Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol a becsület? Egy 60 éves...

Hol a becsület? Egy 60 éves rokkant nyugdijas asszony vagyok! Kérem kommentáljanak

Figyelt kérdés
Egy 60 éves rokkant nyugdijas asszony a fiának atelefenját szerete volna feltörteni! De véletlenül a telefonszámot nem jol adta meg automatikus feltörtésnél! 70-es helyett 30-ast adott meg! És fel hivta a 30-as számot és a hölgy azt válaszolta, hogy köszöni szépen de nincs modjában rendezni ( és nevetett)! Pedig van munka helye egy gyöngyösi konyhán! Kérdem én hol van itt a becsület?
2010. márc. 16. 12:57
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
0%
13:27 ott a pont!
2010. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg nem értem, miért kell itt is egymásnak esni kedves válaszolók?? Itt mindenkinek igaza van (kivéve az elsőnek, de neki is téves olvasás miatt), max. a hangem az, amin meg lehet(ne) sértődni, de azon meg minek?
2010. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
38%

Első vagyok.

Köszönöm mindenkinek a kedves, megértő szavakat és hogy kinézitek belőlem a jóindulatot.


Tényleg úgy értettem, hogy "feltörte".

És ha már a becsület a kérdés, sajnos manapság a rokkant nyudgíjasok sem mind becsületesek, ezért sem éreztem úgy, hogy egy ilyen "feltöréses" esetnél itt most nagyon empatikusnak kéne lennem.


Sajnálatos mód én magam sem vagyok jobb helyzetben, mint egy rokkant nyugdíjas, sőt mi több, ő legalább kap nyugdíjat én viszont pályakezdő munkanélküliként semennyit sem. A társadalom kiképezi a diplomásait aztán mind pusztulhat.


Remélem ebből mindenki látja, hogy nem érzéketlen tuskó vagyok, csupán félreértettem a kérdést, mivel elgépelte a kérdés feltevő.


Természetesen inkorrektség a 30-as számú hölgy részéről, hogy nem próbálta meg legalább jóindalattal megbeszélni a helyzetet, még ha a kompenzálás lehetetlen is lenne (pl anyagi nehézségek miatt).

De a gúnyos nevetése mindenképp sértő.


Viszont sajnos ez ellen nem lehet semmit tenni. Talán idővel belátja, hogy tisztességtelen volt és visszaadja a pénzt.

2010. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:
Ez ugynolyan szitu, mint amikor a pénztáros a boltban többet ad vissza, mondjuk ezer helyett ötezret. Azt se sűrűn adják vissza a kedves vevők, hanem csendben kisunnyognak vele a boltból...Becsület kérdése, hogy visszaadja-e. Jelen pillanatban én se tudnám visszaadni, ha velem történne meg ez a feltöltés, de később, ha találnék munkát és több pénzem lenne, rendezném a számlát.
2010. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
50%

Attól,hogy valaki rokkantnyugdíjas, még nem vonatkoznak rá külön szabályok!! legközelebb,nem a nyugdíjast kell elküldeni telefont feltölteni, ennyi.

nekem se adnák vissza a pénzt..pedig itthon vagyok egy pici babával.

2010. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
66%
én se fizetném ki, ha valaki véletlenül feltöltené a telefonomat. nem kértem a feltöltést, nem kötelezhet senki ennek a kifizetésére.
2010. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim válasza:

Vannak ilyen emberek az tény.

Bevallom én se rendeztem volna le, mivel nem is lett volna miből.

Az ember a kárán tanul, így legközelebb figyelmes lesz az illető.

2010. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
13:27-es, és vajon "szegény rokkantnyugdíjasnak" miből telik internetre????
2010. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
75%
Ha valakinek feltöltős mobilja van, akkor azt előbb-utóbb fel kell tölteni, különben letiltják a számot. Az is egy megoldás, hogy mikor legközelebb magadnak kéne töltened, akkor a néni mobiljára töltesz. De ha elrakod úgy, hogy nem is akarod megoldani, akkor az szerintem becstelenség.
2010. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim válasza:
84%
Amúgy nem kötözködni akarok de másodjára is elírtad a feltölteni, mert azt írtad, hogy feltörteni:D
2010. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!