Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sztereotípiák élnek...

Milyen sztereotípiák élnek azokról az emberekről akik napi használatban 20-30éves kocsikkal járnak?

Figyelt kérdés
Nem roncsra gondolok.
jún. 23. 17:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Magyarnak hívják őket. Az autók átlagéletkora nálunk 15-20 év.
jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ez a sztereotipia?
jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de most már én is kíváncsi vagyok. 19 éves az autóm, jövő év elején lesz 20. Így már én is ezek közé fogok tartozni. Nekem ez a kocsi is tökéletesen megfelel. Újabb, de lutri használtra nem látom értelmét lecserélni, mert nincs ezzel se semmi bajom. Elromlani nem akar, kényelmes, relatív jól megy. Hogy technikailag ne legyen visszelépés (fűthető, félbőr ülések, nyomatéskos turbós motor, kanyarkövető xenon fényszórók, adaptív futómű, stb.) új autóra 10-15 milliót pedig nem szeretnék költeni. Annyival többet nekem nem adna, hoyg megérné.
jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Semmilyen. Az autó csak a 18-20 éves kretének szerint státuszszimbólum, az ő véleményük meg jelentéktelen. Nagyapám élete végéig egy Suzuki Swifttel járt, pedig vehetett volna sokkal jobbat is, nem volt pénz híján, ez más területen meg is látszódott, de az autón nem. Ismerek olyat, aki szintén nagyon jól élt anyagilag, mégis 25 éves népautóval járt. Később vett ugyan második autónak egy újabbat, de megtartotta a régit is és a mai napig sűrűn használja, hiába van újabb.


Nem igazán vannak ezzel kapcsolatban sztereotípiák. A sztereotípiák mindig valami féligazságon alapulnak, de ezzel kapcsolatban nem nagyon lehet felállítani ilyeneket. Az említett 18-20 évesek véleményei is pont emiatt nem számítanak sztereotípiának, hanem egyszerűen téves megállapításnak, a kettő között nagy a különbség.

jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
Hogy szegények, de ez nem sztereotípia, hanem tény.
jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Az autók átlag életkora 15,8 év, szóval elég szép tömeg az, akiket te be akarsz szorítani valami közhelyes akármibe. Az autómennyországban, az Usában is 12,5 év, szóval máshol sem fenékig tejfel.
jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Azt gondoljak roluk hogy szegenyek. Az igaz hogy a többségük nem tudna újabb autót megengedni magának de egy jelentős részük meg fontosabb dolgokra költi a pénzt.

8 éves a családi autónk de vehetnék akár vadonat újat is de semmi értelme nincs. Használjuk ezt ameddig nincs komolyabb baja és utána lecserélem. A spórolt pénzem nem akarom autóra költeni, hitelt meg többet nem veszek fel autóra. A másik autómon van hitel de alig várom hogy az is ki legyen fizetve.


Szeretem az autókat de azért nem költök rájuk sok pénzt hogy utána a javitásra, adókra, biztosításra is többet kelljen fizetnem.


Na és azokról mi a sztereotipia akik 15 éves BMW-vel vagy Audival járnak?

Látszólag jómóduak, legalábbis annak akarnak tűnni

jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

"Az igaz hogy a többségük nem tudna újabb autót megengedni magának de egy jelentős részük meg fontosabb dolgokra költi a pénzt."

Ha valaki "fontosabb dolgokra költi a pénzét" az pontosan azt jelenti, hogy nem engedhet meg magának jobb autót. De nincs ezen semmi szégyellnivaló, csak nem értem miért kell azt hazudni, hogy a gazdagok hobbiból járnak lepukkant kotlákkal, mikor ez nyilvánvalóan nem igaz.

jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

#8, nem én vagyok, akinek válaszoltál. De mindenkinek más a fontos. Van aki jár régi autóval, de milliós összegben megy nyaralni a föld másik végébe. Neki ez a fontos. Nekem meg nem lenne szívem erre enyi pénzt elszórni. Inkább egy jobb autóra, több tétel kipipálására az extralistán használnám fel. Nem vagyunk egyformák.

Aki az előbbi eset, az nem engedhete meg magának egy autót? Nyomorog szerinted úgy, hogy milliókért nyaral?!

De ez csak egy példa, a anyaralásra beilleszthetsz mást is. Kinek mi a fontos. Van akinek az autó tényleg csak egy kényelmi buszpótlék, egy közlekedési edény, nem farokmérce.

jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy van egy kényelmes, megbízható, biztonságos autód, az nem farokmérce, hanem ésszerűség.
jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!