probléma, hogy szingli vagyok, és így már elképzelhetetlen?

2020. szept. 17. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!