Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol a becsület? Egy 60 éves...

Hol a becsület? Egy 60 éves rokkant nyugdijas asszony vagyok! Kérem kommentáljanak

Figyelt kérdés
Egy 60 éves rokkant nyugdijas asszony a fiának atelefenját szerete volna feltörteni! De véletlenül a telefonszámot nem jol adta meg automatikus feltörtésnél! 70-es helyett 30-ast adott meg! És fel hivta a 30-as számot és a hölgy azt válaszolta, hogy köszöni szépen de nincs modjában rendezni ( és nevetett)! Pedig van munka helye egy gyöngyösi konyhán! Kérdem én hol van itt a becsület?
2010. márc. 16. 12:57
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
30%

Én 2 dolgot nem értek:

Hogy függ össze az, hogy rokkant nyugdíjas asszony vagy azzal, hogy valaki nem akart fizetni egy olyan szolgáltalásért, amit nem igényelt? Szerintem ebbe semmi becsületlenség nincs.

A másik pedig, hogy miért beszélsz becsületről, ha magas is illegális dolgot tettél, hisz a telefon feltörés nem épp becsületes dolog. És hogy közben hibáztál, az a te sarad.


Miért más vigye el a balhét?

2010. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos sehol... ilyenek az emberek (tisztelet a kivételnek!) egyre kevesebb a becsületes ember, ha itt körülnéz, hasonló vagy durvább szituációkat talál, ahol a saját rokonaikkal, barátaikkal teszik ezt meg sokan. Sajnos a válság is a legrosszabbat hozza ki az emberekből... Aki eddig megtakarított, gondolt a rosszabb időkre, azokat zsigerelik ki azok akiknek a legnagyobb kikapcsolódás a hipermarketekben való vásárolgatás (volt). A hiteleiket nem tudják fizetni, így attól veszik el akinek van valamilye. Most van az az idő amikor senkiben nem lehet megbízni. Mást nem tud tenni, mint magában azt gondolja, hogy költs orvosságra az árát.
2010. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos így jártál. :( Én tényleg sajnálom. De az emberek jó része már csak ilyen becsületlen!! Nekem is töltötte fel egy diák a mobilomat tévedésből, és felhívott. Én visszatöltöttem neki a pénzét. Ennyi. Nekem ez természetes, de sokaknak nem az.


És van még egy akadálya, sokan nem is tudnák visszaadni, mert nincs miből. Lehet, hogy annak a konyhán dolgozó nőnek már fél éve nem volt feltöltve a mobil egyenlege, és most örül, mint majom a farkának, de ha akarná se tudná visszaadni Neked a pénzt. Mindenesetre tisztességesebb lenne, ha elmondaná, elnézést, de (MOST) nem tudom megadni. Talán később. Már ez is jobban esne az ember lelkének.

2010. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
84%

Feltölteni akarta, nem feltörni, csak elgépelte. feltötte egy másik nő telefonját pénzzel, mert elírta a körzetszámot.


Kedves kérdező, nagyon sajnálom. :-( Becsület az van, de ritka, mint a fehér holló, mert manapság az a menő, aki belerúg a másikba és kikönyökli SAJÁT MAGÁNAK, amit akar, nem pedig az, aki odafigyel másokra is és tisztességes. Remélem, nem túl sok pénzt vesztett az ügyön. Ha lenne felesleges pénzem, szívesen segítenék, de sajnos a gyed se túl sok...

2010. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
100%
Szerintem nem feltörni, hanem feltölteni akarta. Sajnos nem becsületes dolog, de nem az ő hibájából történt, mivel rosszul adta meg a számot, így sajnos nem lehet tenni ellene.
2010. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem elírta, nem feltörni, hanem feltölteni (a feltörteni szóból én erre következtetk).

A rokkant nyugdíjasság nem tudom, hogy jön ide.

Figyelj, rosszul adtad meg a számot, mert nem figyeltél. Ez van. Így másnak a telefonját töltötted fel, ez van. Akiét feltöltötted, tényleg nem tudja visszacsinálni, ez van. Szintén nem értem, hogy jön ide, hogy az illetőnek hol van a munkahelye (és hogy ezt honnan tudod). Ez nem becsület kérdése, elrontottad, nem figyeltél.

2010. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
Feltölteni akarta, csak lehet, hogy rosszul ismeri a kifejezést (vannak tájnyelvi kifejezések, amiket csak ott értenek). Sajnos, kétszer,háromszor meg kéne nézni a telefonszámot és akkor nem fordul elő ilyen. Becsület? Nem vagyunk egyformák........
2010. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim válasza:
100%
Én jártam úgy, hogy valaki véletlenül feltöltötte a telefonomat 5 ezer forinttal és utána kérte, hogy cserébe én is töltsem fel az övét. Ez plusz kiadás volt számomra, nem is akartam erre költeni, de végülis "visszaadtam". Ezután akinek ezt elmeséltem legtöbben azt mondták, hogy hülye vagyok. Tény hogy nem kötelezett senki erre, meg ő hibázott, de nekem valahogy mégis természetes volt, hogy visszafizetem. (Valószínűleg génhiba, meg nevelési probléma.) Ha valaki pedig nem áll úgy anyagilag, hogy ezt rendezze azt is meglehet mondani normálisan.
2010. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
22%

Első válaszoló te nem vagy magadnál!


Szerencsétlen asszony rossz számot töltött fel ( és nem feltört, csak elírta, te agyas!)

és akinek a telójára pénzt rakott , most röhög, és bszik visszafizetni!

Ez egy szimpla aljasság, trágya emberek vannak, más hibáját kihasználva még röhög a markába, hát ha telefonál ezen a pénzen, kívánom , hogy a mentőt kelljen hívnia !!

2010. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
49%
13:02 neked világít a negró a szádban! Feltölteni akarta a telefont, de mivel elhibázta a számot, ezért vki más telefonjára ment a feltöltés! Ha kicsit is becsületes vki, akkor kifizeti neki a feltöltés árát. Ha kérte, ha nem! MERT ÍGY BECSÜLETES!
2010. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!