Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adjam le a mobilt, vagy ne?

Adjam le a mobilt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Vettem részletre egy Iphone 15 öst február 20 ika körül idén.

Mostanra az eleme a telefonnak már csak 86%.

2025 februárjáig garanciában van.

Felhívtam a telefoncéget, kérdezték ha frissítettem a programot, az új ios re? Bevallottam hogy még nem. Lehet erre akarják majd ráfogni a bajt, de mondtam a pasinak, hogy ha nem is frissítettem, akkor sem mehet le 86% ra 7 hónap alatt!

Ebben egyetértett.

Azt mondta, hogy küldjem el nekik a mobilt, 2 het alatt vagy megjavítják vagy kiderül hogy az én hibám.

Az IGAZI KÉRDÉS AZ, hogy ha nem adom le, akkor hogyan tart még ez a telefon 2 èvet legalább, mert 3 évre vettem törlesztéssel.

Vagy annyira lemegy pár hónap alatt, hogy mire lejár a garancia, már lemerül percenként?

A telefont nem használom sokat, anyukam hívom naponta messengeren 1 -1 órát. Főleg interneten olvasok.

A telefon egyelőre kifogástalanul működik és nem merül le gyorsan.

Csak attól félek, hogy mire kimegy a garanciából lemegy 76% ra!

Most hogy feltettem a 18 as IoS t, az elem nem ment lejjebb 86% nál pár napja.


tegnap 19:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem muszáj garanciaidőt használjam, ha MUSZÁJ, mert nem kötöttem rá biztosítást. Tehát csak a garancia van, ha abból kifutok, annyi!"


Azesetben sincs semmi ördöngösség, egy akku csere nem a világvége.

tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát 10 es, foghatják arra, hogy túl gyakran töltöttem a telefont?

tegnap 21:12
 13/35 A kérdező kommentje:

Mindenestre, az előző iphonom amely 11 es volt, még többet volt használva, mert a volt barátommal voltunk kamerán non stop , vagy 3 évet. Mégis jobb az eleme mint ennek. Ezt a mobilt negyedannyit sem használom, mint a másikat!

Persze az apple bújik ki a felelősség alól, olvastam a hozzászólást, hogy szerintük, ha szar az elem, az csak a vevő hibája lehet, biztos a szaharában használja!

Különben egy elemcsere biztos drága, utolsó válaszoló! Pont most nem állok úgy!

tegnap 21:24
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát 10 es, foghatják arra, hogy túl gyakran töltöttem a telefont?"

Az akkumulátorok elhasználódnak akármit is csinálsz vele. Nem csak az iPhoneban, de az androidosokban, az autókba, mozdonyokban meg mindenhol. Épp ezért az akkumulátorokra sehol nincs garancia! Csak akkor foglalkoznak vele hogy ha gyári hibás az akksi. Amiket leírtál azok alapján biztos hogy nem az.


"non stop , vagy 3 évet. Mégis jobb az eleme mint ennek."

Értjük Andersen.


"Persze az apple bújik ki a felelősség alól"

Mind írtam feljebb: sehol nem kapsz gari az akkumulátorra!

Autókon sem adnak a fékbetétre garanciát, mert fogyó, kopó alkatrész.


"Különben egy elemcsere biztos drága"

Hivatalos szervizbe - iStyle: 38 990 Ft

Nem kell 2 hétre otthagyni, aznap megcsinálják.

De ráérsz még vele. Majd ha 80% alá csökken.

tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a következőekben használd a helyes, azaz akkumulátor (röviden akku) szót, mert az 'elem' nem helyes, és rendkívül fruszráló.
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Jól van, de akkor a telefonos céges pasi miért nem mondta, hogy ne küldjem be, mert akkumulátorra nincs garancia? Ki akart szúrni velem?
tegnap 21:46
 17/35 A kérdező kommentje:
Elhasználódnak én értem, de ilyen hamar ???
tegnap 21:46
 18/35 anonim ***** válasza:

"Elhasználódnak én értem, de ilyen hamar ???"


Kb. másfél-két évnyi töltési ciklust tettél bele. Ráaádsul egy 86%-os aksival nem kell rohanni szervízbe, semmi baja, nem ment tönkre, csak elhasználtad valamennyire.

tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
De a pasi miért mondta hogy küldjem be?
tegnap 21:56
 20/35 anonim ***** válasza:
Akkor sem jön ki a matek, 1000 ciklusra van tervez és 1/3-nál már 86%-os az akkumulátor. Ez egy gyárilag gyengébbre sikerült darab lesz.
tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!