Akik a kínai telefonokat ellenzik (pl. Xiaomi-t, Poco-t, stb.), mi a kifogásuk azok ellen? Akik ellenzik a kínai készülékeket, milyen más konkrét készüléket ajánlanának 120E HUF-ért, ami jó is?
Tudom, él a közhiedelemben az, hogy ami kínai, az csak gagyi lehet.
De mik a valóságon alapuló ellenérvek?
Vannak ismerőeim, akik azt mondták, hogy a kínai készülékekben és szoftveres rendszerben nagyobb valószínűséggel lehetnek beépített kémprogramok, ők azért nem vennének olyat. Ezen én csak nevettem egyet.
Passz, a kémprogram témát én sem tudom komolyan venni. Persze, ha milliárdos lennék, lehet hogy máshogy közelíteném meg, de relatíve egy átlag ember esetében..
Egyébként nekünk (család, rokonság) beválltak a Xiaomi mobilok, illetve egyéb készülékek is. Előfordul Xiaomi, Redmi, Poco is, mivel jellemzően az egyik legjobb ár-érték arányt képviselik még mindig. Én már legalább 5-6 éve Xiaomi csúcskategóriát használok mobil téren. 4 évig használtam Xiaomi Mi 9-et, annó újonnan vettem. Most Xiaomi 13 van másfél éve, és szintén nincs problémám vele.
Ettől függetlenül lehet hogy kipróbálom az iPhone-t jövőre, már-már van azon a szinten szoftveresen, ami az én felhasználási körömet talán kielégíti, bár nem egy könnyű feladat, tekintve hogy android-nál is szinte az első lépés, hogy megy rá a root.
es melyik nem kinai gyarto?
samu biztos hogy kinabol is hozat es gyartat is szoval
apple is biztos hozat szinten
bar ha tenyleg kemkedestol igy fel lehet alkatreszeket semmit se fog sajat orszagba
ellenben mivel vilagmarka ami mashol keszul abba kerul majd boven kinai tovabbra is, igy akar kemdolgok is
A Huawei-t hozták szóba a kémprogramokkal, amikor Trump elindította a Kína elleni gazdasági háborút. De még senki azóta sem tudott erre bizonyítékot bemutatni, már nem is hangoztatják. Csupán A huawei élen járt az 5G és 6G technológiák fejlesztésében, ezért vissza kellett fogni.
Minden telefont Kínában szerelnek össze az Apple telefonoktól a Samsungig. Processzorokat, integrált áramköröket gyártanak Tajvanon és Dél-Koreában is, de azokat is Kínában szerelik be a készülékekbe. A kínai mérnökök régebben ellesték az összeszerelő üzemekben a technológiákat, azokat felhasználva építettek maguknak olcsóbban többet tudó elektronikai készülékeket, ezzel hozták fel a kínai ipart.
5
Nekem samsungokkal volt mindig valami bajom (töltő csatlakozó, szr ujjlenyomatolvasó, akadozás). Most már a 2. redmi-t nyúzom, semmi baja lassan 3 évesen (nem kopott, nem karcos, nem lassú, olyan, mint új korában), az előzőnek sem volt, kizárólag az nfc miatt cseréltem le.
"tömeggyártott szarok"
Egy iphone csúcsmodel előállítási költsége 15-20 dollár. A Foxconn naponta milliószámra ontja a legkülönfélébb márkájú és típusú telefonokat, mind ugyanolyan gyárakban, ugyanolyan gépsorokon, ugyanolyan minőségbiztosítással készülnek. Ahol a legtöbb almás gépet gyártják, abban az üzemben 200ezer ember dolgozik. Na az tömeggyártás. A Samsung meg egyáltalán nem jobb minőségű a kínainál, a legtöbbet ugyanabban kínai a gyárakban készítik, mint a kínai márkájú telefonokat, a dél-koreai üzemekben meg semmivel nem jobbak a körülmények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!