Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Áramfogyasztást hogy lehet...

Áramfogyasztást hogy lehet visszafogni?

Figyelt kérdés
Évek óta folyamatosan emelkedik a havi fogyasztásunk, annak ellenére, hogy a készülékeket rendszeresen újra cseréljük, melyeknek jobb a fogyasztása. Jelenleg ott tartunk, hogy 4 fős háztartásunk havi fogyasztása közel 500 kW. Egy ember tartózkodik folyamatosan otthon, a többi három napközben dolgozik. Olvastam az úgynevezett áramfogyasztás-mérsékelő eszközökről, és a sok kritikáról is, hogy mekkora átverés. Olyan tippeket és ötleteket keresek, hogy hogyan lehet mérsékelni a fogyasztást, mire érdemes figyelni. Már beállítottam olyat, hogy napközben és éjszaka a tévé nincs készenlétben, időzítő lekapcsolja az áramot. Köszönettel fogadok minden tanácsot.
2011. nov. 28. 20:44
1 2 3
 21/27 menta34 ***** válasza:
Ha ennyire zavar akkor szobáról szobára írj össze _minden_ fogyasztót egy táblázatba, írd be mi mennyit fogyaszt ha megy és mennyit standby-ban és becsüld meg mennyit ment. A végén add össze, stb. :)
2011. dec. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ez igen! Akkor vagy meghibásodott az óra, vagy lopják az áramot én javaslom hogy áramtalaníts mindent! és nézd meg hogy a villanyóra mennyire pörög, illetve egyenként kapcsolj be dolgokat, és figyeld az órát hogy mennyire ugrik meg, ha egy bizonyos berendezésnél nagyon pörög pl.: mosogató gép akkor ott valami nem oké. Vagy ha így sem nyugodtál meg hívj egy villanyszerelőt és mérjetek be mindent ami a házban található mert lehet hogy valami nagyon sokat eszik a kelleténél.
2011. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Poén:

Minden rendben van, csak lekopott a tizedesvessző az óráról. :)


Komoly:

Vezetékhiba / Áramlopás / (kis valószínűséggel) órahiba.


Azt mondtad kipróbálod, hogy lekapcsolsz mindent. Eredmény?


Tanács:

Először ne a biztosítószekrényben kapcsold le a lakást, hanem egyenként "húzd" ki a fogyasztókat.


Aztán ha "pörög" akkor a kismegszakítókat (biztosítókat).


De szerintem ezután már ott leszel, hogy érdemes szakember bevonásával folytatnod.

2011. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat!

Áramlopásra igazság szerint nem gyanakszunk, mert családi házban vagyunk, itt egy óra van csak, és ugye az óra a méretlen vezeték után van, oda pedig nem fér senki, csak mi.

Kaptam egy leírást, hogy kell az órát megnézni, hogy biztosan jól mér-e, illetve megcsinálom azt is, hogy egyenként kihúzok minden fogyasztót és lekapcsolom a lámpákat is. Sajnos elég későn érek haza, ezt már csak hétvégén tudom kipróbálni :S

2011. dec. 5. 12:57
 25/27 anonim ***** válasza:

Eredmény?

Fejlemény?

2011. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nos a villanyórával valami nem stimmel, a mérés szerint kb húsz százalékkal többet mutat. Most ülök, és gondolkozom, mit tegyek. Annyi rémtörténetről hallottam, hogy ilyenkor ha többet mutat, engem vonnak felelősségre, hogy biztos mágneseztem és emiatt tönkrement.
2011. dec. 20. 09:30
 27/27 anonim ***** válasza:

Először ezt alaposan olvasd végig, a kommenteket is végig.

Ez a pali hasonlóan járt, de felvette a kesztyűt, és perre ment, amit meg is nyert. Igazi modern legenda :)


[link]


Más blogokon is rendre előjön ez a téma, úgy látszik a mocskos szolgáltató bármi gond esetén rutinszerűen gyanusítja meg a fogyasztót és kúrja oda neki a többszázezres kötbért.

2011. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!