Az iskolák válalják a felelőséget az elveszett telefonokért?
Ugye most úgy lesz a törvény alapján, hogy tilos telefonozni a suliban, és azt le kell adni. Na most a telefon le van adva, és a diák megy órára, teremről-teremre. Ilyenkor a telefon le van adva. Mi történik abban az esetben, ha annak a telefonnak egyszer csak lábakel?
Az iskola majd mossa a kezeit, és nem fog történni semmi, mert hogy "ők nem válalnak felelőséget"?
"Az iskolák válalják a felelőséget az elveszett telefonokért?"
Ha kerékpárral jársz iskolába és megtiltják, hogy a kerékpárt magaddal vidd az órára de közben azt ellopják a tárolóból akkor az iskola vállal felelősséget érte?
Ha annyira izgatna, hogy eltűnik a telefonom, akkor valószínűleg nem vinném magammal. Végszükségre vennék egy nyomógombos telefont, feltöltős sim kártya és ha baj van iskola után is tudok akárkit hívni.
A véleményem a dolgok kapcsán eléggé megoszló. Egyrészt jó dolog, hogy akarják azt, hogy jobban figyelj az órákon. A telefon nyomkodás az már szinte bevett szokás, sokan nyomják/nyomták óra alatt (én is), de ugye akkor nem vagy nem teljesen figyelsz órán.
De ha ez a cél akkor el lehetne venni terembe belépést követően, majd távozáskor vinni tovább. Hasonló jelleggel, mint ahogy itt is lett említve pár órán jó is ha nálad van, mert azzal csinálsz meg feladatokat és az óra hasznos eszköze. Akkor ott lenne kéznél és lehetne használni.
Meg ugye ennek a másik oldala, saját magamról tudom, hogy ha valaki nem akar figyelni órán, akkor ő nem fog figyelni. Én is ha másnem akkor amőbáztam a padtársammal, vagy saját magammal. Másik tárgyból csináltam vagy másoltam házit, más tárgyra tanultam. Vagy beszélgettünk... Igen ez nagy probléma, mert ezzel nem csak azok nem tudnak rendesen figyelni akik beszélgetnek, hanem a többieket is zavarta. Ha viszont csendben elfoglaltuk magunkat, akkor mindenki örült. Erre is jó a telefon, hogy oké, hogy valaki nem figyel, de legalább akkor csendben telefonozzon.
Bár itt is abból szokott már a legtöbb gond lenni, hogy képek, videók vagy hangfelvételek készülnek és gondolom ez a korlátozás oka. Túl sok videófelvétel került ki iskolai dolgokról, tanár - diák verekedések vagy veszekedések, diák - diák verekedések vagy bántalmazáskk és ezek mind benne voltak a hírekben. Szerintem ezzel próbálnak valamit kezdeni, hogy jobb legyen az oktatásügy média megítélése legalább azzal, hogy nem jut el minden emberhez videófelvétel a történtekről.
"Bár itt is abból szokott már a legtöbb gond lenni, hogy képek, videók vagy hangfelvételek készülnek és gondolom ez a korlátozás oka. Túl sok videófelvétel került ki iskolai dolgokról, tanár - diák verekedések vagy veszekedések, diák - diák verekedések vagy bántalmazáskk és ezek mind benne voltak a hírekben. Szerintem ezzel próbálnak valamit kezdeni, hogy jobb legyen az oktatásügy média megítélése legalább azzal, hogy nem jut el minden emberhez videófelvétel a történtekről."
Teljesen egyértelmű, hogy emiatt született ez a teljesen átgondolatlan törvény, nem a gyermekek pici lelkecskéjét féltik ennyire.
Aki látott már kamasz gyereket közelről, az pontosan tudja, hogy amőbázással is ki tudja kapcsolni az agyát nullára matekórán, és hogy a mai gyerekek is beszélgetnek egymással szünetekben, nem zombulnak 15 percig. Aki mégis, az telefon nélkül sem lesz a társaság közepe, hanem akkor egy könyvvel fog a sarokban penészedni.
Még egyik gyerekem iskolájában sem sikerült kidolgozniuk a technikát a telefonelvevésre. Biztos van iskola, ahol régebb óta működik, de azoknak nem 3 hetük volt rajta gondolkodni a nyári szünet kellős közepén szerintem... Ki fogja gyűjteni? Az ofő nyilván nem, hisz nem biztos, hogy egyszerre kezd az osztállyal. A középiskolásom osztálya sokszor 4 csoportra van osztva, az egyik 8-ra jár, a másik 10-re. Hazajövetel ugyanez, dél és négy között bármikor. A portás? El fog ott férni 1000 telefon? Az otthonhagyás nem opció, a településünkön nincs BKV jegypénztár, egy automata van, ai nem esik útba, és az iskola felé sincs sehol, szóval mi a BP Go-ban vesszük elektronikusan. Na meg aztán ki és hogyan fogja visszaosztani ha a törbényben leírtak alapján a földrajztanár kitalálja, hogy ma gyermekeim telefonon fogjátok felfedezni észak-Bergengócia bányászatát! -
És akkor jön egy igazgató, aki ellenáll, és 2 napon belül repül. Csodálatos! ahelyett, hogy a törvény pánikfejjel megszavazta előtt beszélgettek volna iskolában dolgozó emberekkel.
Na de legalább nem lesz róla több videó, ahogy Aranka néni furulyával veri Béluka fejét. Szép munka!
"Na meg aztán ki és hogyan fogja visszaosztani ha a törvényben leírtak alapján a földrajztanár kitalálja, hogy ma gyermekeim telefonon fogjátok felfedezni észak-Bergengócia bányászatát! -"
Pont ezért nem életszerű a rendelet, itt adminisztrálni is kell a tanárnak, na ezt nem fogják a tanárok vállalni, főleg akkor ha pl csak a utolsó 5 percben kellene a órán a telefon. Így nem lesz használva a oktatásra a digitális technika.
10es vagyok. Nálunk az ofő szedi reggel és ő is adja vissza. 32 fős az osztály. Van egy erre rendszeresitett doboz a nappaliban. Nincsenek egymásra hányva a telefonok.
Eleinte mi is háborogtunk ezen, de mostanra teljesen megszokta a fiam. És láss csodát... Beszélgetnek egymással szünetben.
És az ofő minden reggel egyszerre kezd a gyerekekkel? És megvárja, amíg az utolsó is végez mondjuk 5-kor a fakttal vagy szakkörrel?
Az én gyerekeim is beszélgetnek egymással a szünetben, telefonnal a kezükben is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!