Hogyan kell kiszámolni az áramfogyasztást?
Hiányoztam a fizika órákról, nekem a KW nem mond semmit...
kályhavásárlás előtt állok (vettem egy nyári lakot, ahol nincs semmilyen fűtés).
Bár a fatüzelés a kézenfekvő, gondoltam villamosenergiával való fűtésre is.
A pincében egy nagyon öreg "villanyosketyerét" találtam. Kipróbáltam és egy óra alatt 1,8kw-ot fogyasztott (ez ha folyamatosan menne egy hónapban 60 ezres villanyszámlát jelentene - 47ft/kw díjon - nyaralóövezetben nincs éjszakai áram)
A korszerűbb berendezéseknek milyen a fogyasztásuk, egyáltalán amik a termékismertetőknél vannak adatok, azokat hogyan kell értelmezni
pl.Dimplex VFMi 40 - itt a 40 az mit jelent?
Szóval... A fogyasztást kilowattórában (kWh) mérik, tehát 1,8 kWh-t fogyasztott a "villanyosketyere".
Ha veszel valamit, két adatot találsz. Az egyik a maximális teljesítményfelvétel, azaz maximumra állítva ennyit fogyaszt adott idő alatt. A másik a teljesítményleadás, ez befolyásolja, mennyire "melegít". Hogy az adott helyiségben milyen fokozatra kell állítani, az több tényezőtől függ (pl. a szoba szigetelése). Nemigen fogod tudni kiszámolni, mennyi lesz a tényleges fogyasztás. Olyan fűtőtestet vegyél, aminek magas a hatásfoka, azaz a felvett teljesítményhez képest sokat ad le.
Ennél a hőtárolós kályhánál az 5-6 órás felfűtési periódus alatt elfogyasztott kW-ot jelöli, esetünkben ez 4 kW!
Nos, ezeknek a kályháknak a fogyasztását nem lehet egyenesben kiszámolni!
Ezek a hőt a beépített kövekben tárolják, és a tényleges fűtés ventillátoros kifúvással történik.
A felfűtésre lehet használni kedvezményes ún. "éjszakai áramot" ami olcsóbb.
A felfűtési idő függ a helyiség termosztáton beállított hőmérsékletétől is.
A kifúvó ventillátor is fogyszt, bár jóval kevesebbet, mint a felfűtés.
További előnye, hogy nem fagyveszélyes, tehát hosszabb időre is kikapcsolható, nem fagy el. (Szereltem már olyant, ahol mobiltelefonnal kapcsolja be a tulaj, azelőtti napon mint amikor ki akar menni a házba. Persze ilyen esetben a vízrendszert is le kell fagymentesíteni, de még így is olcsóbb, mint végig fűteni)
Hátránya, hogy nem fűt azonnal, legalább egy felfűtési időszak kell a működéséhez, és a ventillátor állandóan keveri a helyiségben a port is.
A szám egy fűtőegységnél általában kW-ot jelent. De szerintem lehetetlen, hogy 40kW teljesítményű legyen egy elektromos házi kütyü. Ez 230V-on 170A, 400V-on (3 fázis) 100A (33A/fázis) jelentene. Tehát valószinűleg egy azzal megegyező fűtőértékű kazán lehet. Kellene tudni a teljesítményfelvételét.
Egyébként a 60000/hó kicsit soknak tűnik, de szerintem ha hőszabályozós, akkor úgysem működne folyamatosan. 30-40000Ft/hó pedig a gázzal való fűtésnél is simán összejön. Sőt... Egy télre szerintem 200.000-ért simán elfogy fa/szén is.
Az előző válaszolónak megint beteszem a linket (10. oldal, technikai információk):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!