Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adjam le a mobilt, vagy ne?

Adjam le a mobilt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Vettem részletre egy Iphone 15 öst február 20 ika körül idén.

Mostanra az eleme a telefonnak már csak 86%.

2025 februárjáig garanciában van.

Felhívtam a telefoncéget, kérdezték ha frissítettem a programot, az új ios re? Bevallottam hogy még nem. Lehet erre akarják majd ráfogni a bajt, de mondtam a pasinak, hogy ha nem is frissítettem, akkor sem mehet le 86% ra 7 hónap alatt!

Ebben egyetértett.

Azt mondta, hogy küldjem el nekik a mobilt, 2 het alatt vagy megjavítják vagy kiderül hogy az én hibám.

Az IGAZI KÉRDÉS AZ, hogy ha nem adom le, akkor hogyan tart még ez a telefon 2 èvet legalább, mert 3 évre vettem törlesztéssel.

Vagy annyira lemegy pár hónap alatt, hogy mire lejár a garancia, már lemerül percenként?

A telefont nem használom sokat, anyukam hívom naponta messengeren 1 -1 órát. Főleg interneten olvasok.

A telefon egyelőre kifogástalanul működik és nem merül le gyorsan.

Csak attól félek, hogy mire kimegy a garanciából lemegy 76% ra!

Most hogy feltettem a 18 as IoS t, az elem nem ment lejjebb 86% nál pár napja.


ma 19:35
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Tehát fölöslegesen nem küldeném el, csak ha valóban indokolt, mert ragaszkodom hozzá !
ma 19:36
 2/34 anonim ***** válasza:
0%

Az akkuk már csak ilyenek, használják őket és öregszenek... az ájfon sem csoda...


Vegyél egy laptopot 120.000 ezerért és nem a vacak ájfonon kell netezni...

ma 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés!
ma 19:57
 4/34 anonim ***** válasza:
2%
Nem tudsz értelmezni...
ma 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ciklus van az akkumulátorban?
ma 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
1-1 db rosszabbul sikerül és az a gond, hogy 80% alatt nem is szervízeli garancia időn belül. Hozzátéve nem lineárisan romlik az állapota, szóval várj még vele.Lehet nem fog romlani tovább.
ma 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nekem muszáj garanciaidőt használjam, ha MUSZÁJ, mert nem kötöttem rá biztosítást. Tehát csak a garancia van, ha abból kifutok, annyi!

De ha nem muszáj szerintetek, nem adnám le feltétlen, hogy 2 hétig mobil nélkül üljek.

Az akkumulátorban 335 ciklus szám van.

Ez mit jelent, 5 ös?

ma 20:19
 8/34 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

Kérdezzük meg a mesterséges intelligenciát:

----------------

Can the iPhone 15 battery degrade to 86% in 7 months and 365 charging cycles?

------------------------

Gépi fordítás, néhány értelemzavaró hibát kijavítottam:

-------------------------------------

Az akkumulátor állapotának mutatói

Az Apple biztosít egy „Battery Health” nevű funkciót, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy nyomon kövessék az akkumulátoruk maximális kapacitását az új állapothoz képest. Egy egészséges lítium-ion akkumulátor normál körülmények között körülbelül 500 teljes töltési ciklus után általában megőrzi eredeti kapacitásának körülbelül 80%-át.

A leromlási arányt befolyásoló tényezők

Töltési szokások:

A gyakori teljes lemerülés (közel 0%-ra), majd a teljes töltés (100%-ra) felgyorsíthatja a leromlást.

Hőmérséklet:

A töltés vagy használat közbeni magas hőmérséklet negatívan befolyásolhatja az akkumulátor élettartamát.

Használati minták:

A gyakori töltéshez vezető intenzív használat hozzájárulhat a gyorsabb leromláshoz.

A forgatókönyv értékelése: iPhone 15 akkumulátor 86%-os kapacitással 7 hónap után.

Tekintettel arra, hogy a kérdés azt állítja, hogy az iPhone 15 akkumulátor kapacitása 86%-ra csökken mindössze hét hónap és körülbelül 365 töltési ciklus után, mérlegelnünk kell:

Tipikus élettartam:

Az Apple kijelenti, hogy akkumulátoraikat úgy tervezték, hogy normál körülmények között körülbelül 500 töltési ciklus mellett akár 80%-os kapacitást is megtartsanak.

Időkeret:

Hét hónap viszonylag rövid időszak a jelentős leromláshoz, kivéve, ha szélsőséges használati körülményekről vagy rossz töltési szokásokról van szó.

Tipikus forgatókönyvek szerint a mindössze 86%-os kapacitás elérése mindössze hét hónap után szokatlannak számít, de nem lehetetlen, ha extrém körülményeknek, például magas hőmérsékletnek vagy nagyon agresszív töltési szokásoknak van kitéve.

Az Apple irányelveivel összhangban lévő normál használati minták mellett azonban az iPhone akkumulátora várhatóan 86%-nál jobb kapacitást tart fenn ilyen rövid időtartam és ciklusszám után.

Így, bár elméletileg lehetséges, hogy egy iPhone 15 akkumulátora 86%-ra csökken ezen az időn belül, ez valószínűleg abnormális használati szokásokat vagy az akkumulátor egészségét befolyásoló környezeti tényezőket jelez.

Következtetés

Összefoglalva, bár lehetséges, hogy az iPhone 15 akkumulátora mindössze hét hónap alatt 86%-ra lemerülhet intenzív használat mellett, ez a forgatókönyv általában nem az ideális töltési gyakorlatot vagy környezeti feltételeket indikálja és nem a tipikus teljesítményt.

--------------

Top Authoritative Sources Used:

Apple Support: Provides official information regarding battery health management and expected performance metrics for their devices.

Battery University: Offers detailed insights into lithium-ion technology, including factors affecting battery life and degradation rates based on empirical studies.

iFixit: Known for its repair guides and teardown analyses of electronic devices; they provide practical insights into how components like batteries perform over time based on user experiences and technical evaluations.

Probability the answer is correct: 95%.

ma 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%
...ciklusszám kicsit elnyomódott, másra figyeltem.
ma 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy töltési ciklus 0-100% töltést jelent. (Ha nem töltöd nulláról 100-ra az nem egy ciklus, majd akkor számolódik egy ciklusnak ha elérte a részletekben feltöltt %-ok a 100-at)

Sajnos a 335 ciklus a február 20 óta eltelt 235 nap alatt rohadt sok. Naponta 1,5-szer töltötted nulláról 100-ra a telefon.

Ez azt jelenti hogy elég keményen használtad. Gyakorlatilag folyamatosan használatban volt a készülék.

Az akkumulátorokra általában nem nagyon van garancia ha normál üzemelés közben degradálódnak. Ilyen felhasználásra pedig biztosan nem lehet az akkumulátor esetény garit érvényesíteni.

Használd amig megy az akku, aztán csere.

Vagy gondolkodj el egy komolyabb telefonon. Ha mindenképpen iPhone kell, akkor valamelyik Pro Max modellen.

ma 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!