Elektromos fűtéssel kapcsolatban ki tud tanácsot adni?
Szeretném a fűtésrendszerembe beépíteni egy RADECO Gyártmány, EKCO típusú 230 v. és 8KW teljesítményű elektromos kazánt. Katalógusa szerint ez elegendő egy 60-80 m2 es lakás felfűtésére. Szeretném tudni, mit tapasztaltok, Pl. 1 hónapban -10 -15 foknál mennyi a villanyszámla általában? Milyen hatásfokkal lehet fűteni ezzel a kazánnal?
A régi fa nyílászárókat kicserélték szellőzés nélküli műanyag nyílászárókra.
A lakás természetes szellőzése semmi. Emlékeztetőül, 1m3 gázhoz 15 m3 levegő kell.
Napi 10 m3 gázhoz 150 m3 levegő szükséges. + 4 ember levegő szükséglete.
Vegyük a lakást 70 m2 nek. 70 x 2,5 magasság = 175 m3 a lakás térfogata.
Abszolút légmentesen 100 % garantált fulladás Mit javasoltok?
"Gáznál 24 KW, villanynál 8 KW szükséges ugyanazon 50-60 m2 felfűtésére.. "
Ezt akárki mondta, egyszerűen nem igaz. Vagy sarkított. Gondolom a villanykazános ember mondta. De hülyeség. Természtesen létezhet olyan gázkazán, ami 24kW-nyi bevitt energiából csak 8-at ad át a víznek, de az minimum 800 éves, és valószínűleg egy tank is átment már rajta. El ne hidd már, de tényleg!
És mégegyszer, a villany 4x drágább, mint a gáz. Vezérelt csak 2x drágább, de vajon elég, ha csak napi 8 órát megy ez a kis villanykazán? Sztem nem.
"-15 fokos külső hőmérsékletig tud fűteni"
De ott már nagyon szar hatásfokkal, vagyis drágán!
Infrafűtés sem jobb hatásfokilag, mint a villanykazán.
Maradj a gáznál, és oldd meg a frisslevegő ellátást! Ez a legolcsóbb, és legolcsóbban üzemeltethető megoldás.
"A gáz szerintem a legdrágább megoldás. A legolcsóbb fűtés az szerintem a faelgázosító kazán. De még egy kandallóval is jobban jár az ember mint gázzal."
Nem fogok vitatkozni. A legolcsóbb a fa. Én is azzal fűtök. De utána a gáz jön, és csak aztán a hőszivattyúk. Azok bekerülési és telepítési áráról nem is beszélve. (Ez nem vita tárgya, mindenki megnézheti magának a gáz és a villamos energia egységárát, valamint a gázkazán és hőszivattyú árakat.)
Az pedig, hogy fa, vagy gáz, nem csak ár kérdése. Van, ahol nem lehet fafűtést kialakítani. Belváros mondjuk. Van, ahol szükség van a gáz és a programozott termosztát kényelmére. Egyedül élő idős néni mondjuk. Hasogasson fát? Hogyan? Meg szárogassa két évig? Hol? Aztán van, ahol építési előírások miatt nem lehet klíma kültérit tenni a homlokzatra. Ő mit csinál?
"Gondolom az a problémája hogy nics bekötve a gáz azért akar árammal fűteni"
Nekem úgy tűnt, hogy a gáz levegőigénye volt a probléma. Ha nem lenne gáz, nem lenne probléma a légzáró ablak.
Mindenesetre ha mindenképpen árammal akar fűteni, akkor valóban a hőszivattyú a megoldás, ahogy írtam is. Abból a legolcsóbban telepíthető, és legdrágábban üzemeltethető a levegős.
De a fa még mindig nem feltétlenül opció. Vegyünk példának egy könnyűszerkezetes házat. Egy pár óra alatt kihűl, fával meg utána azonnal túlfűtöd.
De a kérdésnél maradva: villanykazán : gázkazán, üzemeltetési költség kb. 4:1.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!