Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy 10 000 mlamperes...

Van egy 10 000 mlamperes power bank 2 Amperes töltővel töltöm, fizikailag ugye 5óra alatt tölti fel, de megfigyeltem valamikor kell 8óra is, de tegnap este 3'5 óra alatt töltötte fel, másnak is vannak ilyen tapasztalatai, ez normális,2 hete vettem?

Figyelt kérdés

2018. aug. 5. 13:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem végig 2 amperrel tölti, a végén csökkenti az áramot, másrészt van vesztesége az akkutöltésnek, így normális, hogy tovább tart az elméleti értéknél.


Kevesebb akkor lehet az idő, ha nem volt csutkára lemerítve.

2018. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Meton ***** válasza:
Azért nagyjából azonos idő kell a teljes feltöltéshez. Persze ha nincs teljesen lemerítve, akkor hamarabb feltöltődik. Ha viszont a gyári értéknél lassabban töltődik, az már baj. Talán kontakthiba lehet, de érdemes kideríteni. Amúgy hogy jön ki a fizikailag 5 órás töltés? A powerbank dokumentációjában esetleg megadják a töltési időt, azt kell nézni.
2018. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok hogy kell tölteni li-ion aksikat,de még új és most tesztelni akarom,teljesen leszoktam meríteni,hogy màr a LED làmpa se villan ki,de mindig más idöközött tölti fel a power bankot
2018. aug. 5. 13:53
 4/26 anonim ***** válasza:

Már az elmélet sem állja meg a helyét, mert ha 5V/2A terhelhetőségű tápegységről töltöd (ami persze nem is töltő), a power bankokban kapcsolóüzemű töltésszabályzó szokott lenni, amire a transzformációs elv érvényes: kisebb feszültség, nagyobb áram.

A töltési tartomány pedig 2,5 --> 4,2 V, noha a gyakorlatban 2,5-ről hamar felugrik 3 V körüli értékre, utána lassul az emelkedés.

Meg van ilyen tévhit vagy hibás fogalmazás is, amikor azt mondják, hogy a végén csökkenti az áramot, de mi?

Nyilván nem a töltő, hanem az akku vesz fel egyre kevesebb áramot, mert a feszültséget nem engedi tovább a töltő, csak 4,2 V-ig.

Mindent összevetve pedig nagyon nem mindegy az sem, hogy mennyire volt lemerítve.

Ah vagy mAh egyébként a töltésmennyiség egysége.

10 000 mAh = 10 Ah


"...2 hete vettem?"


Nem tudom, hány hete vetted, ezt neked kell tudni.

2018. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Trevor. ***** válasza:
Nem tudom mekkora feszültséggel tölti a powerbanket, mert ha az áramforrás, amiről töltöd le is adja az 5V/2A-t (ami ugye 10W), a powerbankben lévő akksi 3.7V-os és veszteség mindig van.
2018. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Meton ***** válasza:

Előszöris koppra ne merítsd le, mert akkor károsodik. Ha már a led se világít, az gáz, talán már károsodott is. Akkor gyorsabban tölt, mert pár cella nem vesz már fel áramot, de így hamarosan a többi is kiég.


Szóval előszöris győződj meg róla, hogy még mindig leadja ugyanazt a teljesítményt. Soha nem szabad csontra lemeríteni, a led nem véletlenül van rajta. Mint ahogy túltölteni sem. 24 óra töltés után már szintén sérül az aksi.


A töltést egy elektronika szabályozza a powerbank-ban. Az elején gyorstöltéssel indít, majd a vége fele átáll csepptöltésre, nehogy idő előtt kiégesse a cellákat. Persze 24 óra után már így is kiégeti, de ha 1-2 órával tovább marad töltőn, az nem gond.

