Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ember egy ragadozó faj...

Az ember egy ragadozó faj tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

A gyengébbeket támadják? Megfigyeltem, amikor fáradtabb vagy rosszabb idegi állapotban vagyok, nehezebben koncentrálok akkor mindig kerülnek emberek akik elkezdenek támadni, kikezdeni, keresztkérdéseket tesznek fel, megpróbálják kiforgatni amit mondtam.


Amikor kipihent vagyok, idegileg stabil, nyugodt, akkor nem támadnak, de ha igen akkor sem tart sokáig mert nem tudnak kizökkenteni.


De egy hosszú fárasztó hét vége felé idegileg eléggé ki vagyok már és olyankor egyre többen és gyakrabban támadnak, érzelmileg tortúrálnak.


Az azért van mert az emberi faj egy ragazdozó faj, és amint kiszimatolják a gyengeséket, akkor lecsapnak ösztönösen?


2020. júl. 12. 13:53
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

20


Én a ragadozással csakis arra utaltam, hogy amikor gyengeséget éreznek akkor támadnak. Ennek lehet sok formája. Lehetnek leereszkedők. Lehetnek piszkálók. Lehetnek kioktatók. És sok más formában árthatnak.


Az alap teóriám, hogy gyengeség észlelésekor nem egy támogató, segítő ösztön kapcsolódik be, hanem egy támadó, agresszor ösztön.

2020. júl. 13. 13:22
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Pafff... szerinted csak olyan emberek vannak, akik bàntják a gyengéket? Remélem ezt nem gondolod komolyan...
2020. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

22


Valamennyire alaptulajdonságnak tűnik igen. Főleg csoportban. Gyakran szórakozásnak, mókának van beállítva...de nem annyira az a szenvedő alany számára. Közösségösszekovácsoló ereje is van az ilyesminek,például a tanárok sem avatkoznak suliban be ha tömegesen piszkálnak valakit, hiszen az erősíti a csorda-szellemet, a csapatot. Igaz, hogy más kárán, de szerintem úgy vannak vele, hogy annyi áldozatot megér.

2020. júl. 13. 14:59
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
23. Ez csak olyan csoportokra igaz, akik akaratuk ellenére vannak összezárva.
2020. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 kokohoho ***** válasza:

Mivel az élet egy verseny ezért az ember is, mint minden élőlény, (nem csak a ragadozók) védi magát a gyenge, vesztes, sérült, deviáns, számára valamiért nem elfogadható fajtársaitól, mert azok az ő/ők túlélési esélyeit is rontanák és ha szaporodna, félő, hogy tovább adná a többség szerint "selejtes" géneket.

Ha egy közösség kívülállónak lát/érez, akkor az kivet magából.

Amennyiben úgy gondolod, hogy közéjük tartozol, akkor neked kell bizonyítani, hogy tévednek és beilleszkedni.

Ha meg kölcsönösen nem komáljátok egymást, akkor miért zavar, hogy nem bírják a búrádat és miért akarnál nekik megfelelni?

Keress egy olyan társaságot, amelyikkel kölcsönösen eltudjátok fogadni egymást, ha meg nem találsz ilyet, fogadd el a sorsod,,,, mást úgy sem tehetsz.

Jó apám szerint, "ha úgy érzed, hogy körülötted mindenki hülye, gondolkodj el azon, nem e te vagy az!"

2020. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

25


Nem feltétlen hülyeség, csupán másság. Ha valaki más azt tényleg kiközösítik pont evolúciós okok miatt, mert gyengíti a csordát.


Ezért utálatos faj az ember és ezért is utálom az emberi társadalmat, embereket.

2020. dec. 15. 22:04
 27/27 kokohoho ***** válasza:

Ez egy 22-es csapdája!

Mivel magát az emberi fajt utálod, ezért tulajdonképpen önmagadat közösítetted ki minden emberi közösségből, mert elméletileg csak az ember gyűlölők közösségével tudnál azonosulni, de mivel te is és ők is emberek, ezért egymást is utálnátok,,,, sőt, ha következetesek vagytok, még magatokat is. :)

Az ember alapvetően társas lény és még a legelvetemültebb bűnözők is a legsúlyosabb büntetésként élik meg a magánzárkát,,,,, elképzelni sem tudom, hogy valaki miért zárja ki önként magát az emberek közül.

2020. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!