Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adjam le a mobilt, vagy ne?

Adjam le a mobilt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Vettem részletre egy Iphone 15 öst február 20 ika körül idén.

Mostanra az eleme a telefonnak már csak 86%.

2025 februárjáig garanciában van.

Felhívtam a telefoncéget, kérdezték ha frissítettem a programot, az új ios re? Bevallottam hogy még nem. Lehet erre akarják majd ráfogni a bajt, de mondtam a pasinak, hogy ha nem is frissítettem, akkor sem mehet le 86% ra 7 hónap alatt!

Ebben egyetértett.

Azt mondta, hogy küldjem el nekik a mobilt, 2 het alatt vagy megjavítják vagy kiderül hogy az én hibám.

Az IGAZI KÉRDÉS AZ, hogy ha nem adom le, akkor hogyan tart még ez a telefon 2 èvet legalább, mert 3 évre vettem törlesztéssel.

Vagy annyira lemegy pár hónap alatt, hogy mire lejár a garancia, már lemerül percenként?

A telefont nem használom sokat, anyukam hívom naponta messengeren 1 -1 órát. Főleg interneten olvasok.

A telefon egyelőre kifogástalanul működik és nem merül le gyorsan.

Csak attól félek, hogy mire kimegy a garanciából lemegy 76% ra!

Most hogy feltettem a 18 as IoS t, az elem nem ment lejjebb 86% nál pár napja.


tegnap 19:35
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Es akkor mit csináljak? Lassan lejar a garancia es ittmaradok egy szar mobillal, amit még 2 évig fizetek!
tegnap 22:05
 22/35 anonim ***** válasza:

"De a pasi miért mondta hogy küldjem be?"


Mert hülye, gondolom. Vagy lehet, hogy arra gondolt, hogy tényleg baja van az aksinak, de amint ránéznek majd a ciklus számra, vissza fogják küldeni.


"Akkor sem jön ki a matek, 1000 ciklusra van tervez és 1/3-nál már 86%-os az akkumulátor. Ez egy gyárilag gyengébbre sikerült darab lesz."


Lehet hogy gyengébb darab, de biztosan a minimum határ fölött van. Az meg, hogy a telefon milyen aku százalékot ír ki, enyhén szólva is egy hasracsapás alapján betippelt érték. Felesleges nézegetni, nem is tudom minek kínozza mindenki ezzel magát. Az ezer ciklusra tervezett aksi szlogen is egy nagyon jó lózung, az Apple gyakorlatilag alig kommunikálta és semmiféle garanciát nem vállal rá...

tegnap 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Es akkor mit csináljak? Lassan lejar a garancia es ittmaradok egy szar mobillal, amit még 2 évig fizetek!"


Az aksira nem adnak garanciát. :) Néha szoktak rá fél évet adni, rég lejárt. A garanciád pedig 3 évig él a magyar törvények szerint. Csak az Apple globális garanciája fog lejárni, de az a te szempontodból tök mindegy.

Egyébként meg: nyomkodd kevesebbet a telefonodat, mert brutális képernyőidőid lehetnek, nem hinném hogy egészséges. Másrészt pedig tojj az egészre, használd a telefont, majd ha már zavaróan gyenge az aksi, akkor pedig vidd el cseréltetni és csókolom. Gondolom nem fog földhöz verni az a 30 ezer forint.


Persze ha ragaszkodsz ahhoz, hogy rossz az aksi, akkor elküldheted, veszíteni nem veszítesz semmit, csak nem lesz addig telefonod...

tegnap 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

#22.

Részben igaz, amit írtál. De az Apple célja az volt, hogy 3 év után se kelljen cserélni az akkumulátort ingyen, ez volt a válasz az ársávos garanciára.

Amúgy a % nem nagyon művészes, méri a feszültséget, semmi mást nem csinál.

Abban igazad van, hogy ez nem pontos de jól közelít a valósághoz.

De megint azt tudom mondani, hogy egy akkumulátor nem lineárisan károsodik, de ezzel te is nagyon jól tisztában vagy.(inkább a kérdezőnek szól ez a mondat)

tegnap 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Ok, értem.

Még egy kérdésem lenne: segít az akkunak, ha csak 80% ig töltöm akkor? Tehát ha 20% es 80% közt ingáztatom?

tegnap 22:10
 26/35 anonim ***** válasza:

Igen, az az ideális állapota az akkumulátornak. Nagyon sok kutatás alátámasztja.

De én személy szerint nem foglalkozom vele, leginkább azért mert ha 80% elviszem magammal nem bírná ki a napot(30%-on hozom haza átlagban, szóval ha tartom is, akkor is 20% alá menne, ami szintén káros az akkumulátornak).

Igazság szerint ilyen kis telep esetén nehéz betartani ezt a 20-80-as határt.

tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Még valami, ha ezt akarod be tudod állítani szoftveresen az akkumulátor menüpontnál, hogy meddig töltsed.(ha akarod kímélni tedd 80%-ra)
tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszi
tegnap 22:16
 29/35 anonim ***** válasza:

"Részben igaz, amit írtál. De az Apple célja az volt, hogy 3 év után se kelljen cserélni az akkumulátort ingyen, ez volt a válasz az ársávos garanciára."


Ingyen? Miért, mikor cserélt az Apple ingyen akkumulátort? Nem igazán tudok olyan országról, ahol a fogyó-kopó alkatrésznek számító aksi garanciás lenne hosszabb távon.

Az ársávos garancia pedig eddig is létezett sok helyen.

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Még egy kérdésem lenne: segít az akkunak, ha csak 80% ig töltöm akkor? Tehát ha 20% es 80% közt ingáztatom?"


Elvileg kéne segíteni, gyakorlatilag pedig nincs nagy jelentősége. Pl. a Nissan is kivette ezt az opciót az elektromos autóiból, mert a saját méréseik szerint még egy autóhoz méretű aksi esetén sem lesz releváns különbség.

Arra kell egyedül figyelni, hogy ne hagyd mélymerülni az aksit, meg azért tényleg ne pár százalékos töltöttséggel használd. De ezek mind csak cseppek a tengerben, ha sokat nyomkodod a telefont, akkor sokat fogja használni az aksit. Ha sokat használja, akkor töltési szokásoktól függetlenül is elhasználódik, méghozzá jóval hamarabb, mint az átlagnál.

tegnap 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!