Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Itthon is igaz az a sztereotíp...

Itthon is igaz az a sztereotípia hogy a rendőrök sokszor kövérek?

Figyelt kérdés
Biztos mindenki ismeri a klasszikus amcsi sztereotípiát a fánk zabáló kövér rendőrökről. Magyarországon is van hasonló? Én nem annyira szoktam látni. Miben másak az elvárások az állományban lévő rendőrökkel itthon? Az amcsi rendőrök is mind fitten hagyják el az akadémiát, feltételezem.

júl. 15. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
A kelet-európai emberek legalább 95%-a kövér, ez a szám pedig Amerikában is hasonló, úgyhogy az ilyen sztereotípiákat kár a rendőrökre kisarkítani.
júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

2022ben Magyarországon kb 55 százalékon állt azoknak az aránya akiknek az ideálisnál magasabb volt a bmi-je. Ebbe beletartoznak azok is akik csak 1 ponttal enyhe túlsúllyal pont beleesnek ebbe a kategóriába. Plusz azok is akiknek az izomtömegük miatt magas a bmi-jük.

Ez a számadat nem jó. De azt mondani h 95% kövér "enyhe" túlzás. Vagy csak nagyon elborultak a mindenféle random ember irányába állított elvárásaid #1es.

júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván a valóságban a statisztikai adatok bőven nem 90% felettiek. Ezt csak úgy írtam a gyakorikerdesek.hu-n egy random kommentben. Nem kívántam matematika-módszertani disszertációt írni forráshivatkozással. Ezzel csak arra céloztam, hogy ha kimész az utcára, vagy elsétálsz egy strandra, akkor azt a szomorú látványt fogod tapasztalni, hogy 10 emberből 9 legalább enyhén, de inkább súlyosan dagadt, ezért itthon ilyeneket mondani, hogy a "rendőrök kövérek", az értelmezhetetlen.
júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ne keverjük a magyar és az amerikai rendőröket. :D Én nem szeretem őket, félre értés ne essék, de tapasztalatom szerint a magyar rendőrök jobban vannak képezve és figyelemmel tartva, mint USA-ban szolgáló kollégáik. Mondjuk ez nem a magyar siker, hanem az amerikaiak szégyenének köszönhető inkább.

Láttam már duci és vékony rendőrt is, szerintem nincs összefüggésben azzal hogy melyik országban vagyunk. Mindenhol van mindkét típus.

júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az USA-ban a valóságban is tényleg kövér a rendőrök 95%-a.
júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Volt az a kifejezés, hogy a "körzeti meghízott". Gondolom, nem a semmiből találtak ki ilyeneket.
júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Magyarországon nem, mert a kevés fizujukból kajára is alig jut…
júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!