2018. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Meton ***** válasza:

Amúgy csak érdekességképpen, a LIPO aksi névleges feszültsége 3.7V. A max 4.2V, de ezt leszabályozza, hogy egyenletes áramot adjon le. Viszont 3V alatt már tönkremegy. Ha teszteled, erre nagyon ügyelj, főleg ha gyorsan meríted.


A túl nagy igénybevételtől melegszik, ami lehet töltés vagy merítés is. Kritikus esetben ki is gyulladhat, tehát ezzel inkább ne kísérletezz. Ha felpuposodik és úgy is marad, akkor dobd ki, az már rossz. Ha nem balanszeres töltőt használsz, méginkább vigyázz, mert ha egyenlőtlenül töltődnek a cellák, akkor kiégeted őket.

2018. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Meton nevű felhasználó: miért érzem, hogy felfogsz húzni a laikus kitalációiddal?


Nem tudod túlmeríteni, mert 2,5 V alatt lekapcsol az elektronika, nem gondolhatod komolyan, hogy nincs védve ilyenek ellen.

"3 V alatt tönkremegy": ez így ebben a formában nem igaz, nem is tapasztalhattál ilyet. A védelmek is pontosan 2,5 V-nál kapcsolnak le. Ezzel kapcsolatban tudnék még mit írni.

Nem tudod túltölteni sem a kétlépcsős védelem miatt: egyik lépcső maga a töltésszabályzó, ami csak 4,2 V-ig tölt. Amikor ezt elérte a kapocsfeszültség, még utána figyeli az akku által felvett áramot. Amikor az 1C töltőáram 5-10 %-ra esik vissza a felvett áram, leállítja teljesen. Ekkor van "tele" az akku, ez a standard töltési eljárás.

Csepptöltés, mint fogalom, ezen a téren nem is használatos, ezt inkább úgy szokták mondani, hogy csepptölteni tilos ezeket az akkukat, attól eltekintve, amit már írtam.

Másik lépcső a cellavédelem, ami töltőkör meghibásodása esetén 4,25 V felett (is) lekapcsolja a cellát.


"A max 4.2V, de ezt leszabályozza, hogy egyenletes áramot adjon le."


Ezt már értelmezni sem tudom, hogy mit akartál mondani, de nincs ilyen.

2018. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Ha nem balanszeres töltőt használsz, méginkább vigyázz, mert ha egyenlőtlenül töltődnek a cellák, akkor kiégeted őket."


Power bank esetében milyen balanszeres töltőről beszélsz? Vagy mit nevezel egyáltalán töltőnek? Az 5 V-os USB dugasztápot? Ami nem is töltő, de szerinted létezik belőle balanszeres? Mit lehet az USB-n balanszírozni?

A feszültség-balanszírozás fogalma soros cellákra értelmezhető, míg a power bankban párhuzamos cellák szoktak lenni általában. De ha mégis soros, azt a saját elektronikája figyeli, esetleg balanszírozza.


Meg mi ez az állandó "cellakiégés", amivel dobálózol? Elhasználódott celláknak a belső ellenállása szokott megnőni, az nem kiégés.

2018. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Meton ***** válasza:

Annyire tetszett a kiégés szó, de talán tényleg nem ez a helyes. A lényeg, hogy a cella tönkremegy. Tökmindegy, hogy sorosan vagy párhuzamosan van kötve, a sérült cella miatt a többi cella is leamortizálódik.


Persze szerintem az se állja meg a helyét, hogy az ellenállás megnő. A cella nem vezeti az áramot, hanem tárolja. Van ellenállása a jó cellának, ez igaz, de a rossz nem veszi fel az áramot. Ha párhuzamosan vannak kötve, akkor több áramot kap. Ha sorosan, akkor meg a feszültség több, de mindkettőtől melegszik és tönkremegy.


Azt nem tudom, hogy a powerbank hogy van balanszírozva, de csak beépített áramkör lehet. Ettől függetlenül a teszt során ha teljesen lemerül a powerbank, azzal tönkre lehet tenni.

2018. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!