Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Többször kértem a Média Mark...

Zlaci1 kérdése:

Többször kértem a Média Mark ügyfélszolgálatát a nem megfelelő használati utasítás miatt. A süketek párbeszéde folyik. Szerintetek, hol lehet kifogásolni, ha egy gép készülék használati utasítása nem megfelelő?

Figyelt kérdés

okt. 13. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Sehol és nem is gondolom, hogy hiba lenne.
okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez kötelező elvárás lenne, sokkal kisebb lenne a választék. Miről van szó pontosan?
okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem foglalkozok a papír alapú kezelési utasításokkal. Bepötyögöm a gugliba a szerkentyű pontos nevét és neten általában sokkal több információt tartalmazó kezelési kézikönyvet találok.
okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szirty ***** válasza:
91%

2021 óta a 2012. évi LXXXVIII. törvény (Pftv.) módosítása alapján minden termékhez ami nem élelmiszer, kötelező magyar nyelvű használati utasítást adnia a forgalmazónak/importőrnek.


Nem tudom ennek tartalmára van-e konkrét megkötés.

Gondolom nincs, mert sok termék idegen nyelvű leírását áttolják egy fordítón és a nem ritkán zagyva és értelmetlen eredményt egy az egyben mellékelik a termékhez.

Ezzel a kötelezettség teljesítve. Van leírás és magyar nyelvű is.


Így születnek a DVD játékosok, elektromos csellentyűcskék és hasonló leírások.

okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Neten nem találsz? Angol nyelvű szinte mindenhez van.
okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szirtynek az értékes kiegészítést. Nagyjából erről van szó. De, ha nem is gépi a fordítás, akkor gépies, mert olyan ember fordítja, akinek fogalma nincs arról, amit fordít.

A 2012. évi LXXXVIII. szerint a gyártó a termékhez magyar nyelven köteles mellékelni a fogyasztók és más végfelhasználók számára közérthető és egyértelmű használati és kezelési útmutatót.

Vannak szabványok is, amelyek pontosan leírják, mit kell érteni ez alatt, de azt nem mondja meg, hogy kinek a feladata ennek az ellenőrzése, hol lehet ezt megreklamálni. Nos erre vonatkozott a kérdésem.

aonim: Ezt a módszert én régóta alkalmazom. Kértem a gyártótól angol nyelvű (eredeti) leírást, mert az rendszerint jól használható, de a Média Markt csak össze-vissza küldözget ide-oda, aztán nem válaszol.

okt. 14. 09:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Szó sincs arról, hogy legyen közérthető és egyértelmű, ezt amúgy sem lehetne számon kérni. Mellesleg talán már rég előrébb tartanánk, ha tudnánk, miről van szó.
okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy nincs ilyen törvény. Akkor sem, ha lepontozol. Magyar nyelvű utasítást kell mellékelni a forgalmazott termékhez, ennyi az előírás. Hogy értelme van-e, az lényegtelen. Legközelebb ne vegyél olyan terméket, amit képtelen vagy használni. Érthető használati útmutató sem segít a problémádon.
okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Törvény van rá, szabvány is, csak nincs ki végrehajtassa. (Legalább is én nem tudok róla, ezért kérdeztelek titeket)

Egy mosó-szárító gépről van szó, ami több százezer forintba kerül. Nincsen megadva. Pl. milyen beállítással hány fokon szárít. Anonim gondolod, hogy majd az összezsugorodott ruha után úgyis rájössz?

Ezen kívül rengeteg probléma van még, de itt nem akarom felsorolni, mert nem ez a kérdés témája.

okt. 15. 09:19
 10/13 Szirty ***** válasza:

"Törvény van rá, szabvány is, csak nincs ki végrehajtassa."


Látom nem figyeltél.

Törvény arra van hogy mellékelni kell hozzá magyar nyelvű leírást.

Nincs törvény vagy megkötés a mellékelt magyar nyelvű leírás pontos tartalmára.


Tehát ha kaptál hozzá magyar nyelvű leírást, akkor a kötelezettség teljesítve van.

Akkor is ha az műszaki vagy nyelvi értelemben pontatlan, vagy hiányos.

okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!