Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mernétek venni egy olyan...

Mernétek venni egy olyan telefont, amit valaki korábban hűségnyilatkozat keretében vett 1 Ft ért? Rizikós?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy esetleg letilthatja a szolgáltató a készüléket, ha nem fizeti a tulajdonos a számláit. Azt tudom hogy a Tele.., T .. ezt megteszi. A vodában nem vagyok biztos.

2012. máj. 23. 23:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hüségidö az elöfizetésre van (nem a készülékre), tehát a havi díjat fizetni kell, vagy a hüségidö felmondása esetén (van rá lehetőség) a szolgáltató által megállapított felmondási díjat (jó magas összeg, a hátralevő elöfizetés és a telefonkészülék akciós ára szerinti összeg; nagyon nem éri meg) kell fizetni.

A készülék a te birtokodban és tulajdonodban van.


-Szerintem, de nem vagyok jogász :)

2012. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én csak a telefont venném meg tőle, a kártya nála marad. De félek hogyha nem fizeti a számláit, akkor esetleg letilthatják a telót ai IMEI szám alapján. Bár azt mondják, a voda nem csinál ilyet, csak a többi.
2012. máj. 24. 15:38
 13/17 A kérdező kommentje:
2.nak. Az viszont igaz, hogy kitalálhatja az eladó hogy ellopták a telefonját és én meg hiába mutogatnám, hogy ,, na de tartozékokkal együtt?"
2012. máj. 24. 15:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem is az eladó, de megkérdik honnan van?

-vettem

Számla?!


Mivel igazolod?


/na meg a letiltás elleni garancia az eladótol/


Milyen telefont akarsz venni?

2012. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás! A Vodánál 3300Fr os előfizetésre 21000Ft ért lehet venni egy sony ericsson xperia x8at.

Csak most jöttem arra rá, hogy az illető, akitől megvettem volna (26000-ért), már egy éve megvette a telefont, mert úgy hirdeti hogy 1 év gari van rá( közben a voda kettőt ad), ráadásul még az eladó azt is elmondta, hogy még csak be sem kapcsolta!:-)

Na akkor még ő sem tudhatja hogy működik e!

2012. máj. 24. 17:03
 16/17 anonim ***** válasza:

"Az adásvételiben rögzitsd a letiltás elleni garanciát"

És ha nem tartja be, mit lehet tenni? :)

2012. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szerintem semmit. Esetleg pereskedni, de az több telefon ára lenne :-)
2012. máj. 25. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!