Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik a kínai telefonokat...

Akik a kínai telefonokat ellenzik (pl. Xiaomi-t, Poco-t, stb.), mi a kifogásuk azok ellen? Akik ellenzik a kínai készülékeket, milyen más konkrét készüléket ajánlanának 120E HUF-ért, ami jó is?

Figyelt kérdés

Tudom, él a közhiedelemben az, hogy ami kínai, az csak gagyi lehet.

De mik a valóságon alapuló ellenérvek?


Vannak ismerőeim, akik azt mondták, hogy a kínai készülékekben és szoftveres rendszerben nagyobb valószínűséggel lehetnek beépített kémprogramok, ők azért nem vennének olyat. Ezen én csak nevettem egyet.


aug. 20. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem Xiaomi van és simán használható, igaz csak nagyon alap dolgokra szoktam.
aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Passz, a kémprogram témát én sem tudom komolyan venni. Persze, ha milliárdos lennék, lehet hogy máshogy közelíteném meg, de relatíve egy átlag ember esetében..

Egyébként nekünk (család, rokonság) beválltak a Xiaomi mobilok, illetve egyéb készülékek is. Előfordul Xiaomi, Redmi, Poco is, mivel jellemzően az egyik legjobb ár-érték arányt képviselik még mindig. Én már legalább 5-6 éve Xiaomi csúcskategóriát használok mobil téren. 4 évig használtam Xiaomi Mi 9-et, annó újonnan vettem. Most Xiaomi 13 van másfél éve, és szintén nincs problémám vele.


Ettől függetlenül lehet hogy kipróbálom az iPhone-t jövőre, már-már van azon a szinten szoftveresen, ami az én felhasználási körömet talán kielégíti, bár nem egy könnyű feladat, tekintve hogy android-nál is szinte az első lépés, hogy megy rá a root.

aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Én Samsungokról váltottam Redmi-re és nem tervezem más márkára cserélni.
aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
55%

es melyik nem kinai gyarto?

samu biztos hogy kinabol is hozat es gyartat is szoval


apple is biztos hozat szinten


bar ha tenyleg kemkedestol igy fel lehet alkatreszeket semmit se fog sajat orszagba

ellenben mivel vilagmarka ami mashol keszul abba kerul majd boven kinai tovabbra is, igy akar kemdolgok is

aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Nekem volt Xiaomi, Huawei, BlackView, soha többé nem kell kínai telefon, egyszerűen mindegyikkel volt valami baj. A cégtől minden évben választhatok telefon, állandóan Samsungot választok, soha semmi baj nem volt velük, érdekes...
aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A Huawei-t hozták szóba a kémprogramokkal, amikor Trump elindította a Kína elleni gazdasági háborút. De még senki azóta sem tudott erre bizonyítékot bemutatni, már nem is hangoztatják. Csupán A huawei élen járt az 5G és 6G technológiák fejlesztésében, ezért vissza kellett fogni.

Minden telefont Kínában szerelnek össze az Apple telefonoktól a Samsungig. Processzorokat, integrált áramköröket gyártanak Tajvanon és Dél-Koreában is, de azokat is Kínában szerelik be a készülékekbe. A kínai mérnökök régebben ellesték az összeszerelő üzemekben a technológiákat, azokat felhasználva építettek maguknak olcsóbban többet tudó elektronikai készülékeket, ezzel hozták fel a kínai ipart.

aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5

Nekem samsungokkal volt mindig valami bajom (töltő csatlakozó, szr ujjlenyomatolvasó, akadozás). Most már a 2. redmi-t nyúzom, semmi baja lassan 3 évesen (nem kopott, nem karcos, nem lassú, olyan, mint új korában), az előzőnek sem volt, kizárólag az nfc miatt cseréltem le.

aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Velük van a legtöbb baj, tömeggyártott szarok, szoftveresen is rettentően instabilak. Telefonszervizben dolgozok, messze Xiaomiból kerül hozzánk a legtöbb.
aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

"tömeggyártott szarok"

Egy iphone csúcsmodel előállítási költsége 15-20 dollár. A Foxconn naponta milliószámra ontja a legkülönfélébb márkájú és típusú telefonokat, mind ugyanolyan gyárakban, ugyanolyan gépsorokon, ugyanolyan minőségbiztosítással készülnek. Ahol a legtöbb almás gépet gyártják, abban az üzemben 200ezer ember dolgozik. Na az tömeggyártás. A Samsung meg egyáltalán nem jobb minőségű a kínainál, a legtöbbet ugyanabban kínai a gyárakban készítik, mint a kínai márkájú telefonokat, a dél-koreai üzemekben meg semmivel nem jobbak a körülmények.

aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az apple is pontosan annyira kémkedik és lopja az adatot mint bármeik másik cég. Pont azért volt a botrány mikor 4 milliárdot vontak le magyar felhasználóktól, mert az apple még olyan bankártya adatot is eltárolt ami már évek óta törölve lett. Az agymosott pulykák pedig azt hiszik hogy nagy biztonságban vannak csak mert "amerikai cég" meg "apple"
aug. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!