Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki fog valaha az a sztereotípi...

Ki fog valaha az a sztereotípia kopni, hogy a kínai telefon gagyi?

Figyelt kérdés
A nagy kínai gyártók már lassan egy évtizede gyártanak a felső kategóriában is, méghozzá elég jó készülékeket, de még mindig nem sikerült túllépni ezen a berögződésen, és valamennyi presztízst összeszedniük. Hogyan tudnák levetkőzni a nagyobb kínai gyártók, pl. BBK, Xiaomi, Honor, (Transsion, Huawei) ezt a képet magukról?

ma 09:33
 1/8 anonim válasza:
34%
Sehogy. Az emberek hülyék. Bele van ültetve a fejükbe hogy csak az iphone a jó mert az drága meg majmojjuk amerikát és a többi szar mert az most nem divat meg nem kerül fél millióba. Ami egyébként fasság mert a samsungból huaweiből sőt mindeggyikből van félmilliós termék. Meg manapság már lenéznek ha nem iphonod van. Hiába mondod hogy fél millióért vettél samsungot jaj kit érdekel szar stb. De ha mondod hogy iphonet vettél fél millióért akkor jaj de menő meg gazdag vagy stb. Ez mind az általános iskolás kisgyerekektől indul hogy kinek van jobb telefonja stb. Ha nem iphone lenéznek. Sőt a tanárok is lenéznek ha nem iphoneod van. Általánosba egy 6 éves huaweiem volt. Az osztályfőnököm lenézte hogy az egy szar ha elveszi és összetöri véletlen nem baj mert egy szar. Ezt mondta. Most egy samsungom van egy éves drága volt de így is levagyok nézve mert nem iphone. Középsulis vagyok azok az osztálytársaim akiknek iphonejuk van azoktól elvannak ájulva hogy de gazdag vagy de jó neked sőt még a tanárok is felajnározzák őket hogy milyen sok pénzetek van ti vagytok a menők stb. Undorító ez a világ :(
ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eleve van egy hozzáállás a kínaihoz. Gondolj csak a kínai piacokra :D Még igazán mobiltelefonok sem voltak, már akkor tudtuk hogy ami kínai az csak gagyi lehet. Namost ezt kellene leküzdeni... Nem fog menni, több generáción át volt a kínai egyenlő a gagyival. Nem fog menni. Faterom is így van vele, már ús fog meghalni hogy ezt nem tudja elengedni.

Vagyis nem a gyártóknak kell levetkőzni a hírnevet - legalábbis is magyarországon - hanem azoknak akik nem tudnak elvonatkoztatni a "kínai" megszokott jelentésétől. Hiába mutatsz nekik egy DJI drónt vagy egy csúcs telefont, el sem tudják képzelni hogy azt tényleg kínaiak tervezik, gyártják.

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es neked durván be van akadva ez az ájfón téma... nem elég hogy 2-3 naponta kiírogatod a hülye kérdéseidet erről, még olyan kérdéseknél is jössz az ájfónon dumáddal amihez semmi köze nincs... Szerintem kezeltesd magad!
ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Ájfón😂😂😂😂 tanulj meg írni drágam. Iphone így írjuk. Soha nem szoktam telefonokkal kapcsolatos kérdést kiírni. Egyszer tettem fel egy kérdést hogy a samung vagy az iphone a jobb e. Egy kérdést tettem fel nem százat. De sajnálom hogy ilyen halálos bűnt követtem el hogy egyszer felmertem tenni egy ilyen kérdést. Te összekeversz durván valakivel én nem teszek fel száz kérdést ezzel kapcsolatban. Tanulj meg írni csapj fel egy helyesírási szótárt járd ki a 8 általánost majd utána beszélhetünk
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
Lassan fog kikopni. Keményen megalapozták.
ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A világháború utáni időkben Amerikában a "japán" volt a gagyi gúnyos szava mindenre. Mert a szorgos kis japánok mindent elárasztottak egyszerű kis tömegtermékeikkel.

Csakhogy a japánok is egyre fejlődtek, később sok esetben már minőség jelképe lett. (Most mellékes, hogy sokan máig utálják például a japán autókat, de ebben van egy kis büszkeség / megszokás bevált a hazai gyártmányokra.)

Kínaival is ez van, a mai Kína már nem ugyanaz, mint régen, termékek között is van ilyen is, meg olyan is.

Ezt lassan az emberek nagyobb aránya is kénytelen lesz belátni.

ma 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az iPhone is Kínában gyártódik. Vannak minőségi követelmények és annak ott is meg tudnak felelni. Az, hogy sok embernek az a beidegződése, h a kínai szar az azért van mert a 90-es években elárasztottak mindent az olcsó vackokkal a nagy üzlet reményében.
ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sok ember, főleg férfi, menőzni akar a műszaki cikekkel, ruhákkal és csak a drágával, márkással éri be. Akkor is, ha csak zsíros kenyérre telik utána. Egy csomó ilyen dolgozik nálunk is. Ilyen iPhone 15 Pro Max, olyan S24, amolyan Audi. Utána meg jöhet túlórázni, hogy fussa a számlákra. Jó image kell neki minden áron. Hogy ő valaki. Az ilyen soha nem fogja beérni a kínai cuccokkal. A cigányok meg aztán főleg nem.


Nekem volt iPhone 11, 14, Samsung A54, de messze a kedvenc telóim eddig a Xiaomi Mi A1, A2, illetve a Redmi Note 13 Pro. Megtehetném, hogy legyen Apple telóm, de eladtam, mert gyűlöltem. A kínai legnagyobb előnye a pwm dimming. Egyedül ettől nem kapok kötőhártya gyulladást. Legalább 4-5 évig hibátlanul működik, utána is csak azért veszek újat, mert nem jön rá tovább biztonsági frissítés. Imádom a Xiaomi márkát. A fülhallgatóm is sokkal tovább bírja töltéssel, mint az Airpods és jobban is illeszkedik a fülembe. A munkahelyemen több informatikailag képzett mérnök is Oppo, Xiaomi, Huawei telót használ. Pedig nekik a 800 ezres fizuból telne márkásabbra is. Azt mondták nekik ezek tökéletesen beváltak.

ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!