Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Áramfogyasztást hogy lehet...

Áramfogyasztást hogy lehet visszafogni?

Figyelt kérdés
Évek óta folyamatosan emelkedik a havi fogyasztásunk, annak ellenére, hogy a készülékeket rendszeresen újra cseréljük, melyeknek jobb a fogyasztása. Jelenleg ott tartunk, hogy 4 fős háztartásunk havi fogyasztása közel 500 kW. Egy ember tartózkodik folyamatosan otthon, a többi három napközben dolgozik. Olvastam az úgynevezett áramfogyasztás-mérsékelő eszközökről, és a sok kritikáról is, hogy mekkora átverés. Olyan tippeket és ötleteket keresek, hogy hogyan lehet mérsékelni a fogyasztást, mire érdemes figyelni. Már beállítottam olyat, hogy napközben és éjszaka a tévé nincs készenlétben, időzítő lekapcsolja az áramot. Köszönettel fogadok minden tanácsot.
2011. nov. 28. 20:44
1 2 3
 1/27 norberto79 ***** válasza:
55%
Energiatakarékos izzók sokat jelentenek, ha van villanybojler érdemes kitisztittatni mert ha vízköves akkor bizony jelentősen megemeli a havi számlát. Kérlek ellenőrizd az órádat úgy hogy lekapcsolod az összes kismegszakítót és figyeled a villanyórát nem-e forog tovább, illetve forog tovább de csak amig beáll a vastag fekete vonal a tárcsán. Esetleg a szomszéd lopja az áramot. Az ilyen csodakütyüket felejtsd el! (Ja és gondolom nem megy a kocsibeálló betonfűtése, és nem üzemeltetsz fröccsöntőgépet :-)
2011. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

500 kW havonta? Van valami spéci komoly fogyasztó? Ez napi 17 kW fogyasztás. Nekem ez iszonyat soknak tűnik...

Kapcsolj ki mindent és figyeld az órát, állnia kell.

2011. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Teljesen normális a háztartásunk, nincs semmi extra. Nincs garázsfűtés se, és a fröccsöntőt is eladtam ;)

Ami napközben megy: fagyasztó (napi 0,7 kW-ot fogyaszt), a hűtőgép, két akvárium szűrője és lámpái. Ezek összesen visznek 1,2 kW-ot egy nap. Este tévézni szoktunk, egy-egy lámpa ég, mindegyik energiatakarékos. Mi úgy gondoljuk, hogy kb a fele fogyasztás lenne ideális. Az áramfogyasztás-mérővel bemértem, mennyi megy el mosásra, mosogatáskor. Egyik készülékünk sem fogyaszt kiugróan sokat.

A villanyórát meg fogom figyelni, lekapcsolok pár órára mindent hétvégén.

2011. nov. 29. 08:37
 4/27 norberto79 ***** válasza:
Villanybojler? negy teljesítményű motor, szivattyú?
2011. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Gázbojler van, nincs semmi, ami nagyteljesítményű lenne. Ezért is furcsa számunkra, hogy ekkora összeg jön ki. Ráadásul kaptunk egy hatvanezer forintos számlát, a havi számlán felül, hogy ennyi túlfogyasztásunk volt az elmúlt három hónapban. Több, mint ezer kilowatt a havi ötszázon felül a három hónapban? Elképzelni sem tudom, mitől.
2011. nov. 29. 12:36
 6/27 menta34 ***** válasza:
Számítógép...? simán eszik 200 wattot, ha nagy a monitor akkor még többet. Volt egy gépem, az 35W -ot evett kikapcsolt állapotban (!).
2011. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Na az már nagy előre haladás hogy nem hagyod a TV-t meg ezeket készenlétiben. Illetve ha a számítógépet sem használod vagy húzd ki a falból vagy a kapcsolós elosztót áramtalanítsd. Telefon és egyéb töltőket ne hagyd bedugva ha már nem használod mert azok is eszik az áramot. Javaslom hogy az izzókat cseréld le energiatakarékosra, vagy ledes izzóra, azok is sokat számítanak ám. Meg arra is figyelj oda ha csak egy pillanatra mész be egy szobába pl akkor ne kapcsolgasd fel le a lámpát mert az is sokat fogyaszt főleg ha felveszi az energiát ahhoz hogy világítson. Esetleg ha a hűtő is nagyon régi már akkor az is elég szépen eheti az áramot, illetve a villanyfűtés is főleg. Az ezekre tervezett csodakütyüket messze kerüld el mert vagy legálisak vagy semmit se érnek, de olyanról is hallottam már hogy valakinek majdnem szétcseszte az egész elektromos hálózatát, ezeket kerüld el, inkább ilyen praktikákkal próbálkozz. Ha pl elkezdesz TV-zni és ugye 5 percre kimész akkor azért felesleges kikapcsolni és utána vissza mert akkor több áramot vesz fel és akkor semmit nem érsz el vele, és ugyanez vonatkozik több mindenre. Ha van valami amiről tudod hogy fél óránál hosszabb ideig nem fogod bekapcsolni akkor azt nyugodtan kikapcsolhatod. Kb ennyit amit tudok javasolni.
2011. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
hát bizony a számitógép sokat "eszik". Figyelj oda. Tégy egy próbát, hogy mennyi a fogyasztása fél óra alatt és kitudod számolni belőle..../ főleg ha megy napi 15-20 órát..../
2011. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Tegnap vettem egy olyan elosztót, amit egy gombbal le lehet kapcsolni, abba csatlakoztattam a tévét, a dvd lejátszót. Lefekvéskor lekapcsolom teljesen, és csak másnap este kapcsoljuk fel. Egyedül az UPC médiaboxot hagytam meg, mert napközben szokott felvenni műsorokat.

Éjszakára lekapcsoltam az Internet modemet, a routert és a VoIp telefon routert is. Hűtőt a hétvégén elhúzom a faltól, és letakarítom a hátsó rácsot, azt már egy ideje nem tettem meg, ez is foghat talán a fogyasztáson. Csodakütyüt elkerülöm :)

2011. nov. 30. 12:05
 10/27 A kérdező kommentje:

Számítógép ennyit fogyaszt? :O Na ezt meg kell nézni!

Anyu laptopja sokat van bekapcsolva, a mi asztali gépünk naponta kb 1,5 órát, plusz egy órát az egyik laptop. Na ezeket is megmérem akkor. Köszönöm a tanácsot!

2011. nov. 30. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!