Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adjam le a mobilt, vagy ne?

Adjam le a mobilt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Vettem részletre egy Iphone 15 öst február 20 ika körül idén.

Mostanra az eleme a telefonnak már csak 86%.

2025 februárjáig garanciában van.

Felhívtam a telefoncéget, kérdezték ha frissítettem a programot, az új ios re? Bevallottam hogy még nem. Lehet erre akarják majd ráfogni a bajt, de mondtam a pasinak, hogy ha nem is frissítettem, akkor sem mehet le 86% ra 7 hónap alatt!

Ebben egyetértett.

Azt mondta, hogy küldjem el nekik a mobilt, 2 het alatt vagy megjavítják vagy kiderül hogy az én hibám.

Az IGAZI KÉRDÉS AZ, hogy ha nem adom le, akkor hogyan tart még ez a telefon 2 èvet legalább, mert 3 évre vettem törlesztéssel.

Vagy annyira lemegy pár hónap alatt, hogy mire lejár a garancia, már lemerül percenként?

A telefont nem használom sokat, anyukam hívom naponta messengeren 1 -1 órát. Főleg interneten olvasok.

A telefon egyelőre kifogástalanul működik és nem merül le gyorsan.

Csak attól félek, hogy mire kimegy a garanciából lemegy 76% ra!

Most hogy feltettem a 18 as IoS t, az elem nem ment lejjebb 86% nál pár napja.


tegnap 19:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
38%

Én megkérdeztem a GPT4o-t:

"Az Apple hivatalos irányelvei szerint, ha az iPhone akkumulátorának maximális kapacitása 80% alá esik az első évben, és az eszköz még garanciális, akkor az Apple köteles ingyenesen cserélni az akkumulátort a gyártói garancia vagy az AppleCare+ kiterjesztett garancia keretében. Ha az akkumulátor kapacitása 80% alá csökken, de már nincs garancia az eszközre, az Apple felajánlja a cserét, de ez díjköteles lesz."

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Hát sokat nyomkodom, mert úgy alakult az életem, hogy ez maradt a szórakozásom.
tegnap 22:27
 33/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha 80 alá megy februar előtt akkor beküldöm! De ezek szerint most túl korai lenne!
tegnap 22:28
 34/35 anonim ***** válasza:

[link]


"Az Apple egyéves (1) korlátozott jótállása

(MAGYARORSZÁG)"

...


"A jelen jótállás nem terjed ki: (a) fogyóeszközökre, például az akkumulátorokra, illetve az olyan védőbevonatokra, amelyek jellegüknél fogva egy idő után elkopnak, kivéve akkor, ha anyag- vagy gyártási hiba okozta a meghibásodást; "


Nem tudom, hogy az AI akármicsoda honnan szedte a válaszát, de semmiféle ilyen említés nincs, hogy egy éven belül ha lemegy 80% alá az aksi, akkor ingyen cserélik. Elméletileg simán bele lehet küldeni egy év alatt ezernél több ciklust is egy ilyen picike telepbe, akkor majd az Apple pár havonta cserélgeti nekem?


Viszont találtam ilyet, az amerikai oldalon, de ez egy fizetős szolgáltatás esetén van így:


"Our warranty doesn’t cover batteries that wear down from normal use. If you have AppleCare+ and your iPhone battery holds less than 80 percent of it’s original capacity, you are eligible for a battery replacement at no additional cost."

tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtok még választ!
tegnap 23:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!