Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Áramfogyasztást hogy lehet...

Áramfogyasztást hogy lehet visszafogni?

Figyelt kérdés
Évek óta folyamatosan emelkedik a havi fogyasztásunk, annak ellenére, hogy a készülékeket rendszeresen újra cseréljük, melyeknek jobb a fogyasztása. Jelenleg ott tartunk, hogy 4 fős háztartásunk havi fogyasztása közel 500 kW. Egy ember tartózkodik folyamatosan otthon, a többi három napközben dolgozik. Olvastam az úgynevezett áramfogyasztás-mérsékelő eszközökről, és a sok kritikáról is, hogy mekkora átverés. Olyan tippeket és ötleteket keresek, hogy hogyan lehet mérsékelni a fogyasztást, mire érdemes figyelni. Már beállítottam olyat, hogy napközben és éjszaka a tévé nincs készenlétben, időzítő lekapcsolja az áramot. Köszönettel fogadok minden tanácsot.
2011. nov. 28. 20:44
1 2 3
 11/27 norberto79 ***** válasza:
100%
Ha ilyen esetben hívnak mindig azzal kezdem amit már leírtam, de legtöbb esetben egy vagy több hibás fogyasztó okozza gondolok itt mosógépre aminek a fűtőszála hibás akkor a föld felé is folyik áram feleslegesen, de lehet a hűtőszekrény kompersszorházán is szivárgó áram, de akár a szivattyú motorja is ezzel éppen a héten találkoztam elősször. Majd ha ezek vizsgálata nem hozott eredmény, sajnos a kutya máshol van elásva. Ezt még okozhatja olyan szinte rejtett hiba mint hogy valahol akár a falban egy sérült vagy rossz vezetékszigetelés ami lehet az udvaron mint szabadvezeték vagy földbe fektetett, de lehet a falvezeték is, ahonnan a nedves falba majd a földbe. Lehetnek még akár rejtve szerelt csengőreduktor, padláson antennaerősítő. Mindez hangsúlyozom csak akkor lehetséges ha nincs áramvédő vagyis FI-relé beépítve az elosztószekrénybe hiszen az már leoldana mindezektől megvédve. Eztuán következő komolyabb vizsgálatok szakértelmet és műszereket igényelnek, de sokszor annyiba kerülne a sok-sok órás (napos) vizsgálódás hogy nem érné meg, jobb az újravezetékelés. Nemegyszer volt hogy nem találtuk meg a hibát egyértelműen, újrakábelezés után a fogyasztás beállt normális szintre...
2011. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Milyen villanyórátok van? Digitális, vagy a régi gajta "pörgő" számlálós?


Hallottam már olyat, hogy az induktív fogyasztók (mosógépmotor) Megzavarják az új fajta (digitális) fogyasztásmérő órákat.


Olvasd le a villanyóránál a mosás előtti/utáni állapotot.


Nem kötekedésből, de a fogyasztás mértékegysége az kWh.

2011. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Régi pörgős óránk van. Három éve lett cserélve, ha jól emlékszem.

Bocsánat, tényleg rosszul írtam a kWh-t :)

2011. dec. 1. 14:20
 14/27 anonim ***** válasza:

Laptop "semmit" se fogyaszt, csak az asztali.


Hibaáram-védőkapcsoló "FI relé" van nálatok?

(Fenti válaszoló jól rámutatott, több lehetőség is van az áram "elszivárgásra"

Viszont ezek mindig "jól" melegednek.


Fogyasztók lekapcsolása és a villanyóra figyelése ezeket is szűri. Esetleg egyes fogyasztókat egyenként rá lehet kötni, ha van időd.)


Nincs véletlen egy fázós a családban aki a saját szobáját hősugárzóval, ne adj' hajszárítóval fűti?

O_o

2011. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, találtam egy érdekes dolgot. A férjem borhűtőjét rácsatlakoztattam a fogyasztásmérőre, és azt hozta ki az átlagolója, hogy havi 15 ezer forint áramot eszik O.O
2011. dec. 2. 08:07
 16/27 anonim ***** válasza:

Akkor megmondom legjobb a megoldást ;)

A borhűtőt a MÉHbe viszitek.

A benne lévő borokat nekem adjátok.

:-D


Na jó viccelek!


Úgy tűnik megvan a hibás. (Mit ír a használatija? Mennyit kellene fogyasztania?)

Az én 160l-es (élelmiszer)hűtőszekrényem fogyasztása 0,2-0,5kwh/nap Borhűtő ennél kevesebbet kell, hogy fogyasszon, hiszen a bornak nem kell olyan hideg.


-> Hűtőgépszerelő.


Vagy méginkább: Átgondolni, hogy szükségetek van-e ilyen készülékre, mint a borhűtő.

(A legtöbben jól megvannak nélküle is.) :)

2011. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem bor van benne, hanem film fényképezőgéphez :)

A párom tartja benne a filmeket, de ezek után le fogom küldeni a rendes hűtőszekrényhez :D

A leírása szerint 40W a fogyasztása. Én úgy láttam a mérővel, hogy folyamatosan veszi fel az áramot, nem úgy, mint a lenti hűtő a konyhában, hanem mindig kiír pillanatnyi fogyasztást. Elviszem szervizbe, még garanciális.

2011. dec. 2. 12:15
 18/27 anonim ***** válasza:

A használati leírás gyakran megemlíti a hozzávetőleges éves fogyasztást.

Mert a 40W az a felvett (pillanatnyi) teljesítménye.


Az lenne a "valami", hogy ha ez szabványosan ennyit fogyaszt. :-s


Elképzelhető ám! Főleg, ha teljesen hangtalanul jár.

Mert akkor nem kompresszoros, hanem mondjuk peltier, vagy abszorpciós. Úgy könnyen lehet ilyen, valóságtól elrugaszkodott fogyasztása. Kiváltképp ha mondjuk szovjet/kínai gyártmány. :)

2011. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
A laptop az tényleg semmit nem fogyaszt csak nagyon minimálisan a töltő miatt. Egyébként az asztali számítógép az akkor zabál sokat ha még a régebbi típusú monitorod van, ha lapos LCD monitorod van az egész jó mert minimálisat eszik. A számítógép önmagában tényleg sokat eszik főleg ha 500 wattos vagy afeletti atomerőmű táp van benne, de ha hosszabb ideig nem használod akkor érdemes kikapcsolni minthogy 10 percenként ki-be kapcsolod, mert bekapcsolásnál vesz fel kicsivel több áramot mint menet közben. De ha azt alvó módba teszed akkor annak is minimális fogyasztása lesz ha nem akarod kikapcsolni mit tudom én egy 20 percig. Egyébként a dekóder sem fogyaszt sokat, de hosszabb időre nem árt ha lekapcsolod. Ha gőzölős vasalód van akkor az is falja ám az áramot főleg ha be vízkövesedik. Ha régi hűtőd van akkor érdemes 1-2 havonta leolvasztani mert akkor is sokat eszik, illetve ha régi mosógépetek van és levan a fűtőszálon rakódva a vízkő.
2011. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok, na most már nagyon ideges vagyok.

Tegnap óta elment 27 kWh, 24 óra alatt. Úgy, hogy alig volt bekapcsolva a tévé, egy órát használtam a villanysütőt, és kétszer a mosogatógépet.

De elmondom, hogy az utolsó kvázi normális számlát két hónapja kaptuk, egy hónapja egy iszonyatosat. Mintha az óra hirtelen kétszer annyit mérne. Nem létezik, hogy havi 900 kWh-t fogyasztunk!!

2011. dec. 3. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!