Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ember egy ragadozó faj...

Az ember egy ragadozó faj tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

A gyengébbeket támadják? Megfigyeltem, amikor fáradtabb vagy rosszabb idegi állapotban vagyok, nehezebben koncentrálok akkor mindig kerülnek emberek akik elkezdenek támadni, kikezdeni, keresztkérdéseket tesznek fel, megpróbálják kiforgatni amit mondtam.


Amikor kipihent vagyok, idegileg stabil, nyugodt, akkor nem támadnak, de ha igen akkor sem tart sokáig mert nem tudnak kizökkenteni.


De egy hosszú fárasztó hét vége felé idegileg eléggé ki vagyok már és olyankor egyre többen és gyakrabban támadnak, érzelmileg tortúrálnak.


Az azért van mert az emberi faj egy ragazdozó faj, és amint kiszimatolják a gyengeséket, akkor lecsapnak ösztönösen?


2020. júl. 12. 13:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%
9. Nem, ha a gyengék lenyomása által lesznek erősebbek.
2020. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%
Ösztönlények vagyunk, mint az allatok, de mi vagyunk a csúcson. Ragadozó szot nem hasznàlnám az emberekre. Nem mindenki öl, gyilkol, eszik húst
2020. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

#7 te ugye nem vagy jó Bioszból?

Legalább annak nézz utána, mi az, hogy csúcs ragadozó!

2020. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%
Mindenevő kategóriába tartozik az emberi faj, ragadozó pl a tigris.
2020. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Összekevered a húsevőt a ragadozóval.

Csaxxólok

2020. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Kerdező. Ha nem gond, linkelek


[link]

2020. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Mennyi ostoba.


Az emberekre is szokták használni a ragadozó szót. Elsősorban olyan emberekre akik kiszimatolják a gyengeséget és rögtön támadnak, akár a ragadozó állatok amelyek mindig a gyengébb célpontokat támadják.

2020. júl. 13. 11:04
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

17. Ezt mindenki tudja, de ez csak egy szleng. Te meg konkrétan azt kérdezted, hogy az ember ragadozó FAJ e, vagy sem. Az az ostoba, aki azt sem tudja mit kérdez.


Ha már elment a biológiai irányba a dolog:

Az egy dolog, hogy mindenevő, de ettől még lehetne ragadozó (zsákmányszerző), de még az sem, ugyanis az ember már a saját kajáját állítja elő és nem megy ki az erdőbe vadászni, hogy meglegyen a napi betevő, mint régebben. Te, aki a bevásárlóközpontba mész kajáért nem vagy csúcsragadozó, mert "megtermelt" kaját eszel. Az ember már nagyon rég nem a természetes tápláléklánc része, ezért nem lehet csúcsragadozónak hívni, még akkor sem, ha a potenciál megvolna.


És a jelenség, amit leírsz, az egyszerű hierarchiai versengés, és nem, a versengés nem arról szól, hogy a "legerősebbet hívod ki" a versengés mindenki között zajlik egy "idegen" felekből álló csoportban.


Az, hogy ezt megpróbálód úgy beállítani, mintha egy hűdebarbár, nézzétek milyen állati az ember dolog lenne, attól még ez normális, ha sok egymással neutrális személyt zárnak össze, kényszerből (mert ugye az emberek nagy része nem az alapján választ munkahelyet, hogy milyen szimpatikusak már a kollegák). Semmi "ragadozó" nincs ebben. A szleng erre egy eltúlzott hülyeség, hogy legyen mire fogni, amikor hagyod, hogy beléd töröljék a bakancsukat. Egy rinyálás. Tehát nem, az ember nem "ragadozó" és nem is ragadozó.

2020. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

“ attól még ez normális, ha sok egymással neutrális személyt zárnak össze, kényszerből “


Miért lenne normális? Mert állati ösztönei azt diktálják?


Tehát az a normális, hogy állat? Ez igazolja a kérdésemben felvetettet. Mert a hierarchia az pont úgy is működik, hogy az erősebb elnyomja a gyengébbet.

És az erősebb az folyamatosan bizonygatja felsőbbségét azáltal, hogy kínozza, dominálja a gyengébbeket.


Van szerveződés is ami hallgatólagosan elfogadott, és amiért a te álszent tanácsod nem működik és amiért nem tud kiállni magáért az aki szerinted rinyál és gyenge. Ez a szerveződés ugyanis elnyomja őt, ha esetleg keményebben kiáll magáért akkor csoportosan megtorolják, ha kell megalázzák, elteszik láb alól.


Hidd el, egész életem arról szólt, hogy kiállok magamért mert nem vagyok gyáva, de akkor nyilván 10-20- an jönnek rád mint egy falka. Ilyenkor mit teszel kisokos? Még mindig az áldozattal van a baj te emberállat?

2020. júl. 13. 12:09
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lenne normális? Mert állati ösztönei azt diktálják?"


Mert az emberek egy részét nem érdekli annyira egy idegen személlyel való kapcsolat, hogy kontrollálja az alapvető ösztöneit. Nem arról van szó, hogy nen lenne képes rá, vagy hogy ezek az ösztönök minden emberben meglennének.


"Ez igazolja a kérdésemben felvetettet. Mert a hierarchia az pont úgy is működik, hogy az erősebb elnyomja a gyengébbet."


Ez sehogy sem igazolja a kérdésed felvetését, mert a hierarchia nem ragadozás :) .


"Hidd el, egész életem arról szólt, hogy kiállok magamért mert nem vagyok gyáva, de akkor nyilván 10-20- an jönnek rád mint egy falka. Ilyenkor mit teszel kisokos? Még mindig az áldozattal van a baj te emberállat?"


Akinek van egy csöpp esze felméri, hogy hol érdemes és hol nem érdemes szembemenni ezzel. Ha látja, hogy nem érdemes szembe menni, akkor vagy behódol, vagy pedig ha úgy ítéli meg, hogy a helyzet már így nem éri meg neki, akkor tovább áll. De ha valaki behódol, amivel amúgy nincs semmi baj, akkor meg ne hisztizzen, ha hisztizik, akkor meg ne hódoljon be, hanem álljon tovább.

Én egy szóval sem mondtam, hogy az áldozattal van a baj, de ez így sem úgy sem ragadozás, az ember ettől meg végképp nem ragadozó faj. Én arra akartam rávilágítani, hogy túlzol ezzel az analógiával. Hatásvadász módon próbáltad sajnáltatni magad, olyan sugalmakkal, hogy az ember ragadó faj, mert piszkálnak ha gyenge vagyok, jajj. Vannak bunkók és vannak normálisak, de egyikükre sem illik rá a ragadozó analógia. A ragadozás azt jelenti, hogy megsemmisíted a másikat, hogy hozzájuss valamihez, ami azé a személyé. A ragadozás az, amikor például leszúrnak az utcán, elveszik a tárcád és elfutnak, nem az, hogy néhány fszfej kötekedik, mert nincs jobb dolga és frusztrált.

2020. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!