Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mekkora fali split klímát...

Mekkora fali split klímát érdemes venni 12 m2-es szobába, amibe totál besüt a nap?

Figyelt kérdés

Egyik szerelő szerint 2.5 kw, másik szerint 3.5 kw.

Szobába 12 m2. Két szobáról van szó, egyiket délelőtt süti telibe zöld füves kert felé néz árnyék nélkül, másikat délután ugxancsak telibe és árnyék nélkül, viszont ennél betonpalccra néz az ablak, sokkal melegebb lesz bent.

Az ablak: mindkettőben erkélykijárat, plusz egy nagy ablak és egy keskenyebb ablak van. A fal kívül szigetelt kb 14 cm grafit hungarocel. Az erkély padló süt, olyan meleg.



aug. 14. 21:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"de az biztos, hogy sokkal erősebb a 3.5 kw. Viszont zajosabb is."

Pont fordítva.

A nagyobb gép alapjáraton halkan megcsinálja azt, mint amit a kisebb csak nagyobb fokozaton tud nagyobb zajjal. 10x10-es lakásban 3 db 3,5-ös van nekem.

aug. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor tegyetek ilyet vagy hasonlót, az a lényeg hogy a nap ne az üveget süsse.

[link]

aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12: köszi, nézegetek közben ilyen árnyékolót is pluszban a nap szembesütése miatt

11: decibel a specifikációban nagyobb a 3.5 kwosnál, mint a 2.5 kwnál, emiatt írtam

aug. 18. 18:27
 14/15 A kérdező kommentje:

8: egy kültéri egység. Nekem egyik szerelő se mondta, hogy lehetne közös kültéri egység. Fel sem merült, pedig baromi sokat beszélgettem mindkettővel a klímákról!

3 méter csövezés van az árban és a 2 szoba között talán megoldható akár 2x3 méterrel (egymással szemben van a 2 szoba) (vagy kis ráfizetéssel a cső miatt, de még mindig olcsóbban)

aug. 18. 18:30
 15/15 A kérdező kommentje:
Eddig óriási fenyőfák voltak a "betonos" kertben de kiszáradt az egyik, áramvezetéken át nőtt a másik, úgyhogy tavasszal kivágták.
aug. 18. 18:32
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!