Régi Nokia telefonok: jelkód-beállítása a fájlrendszert is titkosította?
Régi (Symbian alapú) telefonoknál a jelkód beállítása a fájlrendszert is titkosította, vagy csak induláskor kérte a jelkódot és ennyi?
Nem a behelyezett Micro-SD kártyára gondolok, hanem a telefon "belső memóriára", ahonnan az oprendszer futott és ahol az adatok is voltak.
Nem titkosított semmit.
A maiak sem teszik.
Maga a fájlrendszer a telefonkészüléken belül titkosítva van.
Lehet hogy küldözget ezt-azt felhasználói szokásokról (bekapcsolt állapotban), de ettől még maga a belső memóriában történő adattárolás titkosítva van. Az, hogy "adott esetben ki által hozzáférhető módon" nem tudom, de a titkosítás ténye tudható.
Semmilyen valós titkosítás nincsen.
Nemcsak bekapcsolt állapotban, hanem kikapcsolva is naplóz -és küld. Az akkumulátorát pedig nem lehet kivenni, nem véletlenül...
Az összeesküvés-elméletek nem igazán érdekelnek, a többi telefonnak se lehet kivenni. Le van írva hogy mit és hogyan titkosít, ezzel foglalkozó blog-ban.
A Nokia volt az eredeti kérdés.
Engem sem, úgyhogy ez közös pont :)
A számítástechnikával viszont úgy hittem megismerkedtél már egy alapvető szinten, ha látogatod ezt a kategóriát...
"Engem sem, úgyhogy ez közös pont :)"
Nem én fantáziálok a telefonnal kapcsolatos naplózásról stb.
Egyébként kinek lenne kapacitása "minden telefonnal rendelkezőt figyelni" ebbe nem gondolnak bele az összeesküvéselmélet-gyártók.
"A számítástechnikával viszont úgy hittem megismerkedtél már egy alapvető szinten, ha látogatod ezt a kategóriát..."
Olyan alapvető szinten igen, hogy hangfelvétel készítéséhez nem kevés "munka" kell hardveri részről, ha a telefon ki van kapcsolva, akkor ezt nem tudja csinálni/észre lehetne venni.
Én sem fantáziálok, mindössze van egy alapvető számítástechnikai ismeretem, a saját kézzelfogható tapasztalataimat pedig fel tudom dolgozni megfelelően :)
Hogyne lenne kapacitás... Szimultán megfigyelés alatt áll minden egyes készülék, amelyben van SIM-kártya, vagy bármilyen hálózatra csatlakozik. Hiszen ez onnantól kezdve adat-FORGALOM. (Nézz utána a szó jelentésének...)
Megfelelő algoritmusok valós időben dolgoznak fel minden egyes ilyen továbbított adatot, és listába rendezik őket. Elhiszem, hogy személy szerint rád jelenleg a kutya sem kíváncsi, viszont ha majd teszem azt 25 év múlva elindulsz miniszterelnökjelöltként, és meg is nyered a pozíciót, egy gombnyomással el tudnak majd lehetetleníteni addigi életed bármilyen arra megfelelő "fekete foltjával".
...
A megfigyelés valóban energiaforrás-igényes feladat. Mit gondolsz, miért merülnek a telefonok kikapcsolt állapotban is? :) Az iPhone készülékek meg eleve két–háromszoros sebességgel merülnek más gyártók termékeihez képest.
A kikapcsolt telefon ugyanúgy csatlakozik hálózatra, így ugyanúgy "dolgozik" a háttérben.
Örülök, kedves Proli Birka, hogy abban a hitben élsz, hogy a telefonokat azért hozták létre, hogy az életed szép meg jó legyen, de feltehetően felnőtt emberként úgy hiszem ideje lenne tovább látni az orrodnál, és tudatosabban, tájékozottabban élni.
A tudás ingyen van, miért nem veszel magadhoz egy keveset?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!